Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

raluk uite de aia va iubesc io pe voi...ca imi faceti asa rezumat ca va ganditi la ochii mei, sa nu care cumva sa-i stric pe net.

sa va zic de noi...a venit tata...avem mancare noua zilnic...ce mai...trai pe vatrai...si cate doua feluri pe zi. noi suntem apropae gata cu asezarile. piski vrea sa stea numai in fund, dar e cuminte tare. ii place patutul, caruselul, ii place cum ii fac eu cucu bau. mi-a scos intr-o dimineata un helllau si intr-o alta un o yeah de m-a terminat. s-a acomodat cu casa. doarme mai bine...nu, nu noaptea intreaga...se trezeste si de 3-4 ori...dar ziua doarme mai mult la el in patut, decat dormea in sufragerie pe canapea dincolo. all in all...suntem bine. sper ca si voi.

deci unde gasesc povestile fetelor cucuiete si subiectul pentru oameni rai?

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume


pfuaiaiai numa de bine! Asa da Papati bine, puiu doarme bine si mai si zice smechereste, sa-l dea gata pe bunicu, "hello" si "yeah"! Parca il vad Ioi ce scump!!!

nasterea Danei

nasterea techilei

subiectul spinos




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Fetelor, mai e cineva care fierbe Izvorul alb pt preparare lapte ca mine?



lui Dinu Andrei (14.09)


izvorul alb nu e nevoie sa fie fiarta si racita.

eu ii prepar maiei lapticul cu apa de la dozator. un robinet il am pe cald, altul pe rece si o combin. apa e calda, nu fiarta si racita.

nu tb sa ma asculti pe mine. eu spun ce stiu. maiei la maternitate i-au dat laptic facut din apa plata CUMPANA - tot de la dozator preparau. e cea mai naspa apa, e de put, de undeva din pantelimon (acolo sunt puturile)..., daca o ti prea mult in bidon incepe sa faca muschi, se inverzeste, e naspa rau apa asta. stiu, pt ca am folosit pana sa reusesc sa-i gasesc pe astia de la 7 izvoare.

noi avem puturi in curte, dar nu am reusit pana acum sa ducem apa la analiza ca sa-i vedem proprietatile, cu toate ca unul dintre puturi e de mare adancime, deci teoretic e ok. dar pana nu stii compozitia, nu poti risca, mai ales cu bebelache.




h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


eu cedez toate fructele pe care nu le primisem pentru o cana cu apa rece de izvor din curtea ta
si la desert o cola, evident

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

V-am zis ca sunt babe nebuna!

Deci da, are un dintisor! Adica niste zimtisori

Kinga, intrebai de aparate de gatit, nu m-am uitat special, dar parca am vazut ceva standuri.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor, va spun si eu noapte buna, ca trebuie sa intind o masina de haine inainte de culcare... le-am spalat alaltaieri, ieri le-am pus la extra-limpezit, acuma seara mi-a zis Relu ca le intinde, dar a uitat de ele si s-a culcat. Va pup, ca dupa ce intind hainele se trezeste junioru la papa... si apoi se mai trezeste o data pe la 4, si apoi de tot la 6...

Pupici


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

V-am zis ca sunt babe nebuna!

Deci da, are un dintisor! Adica niste zimtisori

Kinga, intrebai de aparate de gatit, nu m-am uitat special, dar parca am vazut ceva standuri.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Iupiiiiiiii

Felicitari!!! Saraca printesa, avea si ea probleme, de aia sugea mai des! Si ce bine ca au fost usurele simptomele, fara febra si plans si altele!

pupam dintisorul


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna seara,

intru sa va salut si sa las poze din ziua cand implineasc putzele 6 luni.
am sarbatorit cu prietenii mei preferati, am facut baitza si ma bag la somn ca maine ma trezesc cu noaptea in cap ca mergem la doctor. dupa aia am de balauzit prin oras asa ca ne vedem mai pe seara.


mai citesc un pic din urma si ma culc.

noapte buna mamelor!!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Techila, sa-ti traiasca putzele! Pozele sunt dementiale

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:




Lume lume,azi il sarbatorim pe www.flickr.com/photos/47523886@N06/4389015874/" target="_blank">migdalatul Zgatix

La Multi Ani Dragos Alexandru!! de monica_dicut.

Mamico sa-ti traiasca frumosul!Sa creasca mare si sanatos si sa va bucure mereu!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.




Lume lume,azi il sarbatorim pe www.flickr.com/photos/47523886@N06/4388535842/" target="_blank">migdalatul Zgatix

La Multi Ani Dragos Andrei!! de monica_dicut.

Mamico sa-ti traiasca frumosul!Sa creasca mare si sanatos si sa va bucure mereu!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla



MUltumim , asta asteptam (intre timp faceam teste IQ)
NU te supara pe mine, dar Zgatix e Dragos Alexandru, Andrei e ingerasul . N-am spus-o cu repros

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.




Lume lume,azi il sarbatorim pe www.flickr.com/photos/47523886@N06/4388535842/" target="_blank">migdalatul Zgatix

La Multi Ani Dragos Andrei!! de monica_dicut.

Mamico sa-ti traiasca frumosul!Sa creasca mare si sanatos si sa va bucure mereu!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla



MUltumim , asta asteptam (intre timp faceam teste IQ)
NU te supara pe mine, dar Zgatix e Dragos Alexandru, Andrei e ingerasul . N-am spus-o cu repros

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


modific.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput