LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata, Monique. Momentan suntem bine, inca nu a facut niciun scaun astazi. A papat doar banana, si acum roade un biscuite. Masline inca nu i-am dat Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Bianca, eu m-am ingrijorat pentru ca scaunul ei obisnuit nu e asa. Nu pare sa dea vreun semn de disconfort asa ca m-am mai linistit si o sa vad cum apare in cursul zilei.
Suntem la masa de fructe acum, i-am taiat o banana felii, mai am portocale, avocado, mango. Pot oare sa-i dau vreuna din astea? Ca banane nu am decat una si sigur nu ii ajunge, tinand cont ca mai da si pe jos


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Mai nu stiu ce sa iti zic legat de fructele alea. Eu i-as da, pentru ca repet nu cred ca are diaree. Pana la urma nu trebuie sa aiba scaunele aceeasi consistenta zilnic. Si la noi sunt difrerite in functie de ce mancam.

De exemplu, "nepoate" al meu e un constipat de cand il stiu. Dar acum, cand ii mai iese o masea face de 2-3 ori pe zi niste placinte.Stii ca iesitul dintilor schimba consistenta scaunelor. Si cand e cu diaree eu cred ca e si cu crampe si durerei de burtica si tu zici ca la voi nu e cazul.

Hai ti pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

ce imi place cand e m_monique pe receptie. ce inseamna sa ai doi copii...deja stii teoria, trebuie doar sa o aplici.
si ca mai aflu si eu una, alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

ce imi place cand e m_monique pe receptie. ce inseamna sa ai doi copii...deja stii teoria, trebuie doar sa o aplici.
si ca mai aflu si eu una, alta.


aveti noroc ca a trebuit sotul sa mearga la facultate ca i-au venit unii la proiect (sotul meu e conferentiar universitar), ca altfel nu aveam loc la PC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

`neata fetele, revenim si noi dupa o absenta motivata dar suparatoare, am avut probleme de sanatate cu dragos culminate cu internare in spital, speram sa ne revenim pana maine, cat de cat, sa neputem bucura de ziua cea mare.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

evident ca nu pot recupera cele n capitole, sper ca sunte-ti cu totii, toatele bine, ghioceii si mamicile

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Buna fetele! Am lipsit caci am virusat calculatorul. Nici acum nu e curatat dar...ma mananca in degete. Am reusit sa trasnfer toate pozele ca altfel ma impuscam singura la zid.

Am citit acum din 2 in 5...Petrecerea de 1 an o facem si noi acasa. Meniul...montificabil sau nu...noi mancam, nu as putea da invitatilor scursura de ciorapi licra ca sunt eu la dieta...Deci, ascultati si alegeti: rulada de muschi de porc, bulete de cascaval, icre, tarca cu telina cu maioneza, goujon de pui, chec aperitiv, verdeturi, salata, apoi peste pane cu lamaie, apoi friptura cu carnati si ciuperci fripte, si tort si bauturi si cam atat...Pt copii avem meniu mai light.

Simona, ce a patit Dragos???Sanatate ca e jale cu boala la copii. iti vine sa iti iei campii.

MAi nou Rares si-a tras niste muci aposi de ii curg singuri din nas, mai ales cand stranuta. NU stiu de unde i-a capatat. Ca 2 zile nu l-am scos afara si el tot mucos se prezinta. Daca l-am scos ieri afara au inceput mai tare mucii. Deci tot nu-i bine. MAcar ma bucur ca sunt aposi si ies la primul pompat. De pompat pun aspiratorul caci cu pompita de mine ma apuca majoratul...

Prin farmaciile din Braila NU se mai fabrica Protargolul (care cica ar contine nitrat de Argint si ca nu e bun la copchil) doar Cargol (ma gandesc oare nu contine acceasi subs activa, dar ma rog) si nici Karvol. Deci, trecem la leacuri babesti...Ceai de tei cu lamaie. Desi la cat suc de portocala a baut lamaia nu cred sa aiba vreun efect mai bun.

Ma duc sa mai caut pe net remedii naturiste.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

noi vom face 2 petreceri de ziua ioanei. una la Pasti(ziua Ioanei e in sambata mare) sper acasa la socrii, unde bucatareasa va fi mama soacra.
cealalta petrecere, cu rupt de turta, nasi, prieteni, o facem dupa o saptamana, la restaurant. vom fi cam 14 persoane, plus 5 copii. eu nu am chef sa fac deranj acasa, sa gatesc atata, sa spal si vase, plus ca nu am nici loc in casa si nici atatea farfurii pentru cati am fi. asa ca traiasca restaurantul! la restaurant comandam antreuri, fiecare isi comanda felul principal, tortul il aducem de la cofetarie si gata treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Simona, ce a patit Dragos???Sanatate ca e jale cu boala la copii. iti vine sa iti iei campii.


gastroenterocolita acuta, a debutat cu varsaturi in jet f mare, apoi cu diarie, febra peste 39, am mers la urgenta , ia facut injectii cu ampicilina si gentamicina. ia dat furazolidon, panadol si regim

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

noi ptr ziua de maine, care o sarb acasa, nu pregatim f multe si sofisticate: o rulada de pasare, salata buf, icre, frigarui din pui, mai sunt masline, verdeturi, acrituri, totul asezat bufet suedez, bauturi,fructe,prajituri si tort.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput