Bravo Rebiana! Hai Arwen! Puf Ian-Feb 2010 (144)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

FELICITARI REBIANA!!!

Cris_d ma bucur din tot sufletul ca Ema e mai bine si te-i mii linistit putin si tu.
Onitza sanatate lui Daniel. Cu sanii s stii ca si la mine a fost la fel cu Toma alapttul o plcere, iar acum m-au durut iingroozitor nu suportamm sa ma atinga nimic. Si sa a fost o lluna jumtate, acum e iar alaptatul o placere. Deci inca putin si trece si la tine.
Fetelor citind ca voi curatati pasarica si schimbati pampersul dupa pipi m-ati pus pe gnduri ca nu fac eu bine. La noi e asa, Maria face caca cm de 5-6 ori pe zi cand o spal si-i schimb pamapersul plus i-l mai schimb o data la baita. Dupa baita curat "branzica" de la pasarica cu fsa sterila si crema de galbenele.
Incerc sa nu folosesc decat f rar sevetele ca asa a zis dr. In rest eu nu schimb pampersul, nici nu stiu cand face pipi ea acolo ca nu ma uit Voi de cate ori schimbati/ spalati bebeii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Fetelor eu aveam nr de tel al Rebianei acum va rog sa-mi trimiteti si mie PM niste nr de tel pe care va pot deranja in mom in care se va hotara si printesa mea sa vina ca nu stiu pe cine sa deranjez..

37+ Maria Alexandra

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

buna, fete dragi

noi suntem, sper, spre bine. ne-am chinuit mult, in fiecare zi vena cu branula s-a spart, a intzepat-o in alta parte, in total 5 locuri, acum avem la picior. daca se sparge si asta, mai ramane doar la cap...unde nu cre ca o sa mai suport.macar diseara sa mearga, sa facem 3 zile de antibiotic.




offf...cat de greu v-a fost cred ...e tare greu...si pe-a mea au intepat-o in spital pt tot felul de analize si mi se rupea inima...imi imaginez prin ce-ai trecut...INSANATOSIRE GRABNICA PUI MIC SI DE-ACUM SA NU MAI RACESTI!

_
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:



FELICITARI REBIANA!!! SA VA TRAIASCA MICA PRINTESA!
BUN VENIT PE LUME MARA ANDREEA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Tanaion eu o stergeam pe Sara cu servetele umede si schimbam pampersul si la pishu pentru ca facea kk de maxim 2 ori pe zi. Daca face de 5-6 ori pe zi cred ca e suficient sa o schimbi doar daca face si kk.
Pe Sebi il schimb des ca face f. mult si nu incape in pampers, asa ca il schimb inainte de fiecare masa, il sterg cu servetele umede, iar de spalat doar seara la baita. La kk il spal si eu dar el face 1 data la 2 zile.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby

Lorexule sa stii ca ne luam de mana... Dar tu ai trecut direct pe LP? Nu ai incercat cu pompa? Adevarul e ca nu e foarte usor cu pompa, insa sunt fericita ca nu am nevoie, cel putin momentan de LP.



Carmita eu nu am avut san din prima zi si a fost hranita cu LP in maternitate, insa de ieri am uitat ce-i ala LP si papam exclusiv piept bunut de la mami!

Mami strange din dinti cand incepe alaptatul, dar speram sa ne adaptam repede la durere

Acuma nu stiu daca papa cat trebuie ca sta 10 minute la san dupa care doarme cate 2 ore, apoi iar san si tot asa.
Cateodata mai strecoara in program cate jum de ora de stat cu ochii pe peretzi timp in care eu si tati ne schimonosim la ea.

_
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Fetelor eu aveam nr de tel al Rebianei acum va rog sa-mi trimiteti si mie PM niste nr de tel pe care va pot deranja in mom in care se va hotara si printesa mea sa vina ca nu stiu pe cine sa deranjez..

37+ Maria Alexandra

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile





pe mine ma poti deranja!

_
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Atunci astept un PM de la tine .

37+ Maria Alexandra

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Cris.d din pacate am probleme cu sanii, sunt prea mari, grei si pe deasupra sfarcurile nu sunt formate in asa fel incat nu poate suge, chiar daca soata ma ajuta... ei asta e eu oricum sunt feri ca papa lapticul meu.. acum ma tot mulg de 3 ore siau iesit doar 125ml. Probabil ca iese doar atat deoarece abia ce s-a instalat lactatia cu aprox 2 zile in urma.
Cat despre intepaturi... mi s-a rupt inima cand au vaccinato... imi pare tare tare rau ca tre sa treci prin asa ceva si mai ales de mititica imi pare rau

Ioana stii ca de multe ori e adevarata vb aia ca o pb nu vine niciodata singura.. sper sa se rezolve multumim de vestea despre Rebiana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Lorexule super de super ma bucur din inima ca ai putut renunta la LP. Eu mi-as dori sa nu trebuiasca sa ma mulg, dar sunt feri ca e laptic.

Mariucasara ce zici de nora ta? multumita?
Sebi e cacalica, Lorena e cacalica, se potrivesc


Mergi la inceput