LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Simona vai de funduletul vostru. Sunteti bine acum, nu? Si cu chef de petrecere , nu?

diarie nu mai are, are reflux gastric, ii vine inapoi cred ca de la tuse, tuseste fara secretii, ii dau stodal, chef de petrecere... sincer eu nu prea am.... sa vedem cum evolueaza pana maine la pranz si daca e totul ok facem bairam daca nu... contramandam. da asa e, vai de funduletzul lui, e destul de traumatizat dupa injectii, de cate ori vreau sa ii schimb pampersul crede ca ii fac injectie si plange, ia luat sange si din vena de la manutza, m-au dat afara din cabinet pana nu lesinam. el a plans pana i s-a taiat rasuflarea. nu stiu ce alte remedii ca mai aplic sa ne facem cat mai bine. vrea numai in brate, plange crede ca il las sa sufere, nu vrea sa doarma cum dormea inainte, numai in brate si geme pana adoarme si prin somn.


www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

provista, genta+ampi doare enorm de tare. eu rezolvam durerile de dupa cu comprese cu apa, sau varza proaspata:)si ai mei ajunsesera sa fuga de mine..mine..noi am si facut..la greu
sanatate multa



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Fetelor multumim ca v-ati gandit la noi. Urmam tratamentul de antitermice si pana acu Gazii a fost mai ok adica am tinut temperatura in frau. Sa vedem acuma seara cum va fi.

Aaa am uitat sa va zic ca am fost la Baby expo, -a enervat si obosit toata aglomeratia aia daaar partea buna m-am intalnit cu fetele, abia astept sa se faca frumos si sa iesim undeva impreuna sa stam muuuuuult la povesti.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Fetelor, sfatuiti-ma si pe mine Cred ca o ia raceala pe Ariana si as vrea sa ii dau oscillococcinum. Cat sa ii dau si cum Sper sa fie totusi de la dinti, ca ne asteptam pe maine, poimaine sa mai iasa inca unu.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 - am prins viteza

11 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu la diaree sunt drastica si nu alimentez copilul decat cu morcov fiert si mar si gutui coapte...iaurturile dispar garantat si nu stiu ce m-as fi facut, daca n-as mai fi alaptat ca de frica sa nu fie gastro uit ca exista lactate...
Stiu ca-s intarziata rau cu ce o sa scriu si ca s-ar putea sa nu mai intereseze pe nimeni, dar nu ma pot impiedica sa nu va impartasesc din vasta mea exp cu sutienele (v-ati prins ca asta-i mesaj pentru cele ce nu vor remodelari, dar vor totusi sa arate bine pt publicul larg)...Dupa alaptatul glorios al lui alex pana la un an si 3 luni, am lasat o luna sa se aranjeze sanii si am atacat piata.inainte eram la 95B(85B in ro). no ala chiar nu mi se mai potrivea si am cump 100X, 100Y (numere ipotetice, nici eu nu mai stiu ce am mai luat ca in magazin mi se pareau ok, dar apoi imi dadeam seama ca ceva totusi nu merge...intr-un final am intrat intr-un mare magazin, la o super marca(din disperare,altfel sigur nu puneam eu piciorul acolo) si am gasit in sfarsit o vanzatoare care se pricepea si care mi-a zis ca de fapt io atunci valoram 95F...sincer, mie nu mi-ar fi venit in veci ideea ca de fapt nu am schibat no ci doar cupa(doar sanii mei erau naspa pt mine atunci).niciodata nici macar nu aruncasem o singura privire la F-UL ala de la sutiene...nu va mai zic ca am spart pusculita si mi-am luat 3 sutiene, pe care le am si acum...inca imi vin bine(cu indulgenta), dar cred ca am retrogradat la E sau la D, dar nu ma precipit la cumparaturi pana nu termin cu alaptatul si, oricum, nu o sa-mi mai cumpar decat dupa ce discut cu o vanzatoare ce se pricepe...in sf, sper sa va foloseasca exp mea si sa stiti ca un sutien cu adevarat bun( eu abia atunci am inteles ce inseamna) chiar urca moralul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Contrar ideii ca banana constipa, stiu ca mie mi-a interzis pediatra sa dau banane cand au copii diaree..sau cand a vazut andrei enterocolita. A zis..ca nici nu intra in discutie banana



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Petrean-ti-a interzis, fiindca s-a referit la banana cruda...
altfel, functioneaza ca si marul.
crud-fermenteaza.
copt-strange la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Petrean-ti-a interzis, fiindca s-a referit la banana cruda...altfel, functioneaza ac si marul.crud-fermenteaza.copt-strange la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

hello ,

haideti k iar am dat bir cu fugitii...dar am fost super super aglomerata zilele astea...insa mai intai vreau sa va multumim de urarile facute,si sa uram si noi LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor din aceste 3zile 25,26,27.
JOi am fost plecata toata ziua,de la 9 pana seara la 8:30...am fost la interviul respectiv,si desi abia miercuri voi avea un raspuns final( caci am un minus:sunt prea tanara...desi a spus k nu e o problema majora,numai k el,k si patron a lucrat mai bine cu oameni mai maturi,numa' k i-am trantit-o si eu intre ochi,"Dar cine a spus k maturitatea unei persoane depinde in mod direct de varsta ei?" a ramas nitel socat,si mi-a raspuns ca ii place...l-am intrebat ce? si se uita ca un bou la mine......in fine,din discutia noastra am inteles k 90% voi fi angajata,iar salariul va fi categoric mai mare de 15 mil....daca reusesc sa ii fac si gestiunea(ceea ce e floare la ureche,caci am mai facut)...sare de 25...pai inainte luam 25 in 3luni jumate
Sper sa ma sune miercuri si sa imi zica "ok,esti angajata!"
dupa interviu am fost la cumparaturi...colindat de magazine...etc
vineri ,de ziua lui Mario am stat foarte putin cu el,caci a ajuns in tara Anca(prietena mea cea mai buna) careia i-a murit soacra acum 3sapt,insa abia acum au iesit actele pt transport(caci era si ea in spania la ei)...si fiind singura in chitila...doar ea cu barbatisu si fetita lor de 3 luni,i-a fost imposibil sa reuseasca sa faca toate pregatirile pt inmormantare...oricat de saritoare ar fi fost vecinele...erau lucruri ce trebuiau facute de ea personal,si m-a rugat daca o pot ajuta cu fata...evident ca mi-ar fi fost imposibil sa o refuz,tinand cont k ea m-a ajutat de n ori...
azi mi-am luat revansa,mi-am sarbatoricit baiatul asa cum se cuvine...iar el a fost extrem de fericit...
a fost ceva destul de intim,doar noi cu familiile,caci nu i-am luat si motul ,insa a iesit f frumos,a fost cuminte,nu a plans,a dormit si papat la timp...fara probleme...acum .
poze pun maine ,caci nu gasesc cblul de date al aparatului,si nu am card reader la pc
ma duc sa citesc din urma si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, azi mai sarbatorim un ghiocel!

La multi ani, Vlad, bb de Simonica! Sa fii sanatos si vesel si sa cresti mare mare mare!

Intrand la odisee, in cap de dupa nasterea mea (pe care abia acum le citesc ) am gasit mesajul Simonicai in care ne anunta vestea si punea si poze. Am intrat si, supplies (daca nu stiti bancul vi-l zic), poze recente cu Vlad. O mandrete de baiat si o mamica tare frumoasa! Daca mai vrea cineva sa vada, mesajul e asta

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput