Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

si mai vreau sa pup Ana Banana Nazdravana care a devenit Ana modeala.
Nela, felicitari mami, Ana a pus carnitza dar mai mult
decat atat a devenit domnisoara peste noapte.
Daca nu era cangurelu' in poveste, faceam o cerere.


si acum vad ca a reintrat Pisky cel frumos in povesti. Bine ai revenit Maria. You've been missed. Ca sa ne treaca trebe musai sa ne spui ce ati mai facut si sa pui un set de poze pentru ilustrare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Raluk nu au trecut decat 4 luni de cand ai nascut, rabdare, kilogramele le-ai luat in 9 luni, eu sunt foarte optimista sa stii in privinta asta. Am scurte (recunosc, uneori mai lungi) momente de ratacire, dar apoi ma gandesc ca de la greutatea am mai slabit eu, precum in bancul cu Bula, de la etajul asta am mai sarit. Imi pare rau cand ma uit la pozele de acum 7-8 ani si ma gandesc, off, cate complexe si griji aveam atunci, pacat. Daca voi gandi la fel despre pozele de acum peste ani? Experienta imi spune sa am incredere in mine ca mai tarziu voi considera ca inainte aratam mai bine, deci sa am de unde sa scad increderea in sine.

Vai, mi-e si frica sa recitesc ce-am scris, cred ca nici eu nu mai inteleg, oricum totul era de bine. Esti o draguta si o dulce si ai un pui minunat.

Noi oricm facem back-up pozelor din cand in cand pe un hard. Stii care-i culmea ca am vrut sa le salvez pe comp, in ideea ca ia aparatul foto in parc si daca se intampla sa-l pird/stric, aveam pozele salvate.

Chiar plec la culcare acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Raluk, povestea asta cu mancatul foarte des e de azi noapte. Ziua e ok, are cam 2.5 ore pauza intre mese insa in timpul noptii e jale. Si nu merge s-o calmez cu nimic, doar cu sanul.

Cu adormitul singuri, cred ca le cerem cam mult. Uite, eu adult, tot ma mai uit la tv un pic, mai citesc ceva, mai un forum, mai o revista, cat sa-mi faca somn. Si daca nu fac asta, stau in pat si ma gandesc la tot felul de lucruri, nu ma ia somnul instant. Si sunt sigura ca si voi faceti cam la fel. Pai si cum sa am eu pretentii de la pui mic sa adoarma singur..are si el nevoie de un pic de ajutor! Apoi, in cei sa zicem 80 de ani de viata eu, mama lui am ocazia sa-l tin in brate, sa-l plimb, sa-l pup, sa-l ajut sa doarma, sa-l linistesc pe pielea mea 2-3 ani..e atat de putin! Va creste si va vrea la bunici, la colega de la gradi, la petreceri in pijamale cu fetitzele din clasa...of, ca ma apuca jalea

Am zis, am zis!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

raluk uite de aia va iubesc io pe voi...ca imi faceti asa rezumat ca va ganditi la ochii mei, sa nu care cumva sa-i stric pe net.

sa va zic de noi...a venit tata...avem mancare noua zilnic...ce mai...trai pe vatrai...si cate doua feluri pe zi. noi suntem apropae gata cu asezarile. piski vrea sa stea numai in fund, dar e cuminte tare. ii place patutul, caruselul, ii place cum ii fac eu cucu bau. mi-a scos intr-o dimineata un helllau si intr-o alta un o yeah de m-a terminat. s-a acomodat cu casa. doarme mai bine...nu, nu noaptea intreaga...se trezeste si de 3-4 ori...dar ziua doarme mai mult la el in patut, decat dormea in sufragerie pe canapea dincolo. all in all...suntem bine. sper ca si voi.

deci unde gasesc povestile fetelor cucuiete si subiectul pentru oameni rai?

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alex ai fost foarte dulce cum te-ai bucurat tu ca am intrat. Mi-a venit sa te strang in brate

Si acum cateva din notitele de ieri. Putine, ca nu mai rezist cu somnul...

Bianca multumim de sfaturi

Am fost tare tare fericita ieri cu poze de animalute de techila . Si eu ca Dana ma bucuram ce poza frumoasa cu Mihaita pe gard... dar apoi marea dragoste . Vai ce mi-au placut!!!

Mimika tinem pumnii la baby expo!!! Sper sa faceti poze sau chiar sa filmati!

Alex multumim de informatiile de la doctor cu mersul pe jos si cu soldurile . Si eu ma gandeam sa-l invat descult, dar toata lumea a sarit si mi-a zis ca trebuie cu incaltaminte. Nu inteleg, ca nu cred ca bunicii si parintii nostri au invatat incaltati sa umble.

Cristina m-ai distrat tare tare tare cu bau-bau-rile statuete

Miha felicitari ca inca o alaptezi exclusiv pe Iris!

Mihaela si eu ma distrez tare cu traducerile la picasa! Tinem pumnii sa fie bine la ambasada!

Tot vad ca sunt fete care atunci cand pun linkuri pun spatii. Asta e necesar doar la site-urile rivale DC, in rest merg ok, nu trebuie sa puneti spatii, ca apoi tare greu le sterg

Claucia am vazut poze minunate cu parul tau frumos, cu blugii frumosi (cum n-or arata bine pe top-model...), cu baia cu spuma

Cristina si eu te pup . Am vazut poza frumoasa cu costumul popular! Ti-a stat tare bine! Si ia zi in ce sat ati fost? Ca eu stiu ca aici la noi peste deal e cam rusine de cei care nu merg in costume populare la Biserica. Ma miram ca ai zis ca ai fost singura.

Cam atat, desi mai aveam de ieri, si mai aveam de luni


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

si mai vreau sa pup Ana Banana Nazdravana care a devenit Ana modeala.
Nela, felicitari mami, Ana a pus carnitza dar mai mult
decat atat a devenit domnisoara peste noapte.
Daca nu era cangurelu' in poveste, faceam o cerere.


si acum vad ca a reintrat Pisky cel frumos in povesti. Bine ai revenit Maria. You've been missed. Ca sa ne treaca trebe musai sa ne spui ce ati mai facut si sa pui un set de poze pentru ilustrare.

lui Dinu Andrei (14.09)


Da, mi-ai amintit si nu las pe maine ca restul notitelor. Nela, 650 de grame e foarte ok. Ziceau fetele pe aici ca 750 de grame trebuie sa puna doar in primele 3-4 luni parca. Apoi, 500 de grame e media. Deci Ana a pus peste medie!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
Apoi, in cei sa zicem 80 de ani de viata eu, mama lui am ocazia sa-l tin in brate, sa-l plimb, sa-l pup, sa-l ajut sa doarma, sa-l linistesc pe pielea mea 2-3 ani..e atat de putin! Va creste si va vrea la bunici, la colega de la gradi, la petreceri in pijamale cu fetitzele din clasa...of, ca ma apuca jalea

Am zis, am zis!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


of .. ce mai faci tu sa lacrimez la ceas de seara ... Doamne, cat de frumos ai spus ..


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Raluk nu au trecut decat 4 luni de cand ai nascut, rabdare, kilogramele le-ai luat in 9 luni, eu sunt foarte optimista sa stii in privinta asta. Am scurte (recunosc, uneori mai lungi) momente de ratacire, dar apoi ma gandesc ca de la greutatea am mai slabit eu, precum in bancul cu Bula, de la etajul asta am mai sarit. Imi pare rau cand ma uit la pozele de acum 7-8 ani si ma gandesc, off, cate complexe si griji aveam atunci, pacat. Daca voi gandi la fel despre pozele de acum peste ani? Experienta imi spune sa am incredere in mine ca mai tarziu voi considera ca inainte aratam mai bine, deci sa am de unde sa scad increderea in sine.

Vai, mi-e si frica sa recitesc ce-am scris, cred ca nici eu nu mai inteleg, oricum totul era de bine. Esti o draguta si o dulce si ai un pui minunat.

Noi oricm facem back-up pozelor din cand in cand pe un hard. Stii care-i culmea ca am vrut sa le salvez pe comp, in ideea ca ia aparatul foto in parc si daca se intampla sa-l pird/stric, aveam pozele salvate.

Chiar plec la culcare acum.



mami fericita de Alex


Esti tare scumpa cum ai tu impresia ca nu te-ai exprimat bine

In traducere libera, sa ne bucuram de cum suntem acum, ca vom fi mai rau

noapte buna!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Raluk, povestea asta cu mancatul foarte des e de azi noapte. Ziua e ok, are cam 2.5 ore pauza intre mese insa in timpul noptii e jale. Si nu merge s-o calmez cu nimic, doar cu sanul.

Cu adormitul singuri, cred ca le cerem cam mult. Uite, eu adult, tot ma mai uit la tv un pic, mai citesc ceva, mai un forum, mai o revista, cat sa-mi faca somn. Si daca nu fac asta, stau in pat si ma gandesc la tot felul de lucruri, nu ma ia somnul instant. Si sunt sigura ca si voi faceti cam la fel. Pai si cum sa am eu pretentii de la pui mic sa adoarma singur..are si el nevoie de un pic de ajutor! Apoi, in cei sa zicem 80 de ani de viata eu, mama lui am ocazia sa-l tin in brate, sa-l plimb, sa-l pup, sa-l ajut sa doarma, sa-l linistesc pe pielea mea 2-3 ani..e atat de putin! Va creste si va vrea la bunici, la colega de la gradi, la petreceri in pijamale cu fetitzele din clasa...of, ca ma apuca jalea

Am zis, am zis!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


super mesajul!

m-ai distrat cu 80 de ani si cu colega de la gradi

Ai dreptate (dar atunci de ce sunt unii care adorm singurei, sa ma faca pe mine invidioasa? ). Si cu suptul, ori e un puseu, ori dintisorii!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

anomis draga mea...poze maine, sa le scot de pe camera. iar despre noi...pe scurt, am zis, am zis...parca ii ia ceva mai putin timp la adormit seara, e din ce in ce mai greu...

casa e mare...ne auzim cu ecou prin sufragerie...vremea e urata...ce mai vreti sa stiti? spun tot. aproape m=am vazut cu draga de Luci, dar n-a fost sa fie. abia astept urmaotarea intalnire cu copilimea. acum sunt mari...ar fi frumos sa ne vedem toate fetele de aici...dar cine stie cand mi-a deveni visul realitate.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput