Dovlecei de sept-oct 2009 *93* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Anomis la vreo 100 de km de Bucuresti, facem pana in doua ore daca nu e aglomerat. Si eu incerc sa-l invat ca in masina trebuie sa stea doar in scaun, iar afara doar in plimbaretul verde, am facut o exceptie in parc pentru ca nu vroiam sa plecam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



lullaby tare frumos scaunelul. dar se poate monta si cu spatele la directia de mers?


Pana la 9 kg se pune cu spatele spre directia de mers, apoi cu fata.



mami fericita de Alex


Lull,
[una sfatoasa] am aflat de la Kawaichan (care acum e pe la ambasada cu Mozart japonezii) in link-urile de safety, si monique zicea ca stau rear facing pana la 1 an sau 15kg (parca).
iote ce spun astia:
http://babyproducts.about.com/od/carseats/qt/rear_facing.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Raluk . Am vazut poze cu tine si cu Alex (surpriza pentru Techila). Sa-ti fie de bine cu noua tunsoare! Imi amintesc ca asta vara vorbeam de cocuri. Esti o curajoasa. Mi-am amintit si de poza de referinta de langa piscina, acum vine iar vara.

Am pierdut poze si filmulete cu mandrul meu, toate din luna febr, pur si simplu au disparut de pe comp, iar din aparat deja fusesera sterse, o sa incercam sa le recuperam cu un card reader.

Eu incepusem sa-ti scriu mai demult un mesaj pe care nu am apucat sa-l trimit. Iti scriam ca ma bucur ca e mai cumintel Alex de cand a implinit 4 luni. Sa stii ca mereu patesc asa, daca laud ceva sau pe cineva, imediat patesc contrariul, daca zic ca nu ma mai doare ceva sau ca merge bine, trebuie sa ma pregatesc ca urmeaza ... . Sa ne povestesti ce nazdravanii mai faceti, pe ce melodii mai dansati. Apropo de bebe si tv (de fapt chiar de bebe tv ), la inceput nici nu il observa, dar la un moment cumva i-a captat atentia si au devenit prieteni buni ca-si povestesc si rad impreuna, nu-mi venea sa cred, in perioadele lui crizacioase era ca o oaza. Acum avem alta teorie ca tv-ul il cam tulbura, incercam sa gasim un raspuns pentru crize si avem 3 piste: tv-ul, soarele si deja am uitat. Sunt obosita tare, daca nu sunt coerenta, scuze.

M-am intins ca o placinta.



mami fericita de Alex


multumesc. Ei, trebuia tu sa spui de poze la piscina... niciodata nu voi mai fi asa. Si ce ma distreaza e ca atunci ma credeam grasa si ma stresam, iar acum stiu ca sunt mai grasa, dar nu-mi mai pasa . Adica nu vreau sa spun ca sunt delasatoare, ca mananc sanatos si dietetic, si abia astept sa fac sport, desi acum fac destul . Dar ma refer ca acum nu mi se mai pare asa important.

Imi pare tare rau de poze. Sper sa le recuperezi. Eu sunt tare ingrijorata ca imi arata aparatul ca mai pot face 45 de poze. Deocamdata pe el sunt toate pozele de cand am mers la maternitate. Si sunt stresata ca daca le sterg ma bazez doar pe un computer care se poate strica peste noapte. Cred ca imi cumpar hard.

Si te rog sa nu ma mai lauzi de acum inainte deja ma imaginez cand o sa ma lauzi de ceva, cum o sa ma astept sa se intample contrariul . Dar cum m-ai laudat cu freza noua, ma gandesc ca nu poate creste parul la loc

Pupici . Fugi la somn


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

O sa-l tinem asa pana la cel putin 9 kile, asa zicea pe prospect. Poate chiar pana la un an, dar nu stiu daca va incapea, depinde ce greutate va avea, mai citim, ne documentam. Multumesc de link.

Merg la .

Noapte buna va doresc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

mei...ramane omul fara net cateva zile si voi dispareti ca magaru'n ceata. v-am cautat disperata aseara pe la clubul scutecelor si nik, nik....asa ca m-am dus la culcare. noroc de dragele de luci si iulika. ele m-au scos din ceata si m-au adus acasa. mi-a fost dor de voi tare. m-am tot intrebat ce ati mai impletit de cand nu v-am mai citit. apoi mi-am ros unghiile cand am vazut ce distractii am pierdut. de recuperat nu o sa mai apuc in veci...dar party-ul Luciei si Ralukai nu aveam cum sa le pierd...chiar dk radeam singura ca proasta intr-o sufragerie goala in timp ce co-autorul se uita la matrix.

sper ca sunteti bine. abia astept sa citesc povestea iubitei Dana (apropo...bagi un link la fata sau spune-mi unde pot gasi povestea Anei ca abia astept s-o citesc). multumesc raluk si mihaela pentru ca v-ati gandit la mine si mi-ati dat noua parola. vad ca ne innoim.

va pup pe toate cu mult drag si va mai spun o data ca m-am distrat teribil cu voi. ce nebune ati mai fost. toate, toate.



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

pup si doamna umflata in pene. La cat exercitiu avem noi cu bebeloii, cred ca avem mare putere, ma si tem de cand o sa ne strangem noi in brate . Oare o sa ajung candva la Bucuresti sa ne intalnim? Eu voi fi aia lesinata de care va trage Alex, spunand "mami, uite-i pe dovlecei, ii stiu eu din poze"

Nu ma bagati in seama, aberez de somn

Mada bun atunci, ne-a linistit Elle si cu asta. Pe mine m-a mai linistit azi si cu faptul ca Eva a fost rauca pana cand a umblat. Am un nou target!!! Pana acum erau 6 saptamani, apoi 3 luni, apoi nu mai stiam ce sa sper


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Somn usor fetele.
ma duc si eu sa nanesc putin .
Lucia si Criss aveti legatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

ralucule dar ce recuparari ai bagat! ce face alexu? l-a adormit tati?

si eu ma retrag ... nu de alta dar am pofta de ceva dulce si daca mai stau pe aici, sigur ma infig in biscuitii lui fii-mea sau in cele 2-3 tablete de toblerone bine pitite ptr astfel de momente ..

noapte buna si fara treziri!

u all!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

mei...ramane omul fara net cateva zile si voi dispareti ca magaru'n ceata. v-am cautat disperata aseara pe la clubul scutecelor si nik, nik....asa ca m-am dus la culcare. noroc de dragele de luci si iulika. ele m-au scos din ceata si m-au adus acasa. mi-a fost dor de voi tare. m-am tot intrebat ce ati mai impletit de cand nu v-am mai citit. apoi mi-am ros unghiile cand am vazut ce distractii am pierdut. de recuperat nu o sa mai apuc in veci...dar party-ul Luciei si Ralukai nu aveam cum sa le pierd...chiar dk radeam singura ca proasta intr-o sufragerie goala in timp ce co-autorul se uita la matrix.

sper ca sunteti bine. abia astept sa citesc povestea iubitei Dana (apropo...bagi un link la fata sau spune-mi unde pot gasi povestea Anei ca abia astept s-o citesc). multumesc raluk si mihaela pentru ca v-ati gandit la mine si mi-ati dat noua parola. vad ca ne innoim.

va pup pe toate cu mult drag si va mai spun o data ca m-am distrat teribil cu voi. ce nebune ati mai fost. toate, toate.



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume


Lasa tu chefurile! Hai in real-time! Al meu nu e asa haios ca al Luciei. Pacat ca nu ai nimerit aseara, eu nu scriam, dar citeam pe apucate cu plangaciosul in brate. Au fost iar fetele de milioane!

Sper ca sunteti bine. Ei, si pe langa povestea de nastere a Danei trebuie sa citesti si povestea techilei si subiectul cu probleme scris de oameni rai

Te pup si te imbratisez cu drag!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta

ralucule dar ce recuparari ai bagat! ce face alexu? l-a adormit tati?

si eu ma retrag ... nu de alta dar am pofta de ceva dulce si daca mai stau pe aici, sigur ma infig in biscuitii lui fii-mea sau in cele 2-3 tablete de toblerone bine pitite ptr astfel de momente ..

noapte buna si fara treziri!

u all!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


L-a adormit tzitzi .

Somn usor ! Anomis si tie

si eu mai inainte ma gandeam sa pap ceva, si apoi mi-am dat seama ca ar fi mai bine sa ma culc


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput