Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxyaly

Laurairina pupam fetele de la malul marii sunteti frumoase foc.

..hihi..de mine nu prea as spune ca o fi adevarat ce zici matale, mai degraba as zice eu de tine ca est frumoasa foc, iar bb iti mosteneste tare frumos trasaturile, sa mai faci copiii

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Camy eu i-am facut si la 2 si la 4 luni pentaxim de la acelasi distribuitor. La 2 luni a plans la injectie si 5 minute dupa, a fost mai somnoros dar fara alte maraieli, la 4 nu a plans la injectie insa dupa a facut niste crize de pans de nu il puteam opri cu nimic. pe Flaviusica sa nu mai faca febra.
Eu am intrebata pe dr lui si mi-a zis ca va primi pentaxim abia in mai adica dupa ce facem si vaccinul de 6 luni. Eu mai intreb la alti medici ca nu vreau sa ma las fraerita si sa dau pe el 160 de ron daca e gratis. Nu e vorba doar de bani ci mai ales de principii. Mie oricum nu imi place dr lui de familie si vreau sa o schimb dar am inteles ca timp de 6 luni nu se poate. Luni mergem la analize pt alergie si boala celiaca. Costa 340 ron la un cabinet particular si tare imi e frica sa nu il chinuie asistentele pana recolteaza. A fost socrela la ei si au zis ca sange recoltat de la spitalul de copii(unde puteam face o parte din analize gratis) nu primesc dar s-au strambat cand au auzit ca e vorba de un copil de 4 luni.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Phiu..abia acum am reusit si eu sa intru sa mai citesc si ma gandeam ca iar ati trecut la alt capitol..da vad ca sunteti mai cumintele, se vede treaba ca e weekend.

Lili, imi pare tare rau de cutu tau, cred ca tii mult la el. Si eu cat am mai bocit cand mi-a murit catelul acum un an..

Dymomo, ma bucur tare ca incepe sa pape bine lapticul asta mai normal ca pret, si sa dea Domnul sa nu mai fie alte probleme
Citeam de apa de orez cum o faceai..da ce complicat bre..brr

Camy, io mi's indragostita de munte. In facultate visam ca dupa ce termin sa imi gasesc un job pe specializarea mea, dar musai sa fie intr-un oras la munte..No..acu vezi ca tocmai la opus m-am stabilit, ce ti-e cu viata asta ...
Pupici lui Flaviusica, sa treaca durerea dupa vaccin.

Miki mica, si eu am inca un activ de +9kg surplus( am pus dupa ce am nascut inca 4kg, de vaca ce is), daca as sti reteta minune de slabit, ti-a spune-o..Dar nu o stiu..Incearca fara dulce, 3 mese pe zi, nu manca fructe dupa masa ca intarzie digestia si ce papi se cam depune, fructe intre mese, fara fastfooduri si chipsuri..da' astea cred ca le stii deja. Si eu alaptez si nu vreau sa trec la vreo dieta drastica, cel putin nu pana la 6 luni ale rechinasei.

Lavi, pt Raresu tau frumos, sa creasca mare si sa te lase sa dormi noptile

My Lady, LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa si fericita!

Dienutze, si noi am vrea sa luam scaun masina, inca nu am studiar problema, da bine ca ai adus vorba, poate ne impartasesc fetili pareri bune

Andre, chiar ca e buna intrebarea lui Ramo', grea dilema cu vorbitu in mai multe limbiDa' las ca cine o sa fie poliglota de mica

Alinutza, sanatate mamei tale, si externare cat mai curand!
Dankutza, ce face mami tau??

off..de o ora ma chinui sa scriu, e calare pe mine si doarme mandra, io fac pe mine si scriu cu o mana.Daca o pun in pat e gata treaza



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna dupa-amiaza
la cine-o fi, ca la noi nu prea...
A dormit super asta noapte copil, de la 10.30 pana dimineata la 9 cu o singura pauza la 6 cand a papat si hop, inapoi la somn. A mai dormit apoi aproape o ora pe la 11.30 apoi s-a jucat foarte vesel pana pe la 2 si de atunci, minune mare, refuza sanul. Numai ce-l pun in pozitia de alaptat si incepe sa urle, cum nici la nastere nu cred ca a facut-o. Dupa multe incercari, am reusit sa-l pacalesc sa suga din dreptul putin, stangul zici ca e o sperietoare. L-am adormit si montat la somn, unde a dormit de a rupt 7 minute. De atunci urla in fel si chip .
Nu mai zic ca eu, in loc sa recuperez saptamana de nesomn, m-am trezit la 3 si n-am mai putut adormi pana la 6.30.

asa ca mai trec eu pe aici... candva

si sarbatoritilor zilei

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Monis, Laura multumim de urari!

Monis iti doresc multa rabdare, pentru ca inteleg perfect prin ce treci!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Rares de mami Lavi

Filip de mami RamonaD

My_Lady

Camy sper sa-i treaca febra lui Flavius si sa nu ajungeti la spital. Si Matteo a facut febra de la vaccin dar i-a trecut cu supozitor de paracetamol.

Si lui Matteo ii transpira manutele, vad ca se intampla la multi BB deci nu e de la raceala.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

maaam..Monis, da ce povestesti si tu acolo..toti bebeii nostri trec prin crize de neinteles in perioada asta?? deja ma pregatesc sufleteste sa inceapa si a mea sa urle neconsolata din senin

Si acu sa fiu lipsita total de modestie, va invit sa va aprovizionati vizual la targ de martisoare, hand made by me 100% + ceva cadouase de martisor

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Monisule Pentru mine a fost cea mai frustranta etapa de cand sunt mama cand urla in timp ce manca. Nu mai pricep nimic, stiu doar ca trebuie sa rezistam. De exemplu, in momentul asta simt ca pic, fizic si psihic, dar trebuie sa ii fac tortul pe maine, nu mai are hainute calcate ... so. Nu pot decat sa iti doresc rabdare, ca altceva nu stiu ce as putea. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Laurairina ai foarte multa rabdare si talent. Se vede ca rechinasa ta e foarte cuminte si te lasa sa lucrezi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

daaa, deci l-am pacalit si a mancat ca turbatu' si din sanul plin . S-a veselit o vreme, acu iar e chiraiala ca ii e somn, dar ce? vrea sa doarma?!?!

Merci fetelor

Andre - cred ca esti cheauna. La Chiara inca mai poti suspecta ca poate e asa si de la raceala... eu ce sa mai zic ca nu inteleg nimic de tot, ca Santi nu pare a avea nika... (inafara de mofturi).
Daca ma intrebi pe mine, eu as lasa naibii si tort si calcat, ca important e acuma sa stai cu fata sa va dragaliti... de astea...
As face treburi de astea doar daca inseamna relaxare, nu un sport extrem in plus. (ti-am lasat mesaj dimineata... parca...) Te pup tare.


Laurairina - f faine 'lucraturile' .
Vroiam sa-ti zic ca daca nu le termini pana la 1 aprilie, cum ziceai tu, nici nu mai e nevoie. Le spui celor apropiati ca ai un cadou pentru ei, si apoi le spui ca a fost pacaleala



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput