Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Lauriciule sunt superbe martisoarele.(zise baba care e varza la cusut...adik abia ma descurc cu un amarat de nasture).
Monisule lui Santi ca a papat. Si Danut papa cu placere noul laptic si pana acum nu da semne de intoleranta . De obicei copii cu intoleranta la proteinele laptelui de vaca au si la soia(humana SL e din soia) iar data trecuta cand l-am incercat nu a mers dar acum pare ok. Deci suntem pe drumul cel bun.
Despre scaune auto pot doar sa zic ca noi am cumparat ieri unul din carrefour la oferta 250 ron de la primii pasi pentru grupa 0-19 kg. Inca nu l-a montat husbandul ca el incearca sa faca totul fara instructiuni si de obicei nu ii iese.. Dupa montaj imi voi da cu parerea.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Andre - daca ramaneti pt. totdeauna in It, e mai bine ca italiana sa fie lb. materna, zic si eu insa tre sa invete musai si romana, macar pt. ginerica (Krelia - pup ), sau invata Raresu italiana...

noi suntem binisor, mi-a facut si mie nazuri acum cateva zile, intr-o seara mi-a facut o criza de plans de nu stiam ce sa-i mai fac, a plans cu sughituri vreo 15 minute de nu mai avea aer , nici cu sanul n-a mers, pana n-am infasat-o nu s-a potolit. la a doua criza nu mi-a mai mers cu infasatul dar a mers cu pusul la san...

monis - vad ca si la voi mofturile sunt in floare, te inteleg, multa rabdare iti doresc

laurairina - superbe martisoarele si celelalte cadouri. esti foarte talentata

eu nu stiu ce sa mai fac cu Ruxi, fiecare zi e cam la fel, uneori parca vad ca se plictiseste, si eu m-am plictisit de aceeasi rutina, si ea uneori, ii mai dau jucarii, mai o port prin casa, "vorbim", mai se intretine cu taica-su, insa nu stiu ce altceva sa mai facem.
am mai scos-o pe afara, insa nu in fiecare zi, inca nu e vreme asa buna. voi ce mai faceti cu bebeii?




Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5Andre - cred ca esti cheauna. La Chiara inca mai poti suspecta ca poate e asa si de la raceala... eu ce sa mai zic ca nu inteleg nimic de tot, ca Santi nu pare a avea nika... (inafara de mofturi).Daca ma intrebi pe mine, eu as lasa naibii si tort si calcat, ca important e acuma sa stai cu fata sa va dragaliti... de astea...As face treburi de astea doar daca inseamna relaxare, nu un sport extrem in plus. (ti-am lasat mesaj dimineata... parca...) Te pup tare.
E corect ce spui tu, dar nu pot dormi de oboseala. Iar maine am casa plina de oaspeti. Trece si perioada asta cum au trecut atatea si poate le vom regreta. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Monis, ce usurare! [emoticon care se sterge pe frunte] N-a avut chef sa manace maria sa.

Laura, ce mai pot spune, sunt super, esti f talentata!

Monica, n-am stiut ca alaptezi doar dintr-un san. Dupa operatie te-ai muls din sanul ala? Mai aveai lapte in el cand ai incercat sa-i dai sa suga din el? Iti tin pumnii sa nu mai regurgitati atata si sa te mai linistesti si tu!

Dymomo, super ca-i merge bine cu noul laptic!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
eu nu stiu ce sa mai fac cu Ruxi, fiecare zi e cam la fel, uneori parca vad ca se plictiseste, si eu m-am plictisit de aceeasi rutina, si ea uneori, ii mai dau jucarii, mai o port prin casa, "vorbim", mai se intretine cu taica-su, insa nu stiu ce altceva sa mai facem.
am mai scos-o pe afara, insa nu in fiecare zi, inca nu e vreme asa buna. voi ce mai faceti cu bebeii?

Si la noi este la fel, rutina. Sper sa se mai indrepte vremea sa pot pleca in parc, dar parca vad ca si atunci o sa devina rutina, asta pana incep ei sa mearga, ca apoi trebuie sa ne tinem dupa ei.
Pup

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

dymomo - bafta cu noul laptic, sper sa-i mearga bine.

Diana - asa e, la Iasi e pacatosul asta de stafilococ auriu, ori il iau bebelusii ori mamele la san nu prea cruta pe nimeni microbul asta amarat.
chiar aveam o nelamurire, mastita inseamna si infundarea canalelor, si infectie la san cu stafilococ?

Lalu - recuperare grabnica.




Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

vreau sa-i raspund oficial cuscrei din partea lui Ruxi pt. Mihnea ca accepta invitatia la plimbare de pe albumul de poze.
nu inteleg de ce nu ma lasa sa postez comentariu, cand am mai postat comentarii la pozele din alt album al Ionelei, si alte fete cu userul fulgusori2009 au putut posta comentarii...



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



La multi ani Rares, copilas scump de Lavi!



Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Laurairina, jos palaria! super lucrezi...eu nu am rabdare, plus ca sunt anti-talent...Bravo!

...si vorbeati de slabit...eu CRED ca am gasit o solutie, am aplicat-o la mine si saptamana aceasta de luni pana vineri am dat jos 2,5 kg...mananc sanatos...fara paine, fainoase, dulciuri, prajeli, grasimi, sucuri...
Mananc piureuri de fructe, legume, muuuuuuuulte lactate, oua fierte, salate, friptura la gratar, apa multa, multa....
Sper sa ma tina...

Flavius acum e ok...dar am tras o sperietura groaznica!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Am vazut ca nu se gaseste Rotarix la Matei Bals.

Eu l-am cumparat din spital, luna trecuta, dar din pacate pt ca bebe are probleme cu alimentatia, ne-a fost contraindicat, asa ca daca il vrea cineva, il vind la pretul la care l-am cumparat(250Ron).

Mergi la inceput