LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Mai face cineva bairamul de 1 an acasa? Ca io fac meniul si mi-ar prinde bine sugestii. Montificabile, da?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Da.

Noi. O sa fim 4 cupluri cu 4 baieti: 1 an si 5 luni, 1 an si 3 luni, 1 an, 10 luni.

Am zis ca o sa comand pizza ca e mai simplu si ca o sa se distreze si copii cu blatul. Mai iau tort, cico, bere si alte alcoale, eventual niste biscuiti pentru copchii. Vesela din plastic sa strang totul intr-un sac ca nu am chef de spalat dupa si cam atat.

Jucariile lui Vladimir si niste baloane sa-i distreze. O muzica si pa, la revedere.

Nu vreau bataie de cap. Iar cu nasii...si-asa eu l-am tuns deja. O sa il pun sa-i taie acolo putin din ciuf sa se simta si nasu bine si gata.

Nu vreau tambalau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
scriu un pic sa nu ma dati la disparute dar am de recuperat o gramada, sper sa reusesc ca de obicei in w/e se scrie mai putin.

vad ca discutia zilei este organizarea petrecerii de 1 an. noi o facem acasa, vreo 5-6 cupluri maxim+copii din dotare. tort, dulciuri, pateuri, nishte salate facute de noi si bineinteles nelipsitul gratar, sper sa fie pe 25 la fel de frumos ca anul trecut.

pup gashca si sper ca ati fost cuminti ieri cat am lipsit


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Novus, multumesc! Eva are cam 2-3 scaune moi, nici nu stiu daca sa le spun moi, ca sunt jumate mai consistente jumate apoase, scuzati detaliile , dar ce ma ingrijoreaza e mucusul pe care eu l-am observat. Din articolul pe care mi l-ai dat tu nu deduc ca as avea semne de ingrijorare. Eva se joaca, mananca bine, nu are temperatura.Sa vedem cum decurge ziua de azi, mi-am notat ce i-a dat Monique lui Andrei si acelasi menu o sa il aplic si eu.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ah fetelor trebuie sa facem galerie pt Adelake

anamariame - eu sunt inca la capitolul trecut, nu stiu daca ai mai vorbit despre scaunele Evei. are cumva muci? ca de multe ori apar si in scaun pt ca ii inghite noaptea in special


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aris, tare-as vrea sa stiu daca-s muci sau mucus. Ca nu imi dau seama, dar inclin totusi spre al doilea. Eu ii curat nasucul in fiecare seara, si nu a fost racita niciodata.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Novus, multumesc!
Eva are cam 2-3 scaune moi, nici nu stiu daca sa le spun moi, ca sunt jumate mai consistente jumate apoase, scuzati detaliile , dar ce ma ingrijoreaza e mucusul pe care eu l-am observat. Din articolul pe care mi l-ai dat tu nu deduc ca as avea semne de ingrijorare. Eva se joaca, mananca bine, nu are temperatura.
Sa vedem cum decurge ziua de azi, mi-am notat ce i-a dat Monique lui Andrei si acelasi menu o sa il aplic si eu.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Anamariame
Cred ca totusi nu e vorba de diaree, mai vezi si azi cum sunt scaunele si poate nu mai are mucus




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Aris, tare-as vrea sa stiu daca-s muci sau mucus. Ca nu imi dau seama, dar inclin totusi spre al doilea. Eu ii curat nasucul in fiecare seara, si nu a fost racita niciodata.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Eu cred ca diaree e atunci cand face de mai mult de 3 ori pe zi si doar apa colorata- iarasi scuzati detaliile. Daca sunt juma-juma si 2-3 pe zi nu cred ca e motiv de ingrijorare.

Cand era Vladimir bolnav-tineti-va bine- avea niste scaune diareice foarte ciudate. Pentru ca nu manca decat lapte de la mine si lua medicamente facea apa cu niste guguloaie ca fasolea fiarta care pareau vasacularizate. Am facut studiul rahatului, ca sa zic asa, NU CITITI MAI DEPARTE DACA NU PUTETI, si erau fix ca fasolea fiarta, firicelele respective nu erau vase de sange ci erau ca niste atze. Era clar ca e de la medicamente si probabil era mucoasa inchegata.

Anamariame, mai ales daca Eva mananca, incearca sa ii dai chestii care nu au efect laxativ. Da-i banane, morcov fiert, orez, mere copate cu branzica calcica.

Din ce spui tu acolo mie nu mi se pare asa grav. Adic anu m-as panica asa de tare. Dar tu stii mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bianca, eu m-am ingrijorat pentru ca scaunul ei obisnuit nu e asa. Nu pare sa dea vreun semn de disconfort asa ca m-am mai linistit si o sa vad cum apare in cursul zilei.Suntem la masa de fructe acum, i-am taiat o banana felii, mai am portocale, avocado, mango. Pot oare sa-i dau vreuna din astea? Ca banane nu am decat una si sigur nu ii ajunge, tinand cont ca mai da si pe jos Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna dimineata!
asa cum am anticipat, ioana iar a fost de serviciu la dispecerat. asa ca la 5 s-a trezit sa dea drumul la tramvaiul 41 si la metrou. copil proletar!
i-am dat sa suga si cum nu s-a saturat, i-am dat si 150 ml de lapte praf. s-a culcat linistita pana la 7:30.

anamariame cum mai sunteti? pt linistea ta, du-o la medic.
eu lui andrei la diaree i-am mai dat masline. daca nu le-ai introdus pana acum, nu o face, pt ca in perioada de scaune proaste nu se introduc alimente noi.

gaza voi cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Bianca, eu m-am ingrijorat pentru ca scaunul ei obisnuit nu e asa. Nu pare sa dea vreun semn de disconfort asa ca m-am mai linistit si o sa vad cum apare in cursul zilei.
Suntem la masa de fructe acum, i-am taiat o banana felii, mai am portocale, avocado, mango. Pot oare sa-i dau vreuna din astea? Ca banane nu am decat una si sigur nu ii ajunge, tinand cont ca mai da si pe jos


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)


doar banana si mar. restul nu se recomanda pt ca fermenteaza.
fa-i si putin ceai de menta sau de afine.

Mergi la inceput