LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Novuselu', zi ce faci ca poate ma descurc la montificat. Nu vreau sa se ingrase invitatii



Iti zic ce ii comand la mamon sa faca : oua umplute, salata boeuf, salata vinete,salata cartofi cu ceapa verde, crochete cascaval, chiftelute, snitele si mai iau branzeturi mucegaite si gaurite plus ceva sunci !
Cred ca Monti are migrena

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Migrena si bale... multe bale...

Io vreau sa fac humus, chiftelute de vinete cu sos de smantana si usturoi si o placinta cu praz, asta pe langa sunci si branzeturi, pe care nu le fac io propiu-zis. Si mai vreau sa fac un pui cu naut, desi am humus, da' nush ce altceva sa fac in loc... Ca nu-s tocmai experta in arta culinara.

EDIT. Placinta cu praz nu-i Monti, inca nu am gasit un aluat de placita montificabil.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Novuselu', zi ce faci ca poate ma descurc la montificat. Nu vreau sa se ingrase invitatii



Iti zic ce ii comand la mamon sa faca : oua umplute, salata boeuf, salata vinete,salata cartofi cu ceapa verde, crochete cascaval, chiftelute, snitele si mai iau branzeturi mucegaite si gaurite plus ceva sunci !
Cred ca Monti are migrena

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Migrena si bale... multe bale...

Io vreau sa fac humus, chiftelute de vinete cu sos de smantana si usturoi si o placinta cu praz, asta pe langa sunci si branzeturi, pe care nu le fac io propiu-zis. Si mai vreau sa fac un pui cu naut, desi am humus, da' nush ce altceva sa fac in loc... Ca nu-s tocmai experta in arta culinara.

EDIT. Placinta cu praz nu-i Monti, inca nu am gasit un aluat de placita montificabil.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Placinta cu praz suna ff bine, cand ai timp livreaza reteta sa o dau mai departe ca eu nu am veleitati culinare



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete (si pt cele care or citi maine, ca acum vad ca buhuhaie doar 2 Monici), de PetraTudor mai stiti ceva? Ca urma sa ne puna un film cu Bogdanel telespectatorul lui Mircea Badea si ne-a lasat cu ochii-n soare.

Pe Monica o lasam sa-si ia pauza dorita, ma anunta Picasa cand mai pune poze noi.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

va pup pentru toti "umerii" pe care am plans in seara asta; sunteti grozave... terapie curata; maine plec la mami, vorbim probabil duminica... daca rabd sa nu arunc un ochi si la ai mei..

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tufete (si pt cele care or citi maine, ca acum vad ca buhuhaie doar 2 Monici), de PetraTudor mai stiti ceva? Ca urma sa ne puna un film cu Bogdanel telespectatorul lui Mircea Badea si ne-a lasat cu ochii-n soare.



E ok, am mai vorbit eu cu ea, iesise prin parc cu Bogdanel !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monico tu cati invitati ai ? cum i-ai organizat adica cu copii, fara, rude, prieteni,etc

Eu o sa am miercuri de ziua oficiala doar familia, joi prietenii cu copii, vineri sau sambata rockerii single

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

A, noi suntem trupa restransa, familia si nasii, in total cre' ca-s 10 oameni. S-ar putea sa mai apara cineva - deci poate 12 - toti fara plozi. Ca plodul e unu' singur.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ooo , io de nasi am si uitat ei vin saptamana viitoare cand se intorc de la ski deci inca o tura, de data asta la restaurant cred !

Ma duc si eu la sper sa nu-ti fie frica singurica pe aici

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bun, atunc sting lumina, ca+mi mestec okii deja.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna dimineata !!!!

Haideti la o !!

Monnvas sper ca nu mai dormi !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput