"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Kinga l-am pupat de mii de oro toata noaptea,ca gemea saracutul si se trezea din ora in ora.Si colac peste pupaza nici net nu am avut de aseara de cand am postat mesajul pana acum 2-3 ore... De ce ? Nici eu nu stiu,dar ma simteam, parca,la capatul lumii,rupta de civilizatie.M-am obisnuit sa va citesc tot timpul.Indiferent ce fac la pc am si pagina cu dovleceii nostri dragi deschisa,si arunc cate un ochi.Inca nu ma pot concentra sa retin ale cui poze le privesc,nu reusesc sa fiu la obiect decat daca deschid inca o caseta de DC si scriu in timp ce vizionez...Fac tratament,sa stiti,ma tratez sa fiu ca inainte,lucida,prezenta,fata-care-vede-tot( asa m-a numit cumnatelul meu la putin timp dupa ce ne-am cunoscut,pentru ca dadeam foarte multe detalii despre orice vazut pentru prima data ).Sper din tot sufletul sa imi revin,m-am saturat sa nu-mi amintesc un cuvant,un loc in care am fost,sa confund unii oameni pe care nu i-am vazut de mult.Sa nu ma credeti nebuna, nu sunt,doar ca imi e gandul in o mie de parti si nu mai reusesc sa fiu descendent din Napoleon ,ca odinioara...Voi patiti asa ceva?

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Morning pumkins!!

Am o stare nasoala, am dormit prost, am visat urat printre nenumaratele treziri..
La aniversare a fost frumusel, dar am stat putin ca era agitata Carina, nici nu am papat tort
Nu mai stiu daca v-am zis ca nici Carinei nu-i plac legumele deloc-deloc..nush ce fac, as lua la borcanas ..incerc sa scot cate n ingredient (i-am dat direct morcov, cartof, dovlecel si albitura, asa mi-a zis pediatra, poate trebuia cate 1 si ma prindeam imediat care nu-i place )
Daca tot nu reusesc, ii pot da a doua masa tot fructe? Ca ziceti ca u si mai multe vitamine..sunt in ceata rrrau!

Miha, imi pare rau pt problemele cu Matei, cum se mai simte?..eu cred ca nu era otita, daca s-a simtit bine a doua zi.. uf cate griji..sa treaca!

Am vazut si eu pozele cu Aidan care este un dulce, bineinteles! E super costumasul lui cu "I love mummy" Maria

Multe lunite fericite Chiara !!

Mada, la fel e si tata, topit efectiv dupa Carina..stiu ca mi-a zis cand am dat vestea ca-s insarcinata ca el stie sigur ca va fi " o dulceata de fetita" si uite ca asa este....Ii doresc din tot sufletul multa sanatate tataului tau, e un om bun, o sa fie totul ok!

Kinga felicitari pentru bb Victor!

Laura, super pozele, e un dulce Mihnea, iar tu o frumoasa cu gropita!. Spor la amenajari!

Un pupic lui Paulica pentru dintisor. L-ai dat mami cu ceva la gingiuta? Uf piticut dulce..

Techila(originalul) vad ca a fost la mare...ce frumos alega ea prin valuri. Imi place la nebunie de ea! Cati ani are?





Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata....sunt si eu la zi
Duminica placuta fetelor !!!!

Am vazut asa:
pui drag de Mely, pe Mihneacu mami
Mada sper sa fie bine tataie ca sa aibe cine alinta copilul la maxim
hepilico ma tot tin sa iti raspund ....face David caca, asa ca o gramajoara de fibre, sau ca si cum ar fi niste iarba digerata....nu mai face chestia aia de se imprsatie prin tot chilotul. Intr-o zi a facut si 2-3 maslinute comice asa ca o oaie...dar stiu ca nu e bine. In general face o pasta plina de fibre, se vede cu ochiul liber .
La paleta coloristica .....e variata soro..... vorba Monicai.
Techila succes cu borcanelele poate ii pacalesti, sa ne anunti si pe noi.
Chiara sa cresti mare si norocoasa mezina noastra draga

Fac eforturi sa-mi mai amintesc cate ceva

Raluk ce face Alexutu ? Ai gasit ceva interesant care sa-l tina ocupat cateva minute bune ?
Ma intrebai de scaun, e foarte bun, mai erau multe.....foarte multe "obtiuni" ....insa asta mi-a placut ca e solid si teapan....simplut si fara prea multe acareturi....Orice tavita in plus sau orice suport de pus paharul cu apa etc ridica pretul si mai mult.
Imiplace ca spatraul se lasa ...daca e fara chef sta rezemta si daca e plin de energie sta asa in fundulet si bate cu palmele in masa....

Intentia mea e sa stie ca daca l-am pus acolo....se mananca.
Nu-l pun deloc in scaun ...in restul timpului.

Si al Monicai e foarte fain....pofta mare Dragoselule !!!!

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineata duamnelor,

intru si io acum cat mai pot sa va urez neata si o duminica placuta.

techilutzo cum a mers cu legumele ieri?

kinga multumim. ce a crescut Victoras si ce frumusel e. a luat de la amandoi cate un pik. tu arati minunat.

laura Mihnea e un dragut, iar tu la fel de senina. spor la treaba. acum 2 zile am smotruit la baie vreo 3 ore, dupa ce au carpit si varuit ei tavanul. urat moment...numai ipsos, vopsea, mizerie. dar bine ca s-a terminat.

lullaby te pup draga mea. l-am vazut pe Alex cel frumos si ochios la intalnirea gagicilor. am admirat toti puiutii si pe mamele aferente. dar pe tine nu te-am vazut...ceea ce nu ar fi decat logic, din moment ce tu ai facut pozele.

anco welcome back. imi pare rau sa aud ca ai avut probleme. sper ca esti bine.

tin sa o salut pe hepilica si sa-i spun ca o citesc cu o mare placere.

nu mai vorbesc despre Nela, care vad ca azi trage chiulul. a fost grea curatenia, mami?

liliacule cand povestesti de Andra, mi se face mila de mama care se inchina la mine sa mananc, mai ceva decat la icoane. si eu nu si nu. prima oara am mancat carne cu placere la 9 ani cand a facut tata niste pulpe crocante la cuptor. in rest, imi aduc aminte cu precadere greata teribila pe care o simteam cand ma puneau la masa. caminul m-a mai calit. acolo, voiam, nu voiam, trebuia sa mananc si am descoperit ca imi placea grisul cu lapte la cana si musacaua. in rest...totul imi provoca o mare greata. si zici ca ii dai lui Radulescu sa guste....asa imi zice si mama, sa ii dai cate un pik din mar/morcov/etc sa isi dezvolte gustul. din cate l-am vazut acum cateva sp, Piski al meu nu ar zice nu la un pik de diversificare.

Chiara, iubita, la multe lunite si sa cresti mare si sa o fericesti pe mami in fiecare zi.

Am vazut poze minunate cu copilasi superbi, am citit povesti emotionante.

Luci Gogo e din ce in ce mai mortal. se face tot mai frumos si mai ochios. si ce flotari impinge el acolo. stai cu fluierul pe margine si il ghidezi? mi-au placut pozele la nebunie.

inainte sa trimit mesaj inceput acum 2 ore, la multe lunite
Rita Ioana, Luca si Matei, Ebruska (Selenico pe unde umbli?) Filip, Ama si Maria.

Tudor Gruia de ramsan, Emma Jasmine de juliella, Maria Parascheva de Anaomaria, Alicia Andrea de adriana_m si Flavius de capy_pus.

nu mai stiu ce am vrut sa spun, dar o sa-mi amintesc, sunt sigura...candva in secolul asta.

ah da...inainte de plecare, Andrushka, Sophie e o delicata. si Delia o imbratisare calde de la mine. am revazut poze cu tine graviduta...tare draguta ai mai fost. cand va mutati?

mada Iri se face blondut, asa=i? a crescut super frumos si tu arati minunat. imi place mult cum iti sta bruneta.

gata, ma duc sa mai surfez si io netul

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

mada sanatate multa tatalui tau.

lali

ma duc sa bucataresc.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

liliachio,mangulico va pup cu drag.


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

liliachio,mangulico va pup cu drag.


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


si noi pe tine si pe puiul scump. mishto scaun si-a tras Gogo.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Uka nu l-am dat cu nimic pana la urma,ca azi-noapte nu am avut,iar acum nu mai plange,s-a linistit.Gingiuta e tot umflata,dar nu il mai doare.Acum se joaca,desi i se inchid ochisorii de somn.
Manga spor la bucatarit.Acum caut poze de cand eram cu burtica,poze de familie,poze mai vechi,sa le pun aici,sa ma cunoasteti mai bine,dar ale naibii cred ca s-au ascuns.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Elle ff reusite pozele funny. Pupam Anna buflie! M-ai omorat cu laptele de pasare si Raluk cu tortul de portocale (am facut si eu salam de biscuiti si l-am papat in 3 zile Doamne, nesatula mai sunt)

Saracul Dinu, e la cura

Andrecluj la multi ani pentru Chiara, sa cresteti mari si cumintele!

Monica sa stapaniti scaunul sanatosi, sa stea Dragosel cu placere in el!

Miha, Liliac, felicitari ptr alaptat, sunteti printre campioane, cred ca se pot numara pe degete cate mamici mai alapteaza exclusiv la aproape 6 luni!

Suede, Liliac, Carina, multumim de aprecieri si vizionare, tabloul este facut intr-un programel, este de fapt o poza Si BB Mihnea este un zambaret (eu ff greu il prin pe camera cand rade)

Suede, Andra bafta la cumparaturi sa ne spuneti ce vi s-a parut interesant!

Luto
si la noi treaba cu cacutza este la fel, eu am pus pe seama LP, inainte era toata imprastiata si iesea frecvent din scutec din motiv de prea fluid.

Lali draga bine ai venit in clubul uitucelor (desi eu recunosc ca nici inainte nu prea stateam bine la capitolul memorie)Si eu scriu tot cu 2 fereastre deschise (ma refer la forum, ca afara e cam frig) ca altfel m-ati cam pierdut in ceata nu mai stiu sa raspund ...fac aaaa...aaaa..[unul cu degetul lipit de tampla]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

va salut cu mare drag!

sunt in urma si cu fara prea mare chef de recuperat..poate mai tarziu..am ramas la pagina unde a aparut Maria si am in minte mesajul in care Raluk povestea ce emotionata va fi cand se va intalni cu vreuna dintre noi

A trebuit sa dam o fuga pana la BN dupa niste acte..ne-am dus..ne-am intors..
Sunt cu mintea in alta parte asa ca va rog frumos sa-mi dati o scutire de 2-3 zile..suntem bine sanatosi, sa nu va faceti griji din acestea!

o intrebare va rog: daca am primit decizia pt indemnizatie..in cat timp intra banutii in cont?!!

astazi am tras o sperietura cu Ana..va spun si voua ca sa aveti grija..eram prin bucatarie, Ana in patul nostru pe spate, inconjurata de jucarele..s-a intors singurica pe burtica..a inhatat-o pe sophie si a inceput sa-i roada picioarele..la un moment dat o tinea in asa fel incat picioarele girafei erau in sus..i-a obosit gatutul, nu stiu ce s-a intamplat, dar era sa "inghita " un picior de girafa ..ma intelegeti, nu? vai ce sunet mi-a fost dat sa aud! cred ca s-a speriat mititica..daca nu de momentul respectiv, sigur de tipatul meu...uffff!

va imbratisez tare! aveti grija de voi si puiuti!

EDIT: ma exprim super profi..deci, Anei i-a obosit gatutul si s-a lasat cu gurita deschisa intr-unul din picioarele girafei..si nu mai putea sa se ridice

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput