"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Neatza si de la noi!

sa va povestesc din pataniile cu copii, mai exact cu Matei: vineri seara eram eu bine merci pe forum, si il aud ca se scoala plangand...i se mai intampla. Merg la el, il mangai, vorbim, dam un bibe cu ceai...nimic. il iau cu mine in pat..nimic, marrr, marrrr, marrrr, pana il observ ca isi ducea mana la ureche si mai zice si auuuuu. il intreb daca il doare ceva, si imi arata urechea. asa ca la 1.30, il ia Bogdan la pachet si da o fuga cu el la spital (la budimex) se intorc pe la 2.30....cu medicamente cu tot...cica are otita, si i-a dat si antibiotic. ii dam, oricum era mai calm, ca ii place in masina, si avea chef de joaca , adorme un pic, dar la 5.30 era sculat, dar nu se mai plangea de nimic.
ieri a fost in super forma, cu o repriza de somn de 4 ore, ca avea de recuperat baiatul...si parca nu se intamplase nimic. Noaptea trecuta a dormit bine, acum se joaca pe langa mine...
nici nu stiu ce sa mai cred, m-am si apucat sa ii dau antibioticul desi nu a facut febra. nici nu stiu ce sa fac, sa continui?
asa, ca mai notam o noapte alba.... noroc ca pitica a dormit bine-merci si a fost si ea cumintica ieri.

techila-
nasol momnent cu plozii tai. si eu as zice sa incerci borcanele, si Matei le manca foarte bine, cand nu vroia ce pregateam eu, sia veam tot timpul in c asa. de fapt cred ca mai am vreo 2 rpin dulap

anco- bine ai revenit. chiar ma gandeam ce o-ti face, ca am nascut in aceeasi zi. si am ras ca inca ai la semnatura "luni 7 septembrie internarea"

cat despre scaun...eu il am pe cel al Laurei, care a mai fost pe 3 copii intre timp, l-am folosit si cu Matei, si acum urmeaza Iris, ca Matei sta cu noi la masa. e SNNOPY, dar un model care nu mai exista acum, va dati seama ca asta se intampla acum 12 ani

elle- ai facut lapte de pasare??? nu am mai mancat din copilarie, baga si tu reteta poate ma invrednicesc si eu astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

mada- dar putin ai dormit si tu! cainelui care latra, i-ao da dintoci

cristina- cum e Andrei cu olita noua? Matei a facut astazi de dimineata caca la olita, dar ca l-am pus eu...nu a cerut el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

gata, ma bag la alaptat pitica ca isi cere drepturile. noi inca rezistam, doar san, si mai avem o spatamana pana la 6 luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

pentru fetele interesate de biscuitii fara gluten, asta e situl http://www.bioresurse.ro/, cautati la produse , apoi la produse cu destibatii speciale si gasiti acolo produse aglutenice. daca mai cautati prin site gasiti si un nr de telefon. eu acolo am sunat, am vb cu o doamna mi-a preluat comanda si cam intr-o saptamana le-am primit.a costat destul de mult transportul asta nenorocit ca lucreaza doar cu posta si pe langa ca tre sa platesti mult tre sa le ridici singura de la posta. macar de era curier, (cu astia lucrez frecvent si sunt super multumita de ei)stiam pentru ce dau banii, dar la posta primesti avizul dupa vreo 3 zile si mai stai la cozi catava vreme.
biscuitii arata ca piscoturile de sampanie sau ca niste fursecuri spritate si cunt dulci. le plac la picii mei de numa.
grisul il fac exact la fel ca si grisul obisnuit, cu lapte praf.
mai fetelor, am si eu o intrebare. ce cantitate de lapte le dati voi la pici? ca ai mei au ramas tot la 165 apa +5 1/2 masri lapte paf si mi se pare ca nu se mai satura doar cu atat, desi masa de lapte mai avem doar la 6-7 dimineata, la 6 seara si lapte cu cereale la 10 seara?

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

7 martie facem jumate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Neata dovlecei!

Vazut poze frumoase de Piski care este un dulce si care a crescut mult. Imi place mult costumasul lui cu "I love mummy"

Mada felicitari pentru deschiderea de capitole!
Imi pare rau cu treaba cu tatal tau, sper sa se refaca repede!

Anco, te imbratisez, abia astept sa intru sa va vad pozele

Monica felicitari pentru aniversare, ce tort frumos (dar mai ales ce bun trebuie sa fi fost)!

Uka, superba poza prelucrata,( vreau si eu), Carina e o dulce!

Nela te invidiez cu vremea de VARA, ce frumos trebuie sa fie in tricou la picior cu carutul si cu Ana Banana!

Postez si revin

Era sa uit sa va spun, ca m-a luat valul cu toate pozele voastre frumoase si cu povesti, deci ieri Victor s-a intors de pe spate pe burta. O sa pun si dovada cat de curand (am avut timp sa-l prind pe camera ca s-a intors ff tacticos si momit de telecomanda)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata dovlecime, haideti si voi la o cafea, la un tort ( Ellenutza - am facut tortul tau cu mere), la un pahar cu ceva bun (avem de toate). Facem 3 lunite si imi amintesc cum tremuram atunci si cat de tare ma sustineati s multumesc si va pupam cu mare mare drag Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multe Lunite, bb Chiara!!
Andre, mami, sa fii sanatoasa si sa te bucuri secunda de secunda de minunea a ceea ce reprezinta statutul de mama. Te cu mare drag si pe Chiara o pupam dulcic pe fruntita



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
La Multe Lunite, bb Chiara!!Andre, mami, sa fii sanatoasa si sa te bucuri secunda de secunda de minunea a ceea ce reprezinta statutul de mama. Te cu mare drag si pe Chiara o pupam dulcic pe fruntita
Multumim, multumim, va pupam la noi si va asteptam la masa Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

LA MULTE LUNITE CHIARA sa cresti mare si sanatoasa,sa fi fericita alaturi de mamica ta
MIHA multa sanatate lui Matei
KINGA Iri al meu mananca 150 ml,rar mi-a luat 180 iar ziua nu-mi papa mai deloc
ANCO multumesc pentru site
Noi am mai tras o tura de somn de la 7 la 10 asa ca suntem fresh.Ne ducem pe la tara,o sa incerc sa pun scaunul sa vad daca sta in el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

CHIARA,LA MULTE LUNITE!!!
Ce pregatiri a facut mami

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput