"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Neata fetili!

monic f interesant ce pove tu acolo despre Zgatix si masaj si beby expo si scaunel de masa si iesire cu sotul Bravos!

Angelli din pacate la noi n-a mers cu tehnica Peritolului...ci doar cu tehnica "pacalici" Adica io, hazbandu', bunicii (4 la numar) eram pe post de pacalici Cand unul nu mai putea, intra celalalt in rol. Aveam adevarate sedinte de brainstorming la tema. Eh, acum s-au mai rezolvat problemele dar la un castronel de ciorba sta si 2-3 ore . Eu n-as putea sa mananc asa rece in veci, dar daca ea asa prefera...eu nu mai am nerv sa mai insist. Oricum, acum suntem pe post de strock: "Hai, Andra, hai mai ia o lingura" apoi ne mai vedem de-alea noastre si iar ii amintim: "Hai, inc-o lingura" ca o placa hodorogita

Elle n-am inceput nicio diversificare nik...doar am facut cum ne zice Capraru. Sa il "invat" cu gusturile noi adica 2-3 lgt de ceva...si apoi san. Mai avem pana la marea diversificare. Nu mi-am propus target de inlocuit o masa ca lapte este slava Domnului!!! Si daca la urmatoarea masurare vad ca treaba e naspa si nu ia corespunzator in dimensiuni, abia atunci dam papica mai consistenta.
Eu daca-s patita cu mancarea...acum mi-e frica sa nu carecumva si Radu sa se axeze strict pe lapte.

Kinga felicitari pentru bb Victor! E o victorie castigata de flacau

anco m-am uitat si eu pe produsele respective...dar biscuitii n-au gluten si-s plini cu altele: zahar, oua, margarina... Hmmm, nu stiu ce sa zic. Oricum, am bookmarkuit link-ul. Sar'mana


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Mada

Iau si eu o cafea,ca pe vremea asta poate ma mai trezesc...
Fetelor,de vineri la mine e haos,am schimbat tevile de la baie,ca trebuia sa le schimbam in ziua in care am nascut ...asa ca am tot amanat.
Nu va zic ca era ca la balamuc ...acum nu mai e mult,mai are maine de chituit si scap .
Dar anul asta o sa tot avem de lucru pe aici,ca noi cand ne-am mutat,n-am avut timp de mari modificari,am varuit si atat.Incet incet le facem noi....
In rest,azi vreau sa ajung si eu la Baby Expo,ca ieri n-am mai reusit iar apoi bagam o vizita la cumnata,cu martisor .
Va pup,vorbim!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mada, Suede Multumim Haideti si voi la o cinste ca avem destule pe masa Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Kinga felicitari ,baiat mare are mami .
Am vazut pozele voastre si m-a marcat tabloul (pictura).Unde l-ati facut,ca vrem si noi???



Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Mada multa sanatate tatalui tau!!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna dimi, fete frumoase!!

Noi doua plecam cu mum la baby expo, sa vedem care o fi treaba. M-a tentat treaba aceea cu baby gym, de care povestea Moni. Plus ca si eu tot caut scaunel de papica-curand va incepe si rea, poate,poate gasim. In general nu am gasit mare lucru la targurile astea, dar de data asta vad ca mai multa lume a gasit ce cauta. Poate avem si noi noroc.

Va doresc o zi buna si placuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16


Hepilica n-am vazut biscuiti din astia, n-am cercetat, nu m-a interesat inca. Ma bucur ca mi-ai zis de ei ce si cum. Eu oricum prefer orezul cum ne-a spus Sabina, si pe locul doi cerealele alea, stii tu, alea rele la gust , care sa contina numai orez, sau malai sau mei.



Scriu ca deja pierd firul. A reaparut Raluk si ca de obicei ne incanta cu informatii din belsug si cu posturi la care simti nevoia sa raspunzi. In primul rand te pup cu drag si in al doilea rand vroiam sa sustin ce ai scris (mai sunt si lucruri pe care nu le sustin dar nu-i nicio problema, fiecare e liber lapropriile alegeri iar eu le respect pe ale oricui). Am fost ieri sa cumpar cereale. NU nu vreau inca sa-i dau dar m-am gandit eu ca as putea baga o lingurita mica in fructe dimineata. Fructele asa cum bine ai stiut, i le dau intre mese insa uneori mai vrea si mie mi-e frica sa-i mai dau si atunci bag laptic.
Ca sa revin (ca asta e defectul meu mare, fac introducerile prea largi) am fost la Boots si m-am postat in fata raftutlui de cereale si asa cum zice o buna prietena..."cu cat se largeste oferta cu atat imi bate inima mai tare ca nu stiu ce sa aleg".
Erau pentru 4-6 luni tot felul si toate batiile pamantului....le-am exclus pe alea cu piersici etc ....si am ajuns la oat/ovaz. Ca sa descopar apoi ca primele si primele cu care se incepe aici diversificare sunt Baby rice. Am trait si eu o revelatie ca si moasa la cursurile de acum 50 de ani cand eram gravida ne-a spus de orez.
Asa ca am luat si eu www.boots.com/en/Heinz-Farleys-First-Foods-Pure-Baby-Rice-100g_956199/" target="_blank">o cutie pe care scrie ca e fara gluten si fara conservanti si am venit acasa satisfacuta.
Mai era si unul whole grain rice....dar deja eram nauca de cap de la atatea etichete cate citisem.

Am sa vad eu cand va fi cel mai bun moment sa-i fac sa-i dau sau sa-i introduc putin in fructe.
De fapt vroiam sa spun ca e foarte bun orezul pt diversificare

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Andra

Spor la cumparaturi,sa gasesti ce-ti doresti!
Ma incanta si pe mine Baby Gym,dar vad ca este pentru copii de peste 5 luni si noi n-avem inca .
Dar poate facem o vizita sa vedem care-i treaba,ca noi ne intoarcem fara probleme de pe spate pe burtica si mergem si taras pe burtica (cu ajutor la talpite) .

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Am mai pus cateva poze noi,cu prietena Sophie si cu mami la plimbare!
Speram sa va placa!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Andra

Spor la cumparaturi,sa gasesti ce-ti doresti!
Ma incanta si pe mine Baby Gym,dar vad ca este pentru copii de peste 5 luni si noi n-avem inca .
Dar poate facem o vizita sa vedem care-i treaba,ca noi ne intoarcem fara probleme de pe spate pe burtica si mergem si taras pe burtica (cu ajutor la talpite) .

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI


Multumesc, dragutza mea!! Si voua va urez shopping placut. Ne povestim diseara!!

Mergi la inceput