LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

si sa va zic cine ne-a sunat vineri sa ne ureze :LA MULTI ANI!!!?
dr EDIZ,medicul cu care am nascut...deci sa va spun k am fost atat de emotionata???deci,ca ne-a urat la o luna a fost ceva..dar la un an...deja mi se pare extrem de minunat gestul lui...desi este barbat...i-as oferi cu mare drag un imens buchet de ...si credeti-ma k a fost medicul meu numai in ultimele 3luni de sarcina si la nastere...
ma bucur ca mai exista si asemenea medici exemplari...nu stiu cati dintre medici au mai facut asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Niko, felicitari! Si pt baiat, si pt petrecere, si pt job.

Tufete, io abia acum imi dau seama cate m-ati felicitat la nastere... Pana acum nu citisem. Multumesc si nu mai zic mai multe ca ma apuca de emotie.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am intrat numa de-un buhuhu scurt, ca noutati nu avem.
Niko, felicitari !
Monnvas, si eu am citit abia acu vreo luna capitolele in care am nascut...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

buna, fetele!

Vlad

Am ramas singurei, doar eu cu Lucian, copilul cel mare e la soacra-mea si sotul e la munca, asa ca ne facem de cap

Petrecerea de un an si noi o facem acasa, a doua zi de Paste cred, cu cei apropiati( cam 15 pers), in meniu avem aperitiv cu de toate si gratar cu garnituri.Am zis sa nu ne complicam cu cine stie ce feluri de mancare ca nu are rost.

Multa sanatate copilasilor bolnaviori!

Nico: bafta sa obtii postul!

http://picasaweb.google.ro/symona0323/11Luni#


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI VLAD!!!

Nico sper sa obtii jobul Asteptam poze de la petrecere. Ai facut pana la urma tortul din poza?

Provista imi pare tare rau ca sunteti bolnaviori. Sper sa va afceti bine cat mai repede


Am fost si noi la babyexpo si intr-adevar am ametit de la atata imbulzeala , dar aveau chestiitare faine, din ce am apucat sa vad. data viitoare merg in timpul saptamanii. M-am intalnit si cu fetele: Gigelica, Gaza, Cativ si Pisik. Saby pe tine te-am ratat Din pacate nu am ajuns nici la concurs si imi cer scuze, dar David s-a trezit la 10 si ceva si pana i-am dat sa manance, pana l-am schimbat, sa facut 11.




Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pt ca saptamana viitoare nu o sa am timp si strumful doarme de la 20, m-am apucat de rememorat:

Pe 7 martie, pe la 2 am incercat sa ma culc. Pe la 3 m-am prins ca parca nu iese figura cu adormitul. Pana la 4 am facut ture pat-baie cronometrand contractiile. De la 4 la 5 ma cronometra sotul. Simteam cum mi se intareste burta si mi se opreste rasuflarea pt cateva secunde. Ii faceam semn sa se uite la ceas, imi zicea cat e si calculam: 5 minute, 6 minute, 5, 6, 5, 4... La 5 dimi am sunat-o pe doctorita, care m-a trimis la intenare. N-am apucat sa fac dush, sa ma epilez, ca Marius nu mai avea stare, ii era ca nasc acasa. La 6 eram la spital, sotzul era de 100 de ori mai emotionat si mai pierdut decat mine. Io eram vesela. Dadeam mesaje. De pilda Marianei, care pe la 9 si ceva a intrat sa va anunte.
Chatonelu' zicea ca m-am dus prea repede, dar Simina stia de ce.
Intre timp Mariana a.k.a. Simina avea niste banuieli,care ulterior s-au si confirmat.
Pe la 15.15 ajunge si la voi vestea cea mare, chiar din mai multe surse. N-o sa uit niciodata cum m-a sunat PetraTudor si o simteam zambind-razand-bucurandu-se la celalalt capat al "firului", multumesc
Incep discutiile despre incuscreala, ba aflu ca brunetul meu a mai fost petit.
In spital nu ma lasa inima sa nu va trimit vesti, cred ca am fost printre cele mai semesicioase mamici
Pe 9 martie am ajuns acasa si a doua zi v-am si scris.

Multumesc, fetelor!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si totusi, pe ce loc s-a clasat Adelake?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

maine mergem si noi la baby expo, pe la 10, cand inca nu e aglomerat. mai vine cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

multumesc fetelor pt felicitari,
si eu sper sa obtin postul...sper sa si reusesc

olga,nu am mai facut tortul acela...lasa-ma k iar mi-am adus aminte,tortul a fost motiv de la noi...am mers la cofetariile de aici ,avem 2la numar,printre care si ANA PAN cu foto...si cer sa fac comanda la un tort asemanator...imi spune k nu pot sa il faca,ca pot cere numai ce au in catalog...caut in catalog ceva dragut...si caut...si caut...degeaba...nimic nu mi-a placut...merg la a doua cofeta mai optimista k macar acolo tre sa gasesc ceva...acolo nu faceau torturi decat de un anume tip...clasic si groaznic si extrem de scump de tipul asta http://picasaweb.google.com/marioandrei09/Aniversari#5443014080335720194 ;este tortul unei prietene care areun baietel cu 3zile mai mare decat mario..iar eu un asemenea tort am zis clar ca nu ii fac.

asa k mi-am propus sa ii fac eu tort,mai ales k sora mea este experta in domeniu...ea il face,ea il decoreaza,dupa modelul de pe blogul lui LILI(DACA NU IL TITI,BLOGUL,VA DAU LINK),logik k nu a iesit k acolo,k nu a reusit sa fac ea animalutele acelea nici dk se chinuia 2sapt la rand,insa ne-am gasit alt model si a iesit f fain...o sa va arat maine...iar Tutza,socrela adoptiva ne-a facut si ea un tort super bun...asa k am avut 2 torturi,unul f frumos,iar unul f bun......din cel bun nu a ramas nimik,iar din cel frumos...numa decorurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si un pt Aris:
de cand e Vitamina vitamina

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput