"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Asa ca vin si rog mamicile cu 2 copii care au avut primul pui mai mancacios si grasun sa ma ajute sa alung piticul. Asa-i ca dupa ce incep sa se miste (rasuceasaca, tarasca, meraga) mai slabesc?

Multumesc mult

lui Dinu Andrei (14.09)



DA Alexutu' meu e un exemplu concludent.Daca vrei,caut poze si iti pun sa vezi
pupici



yes please
Dinu avea 8,200 lunea trecuta si mi-a spus doftora ca suntem cu 500g cam peste....
asa ca ii dau acum multa apa cu putin suc si mai scad din laptele praf



aloooo, pai acum vede ochiul meu ca Dinu e nascut la o zi dupa davidelu ....si el la 20 de saptamani, adica in 3 februarie avea 8200 gr si mi s-a spus ca-i foarte bine.
Acum merg iar miercuri sa vad unde ne aflam si catre ce ne indreptam. Am si eu momente cand mi se pare davidelu grasut dar inca nu mi-a trecut prin cap sa-i dau 70 ml de apa . Hai mai mami....
E adevarat ca eu nu am doctor ci un fel de bagator in seama sau cineva care impinge aerul cu putere, acei health visitors insa ma gandesc eu ca gogoloaiele alea care i le pune pe grafic arata evolutia lui foarte buna.
Daca vrei iti scanez acel grafic si pui si tu greutatile lui Dinulica pustiulica. Vrei ? Si ai acolo curba de supraponderabilitate (pe care david nu a depasit-o inca) de subponderabilitare si normalul.
Daca nu a murit piticul trimite-l la mine ca-i trag eu una in moalele capului de cade lat

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata,
LA MULTI ANI CHIARA!!! SA TRAIESTI SA FI SANATOASA!!!

am dormit ca ursul, la 9 jumate m-am trezit si as mai fi dormit, dar chiar nu mai era cazul..oricum...bun nanel am tras

luto...sa-i fie de bine orezul...adica pofta buna!

nu mai stiu ce vreoiam sa zic...cred ca numai sa va salut...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Multumim frumos!
Noi mergem putin mai tarziu,cand vine tati de la cumparaturi...

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Citat:
citat din mesajul lui suede

Andra

Spor la cumparaturi,sa gasesti ce-ti doresti!
Ma incanta si pe mine Baby Gym,dar vad ca este pentru copii de peste 5 luni si noi n-avem inca .
Dar poate facem o vizita sa vedem care-i treaba,ca noi ne intoarcem fara probleme de pe spate pe burtica si mergem si taras pe burtica (cu ajutor la talpite) .

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI


Multumesc, dragutza mea!! Si voua va urez shopping placut. Ne povestim diseara!!

Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii




Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

... deci atata ca sunt in viata si intreaga la corp (bine, fara apendice si colecist dupa doua operatii ) si la minte


stii ca asta e relativa, nu ? (glumesc)

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna dimineata fetelor,

Acesta este un mesaj special adresat tuturor sarbatoritilor zilei, ca multi mai avem.

la multi ani Angela Panduru



Rita Ioana de Starchi si Luca si Matei de Mimika, care azi implinesc sapte lunite.



Ebru Fatima de Selen, Filip de gegea, Amalia Maria de crocodana si scumpa mea Maria, care ezi implinesc 6 lunite.



Tudor Gruia de ramsan, Emma Jasmine de juliella, Maria Parascheva de Anaomaria, Alicia Andrea de adriana_m, care azi impliesc 5 lunite



Flavius Cristian de capy_pus care azi implineste 4 lunite



Chiara Ada de andrecj care azi implineste 3 lunite.

Sa cresteti mari si sanatosi si sa aduceti numai bucurii familoolor voastre.

Asa ca dam si noi azi cu si alte cele.



Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ANDRA spor la cumparaturi,asteptam pozici cu ce va innoiti
LUTO vrem poze cand ii dai lui Davielul cereale cu fructe
SUEDE e un scumpic Mihnea,data viitoare sa intorci pozicile ca mi s-a strambat gatul,glumesc,sa aveti vizita placuta
TECHILA buna dimineata,te-ai odihnit ca sa ai rabdare sa le dai papica la putze
Eu ii dadui fructe la pitic si acum doarme,asa ca nu putem pleca nicaieri pana nu se trezeste.Off trebuie sa ma apuc sa-i fac un tiramisu lui mama ca maine e ziua ei,nu am nici un chef dar i-am promis
Revin inaite sa plec sa va mai citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:



Mary, referitor la leguma, pot sa iti spun ca nu ii plac nici Mariei, insa ei nu ii place nici carnea si nici oul, deci la noi nu se adevereste ce ti-a spus tie doctorita.

Laura78nico, Loremunteanu

Lullaby, acum mi-am amintit ca scrisesem ieri in mesajul care s-a sters, ca noi am folosit de 2-3 ori ulei de masline aplicat pe pielea capului cu 30 de minute inainte de baita de seara si apoi am pieptanat si au disparut toate cojitele. Incercati si voi asa poate ca merge.

Raluk, refritor la patut, ca scrisesem si asta ieir si tot asa s-a dus noi am prins o oferta buna in real cu 120-150 ron. uitati-va si voi ca poate mai este.
Branzica eu o fac din lapte si iaurt, cred ca e cel mai aproape de cum fac taranii. Am mai scris, dar mai spun o data; se fierbe 1litru lapte cu 1/2 litru lapte batut si iese o branzica buna.

Hepilica, nici eu nu dau biscuiti desi am avut guri in familie care su spus ca neaparat trebuie.SI eu in fructe pun 2 lingurite de cereale ca altfel moare de foame pana la masa urmatoare si atat.

Ellenuta, am primit. a fost foarte bun Apropo, faine poze de vedeta. Si eu vreau..

Lilia, multumim pentru site.

Monica, cum ii place la dragoselul scaunul? ma bucur ca esti mai linistita sufleteste.

Angelli

Miha, dovlecelul sa ii treaca.

Anco, eu laptic ii dau cat cere. Adica peste zi ii fac 170 si papa intre 130 si 170, simi ii fac 240 si papa intre 200 si 240 (cu exceptia ultimele dimi cand nu a prea papat) iar seara cam 200. Oricand vad ca nu se satura ii mai fac 30-60.

Mkunigunda, felicitari pentru intoarcere.

Suede, foarte frumoase pozicile.



Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

relexare de uichend:

pentru mamici plictisite si iubarete un cantecel:http://www.youtube.com/watch?v=3JeaQpLz12Q. m-am trezit cu el in cap de azi dimineata...

si pentru amatoare poze mai vechi cu fi-mea.

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

relexare de uichend:

pentru mamici plictisite si iubarete un cantecel:http://www.youtube.com/watch?v=3JeaQpLz12Q. m-am trezit cu el in cap de azi dimineata...

si pentru amatoare poze mai vechi cu fi-mea.

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze


La cantecel nu intru din motiv de bebe care doarme dar pozicile le-am vizionat si imi plac tare.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Raluk, esti o comoara cu linkurile! Multumim frumos, mie mi-a placut mult cum arata Zuma, dar cam ocupa loc si eu duc lipsa de asa ceva...cred ca ceva din lemn o sa caut si eu, ecologic si ergonomic.

Lullaby, multumesc de sfat, o sa imi scriu cate 2 DVD-uri ca sa fiu siguraEsti o dragutza Referitor la Alex, si Vic al meu a avut o perioada de 3 zile in care mi-a plans indiferent ce ii faceam, a avut o indigestie, se vedea dupa scaunele care le facea mai moi si mai spre verzui. Dupa ce s-a curatat din stomacel raul a inceput sa manance mai bine si nu l-am mai vazut sa planga asa cu lacrimi de crocodil.

Techila cum stati cu mancatul?

Mary, eu zic sa-i dai fructe deocamdata si cereale, mai incearca legumele peste o saptamana.

Lore draga sper sa treaca repede fimoza (eu stiam ca inseamna ca nu este decalotata putza)

Laura stai linistita, mai multi copii= timp liber mai putin Eu te inteleg fata, sa mai dai cate un semn ca sunteti bine.

Lali pupa-l tare pe Paul din partea mea, cand ma gandesc cat de tare trebuie sa ii doara imi vina sa

Mergi la inceput