LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Nu vreau bataie de cap. Iar cu nasii...si-asa eu l-am tuns deja. O sa il pun sa-i taie acolo putin din ciuf sa se simta si nasu bine si gata.



nasu trebuie sa taie motul?

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetelor,

in primul rand imi cer scuze ca nu am mai reusit azi sa mergem la polivalenta, am vrut sa scriu de dimi, insa bb3 a smuls tastatura, si cum ma grabeam sa merg cu tudor la baschet, nu am mai avut timp sa scriu... Pupam adelake, nu stiu inca rezultatele...

In al 2-lea rand, pupam gazulita [o sa dau eu si un telefon sa vad ce faceti] si vad si alti bebelusi bolnaviori sau in convalescenta, of, of... hai ca vine primavara, sa ne facem cu totii bine sa stam numai pe afara toata ziulica!

Si in al 3-lea rand, am citit ca am necajit-o pe pisigri ..:(. Nici pe departe nu am avut intentia asta, DIN CONTRA, am vrut sa ii insuflu si un alt mod de a privi lucrurile, deci sa fie mai optimista si mai putin APASATA, in adancul inimii ei, de dif de varsta. Vreau sa ofer lui monvas ca a inteles EXACT, dar exact exact!!! ce am vrut sa scriu... Si ca sa fiu mai explicita in nuanta de optimism pe care am vrut sa o imprim, mai dau cateva detalii.
Fostul meu sot este mai mare ca mine cu 18 ani, deci STIU ffff bine subiectul dif de varsta, cu tot ce inseamna el: nemultumire din partea parintilor/socrilor, indoieli cu privire la probabilitatea unui viitor indelungat in doi, dubii cu privire la capabilitatea de a fi mereu 2 parinti tineri si implicati in activitatile copiilor etc... DAR, cu stupoare, pot sa zic ca dupa 16 ani, sotul meu a ramas cumva la fel, si doar eu sunt cea care am mai "imbatranit" un pic!!! Cumva, dif de varsta si gandire si diverse s-a micsorat f mult in timp intre noi doi, sigur, depinde FFFF mult de caracterul si gandirea fiecarui om in parte! Am ajuns sa cred asa, in gluma, sau nu neaparat,ca sotul meu o sa ramana dupa mine, cand el o sa aibe vreo 90 si eu peste 76 [Bine, SI atunci, pana sa puna capacul peste mine, o sa mai am ceva de comentat/carcotit :))]. Si daca eu am ales sa ma despart de sotul meu, NU a fost din cauza dif de varsta, ci din cauza unor caracteristici incompatibile intre noi, pe care desi le stiam de la inceputul relatiei, nu le-am cunoscut amplitudinea [parintii mei NU m-au lasat sa locuim impreuna fara sa ne insuram :((], si nici dc vor fi diminuate sau din contra, dilatate de "minunatia numita traiul in 2" ... In prezent, desi tatal lui v+t are 58 de ani, arata cam la fel ca la inceput, chiar nu-l vad batran deloc, el merge inca saptamanal sa joace fotbal cu prietenii lui din facultate, de peste 25 de ani, e activ si pe "alte planuri", e la curent cu noile tendinte IT [mult mai upgradat ca mine], s.a, deci nu cred ca intre noi ca oameni si moduri de viata, dif de varsta intre noi 2 e mai mare de vreo 8-10 ani. Alt exemplu, o prietena de a mea e maritata cu cineva cu fix 20 de ani mai mare, si vreau sa zic ca acel DOMN [are acum 59-60 de ani] este mereu prezent in activitatile copilului, si zau dc se vede cumva ca ar fi mult mai mare decat ceilalti parinti de vreo 40 de ani!!! Nuu, din contra, e o PLACERE sa il revad, ba la AFI la patinoar, ba in antalya, etc, iar prietena mea este FF fericita de alegere, radiaza prin toata fiinta ei, atat de mult conteaza RELATIA dintre ei doi, asa cum zicea monvas! Si pot zice ca stiu alti soti de prietene, care sunt de varsta noastra si sunt mult mai morocanosi, nu percuteaza la nici o activitate, orice frantura de timp liber in afara serviciului si-l viseaza dormind, etc...

Asa ca fetelor [stiu ca si alte fete de aici au soti mai mari], dati-le incolo de buletine, traiti-va viata cat mai veseli, cat mai fericiti ca uite, macar voi ati avut norocul sa puteti fi impreuna cu cel pe care l-ati iubit!!!



Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

`neata fetele, revenim si noi dupa o absenta motivata dar suparatoare, am avut probleme de sanatate cu dragos culminate cu internare in spital, speram sa ne revenim pana maine, cat de cat, sa neputem bucura de ziua cea mare.



Ce ati patit ? multa sanatate va dorim !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Simona, ce a patit Dragos???Sanatate ca e jale cu boala la copii. iti vine sa iti iei campii.


gastroenterocolita acuta, a debutat cu varsaturi in jet f mare, apoi cu diarie, febra peste 39, am mers la urgenta , ia facut injectii cu ampicilina si gentamicina. ia dat furazolidon, panadol si regim



Aoleu, suna tare naspa !! Sper ca acum v-ati mai revenit !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anca, profunda si la obiect ca de obicei !!

De abia astept sa sporovaim impreuna cu gasca la mare !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gazo cum mai se mai simte Gazii ?? Sper ca e bine si nu mai aveti motive de ingrijorare !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Buna dimineata !!!!

Haideti la o !!

Monnvas sper ca nu mai dormi !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Nu, draga, la noi incepe serviciul la 7 Da' dimineata io fac mancarea gandacului pt pranz.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Simona vai de funduletul vostru. Sunteti bine acum, nu? Si cu chef de petrecere , nu?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si cum fiu-meu il imita pe Vitamina, a apaut Zana Maseluta si la noi [audiniti] Febra 38,3, i-am dat Nurofen, a dormit ca un prunc (cu exceptia catorva ridicari in fund). A venit pediatra si i-a povestit el cate-n luna si in stele, ma rog, concluzia e ca omu'i sanatos tun, dar vine maseauaaaaaa... Faza dura e ca si pe mine ma chinuie maselele de minte. Deci sunt o mama empatica.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Monique, la ce facultate preda sotzul tau?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput