Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Multumim tuturor de urari!

La multi ani la toata gashca, sarbatoriti sau viitori sarbatoariti! Sa creasca mari, sanatosi si fericiti!

Dap, nici mie nu-mi vine sa cred ca are 6 ani, habar n-am cand au trecut. Anul viitor intram la scoala si sunt cam in panica fiindca nu m-am hotarat care sa fie scoala...nu-i vorba ca nici la vizitat si vorbit cu invatatoare n-am purces...of, fac eu cumva.

Al meu a primit de ziua lui o masa de biliard (mai mica, pt copii) ca a venit crizat de la mare ca-i place biliardul. Dupa aia mi-a zis ca in vacanta de vara la bunici a urmarit cu tatai campionatul de snooker si i-a placut maxim. Asa ca decat s-alerg sa caut cluburi unde se joaca biliard si unde sa pot merge si cu el, am preferat sa fac club la domiciliu. Avantajul este ca n-am copil in casa cand se apuca sa-si exerseze loviturile......

Cam atat despre noi, sper sa mai apar si eu din cand in cand pe aici.

Pupaturi maxime!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna,
la multi ani copiiilor sarbatoriti pana acum!!!

Naty, eu inca nu stiu daca o dau aproape de casa sau mai departe, amandoua sunt scoli bune, amandoua au after school
mai am timp pana prin decembrie
de ziua ei inca nu ma-m hotarat ce sa-i iau, e prima data cand spune anul asta imi luati voi ce vreti

am fost la mare cu ei am venit capie de oboasela, Rares a fost foarte deranjat de cladura si ca comportat ca atare, greu

Ilinca a inceput gradi in alta parte, nu a comentat deloc, si nici nu a plans
va pup


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI ILINCA!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

La multi ani sarbatoritilor din aceste zile!!!Multa sanatate si numai bucurii.

Eliana, acu am citit de patania voastra. Intre timp cred ca este ok, nu?

Nici eu nu stiu la ce scoala sa-l dau pe Stefi. Multe variante nici nu am. Tind sa optez pentru scoala de cartier, sa mearga impreuna cu vecinii de langa noi, o scoala ok, bine cotata in Bistrita unde sunt si grupe clasice si step. Mai vedem.

In rest...timpul trece, mezinul meu merge la cresa, avem o saptamana, sa acomodat, merge la aceasi cresa la care a mers Stefan, aceasi asistenta sefa care il striga uneori Stefan ca cica seamana si la caracter si la fizionomie...

Cam atat despre noi.

blog
proud




"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salutari fetelor si LA MULTI ANI tuturor aniversatilor de pana acum si celor de acum inainte!

N-am mai apucat sa intru dar va scriu pe scurt cum e la noi cu scoala.

Aici pregatitoarea este in cadrul scolii primare si ritmul e foarte diferit!
Nu stiu ei sa scrie dar stiu sa citeasca... si ni s-a garantat ca din februarie vor stii sa citeasca f bine. Ramane de vazut.
La cat de sceptic era Miron in vacanta, deja este f incantat de scoala, de colegi, de invatoare (are 2).
Lunea face optional o ora de grafism, ca l-am cam mirosit ca e cam ezitant la trasat cu rigla sau e f lent la scris de teama sa nu greseasca si stiti voi cum e.. cand vrei sa iasa perfect atunci gresesti...
Miercurea se duce la fotbal, are deja licenta de anul acesta deci vom merge sa facem galerie pe stadion!
Vinerea dimineata face piscina cu scoala, unde iar se duce cu draga inima!

Deocamdata sunt multumita de cum merge la scoala, azi au dictare la français. Matematica ii place si il amuza ca zice ca fac lucruri f simple...

Ieri i-am facut ziua la un loc de joaca (acelasi ca anul trecut) si a fost f incantat de cadouri, de cum a iesit. A avut 6 copii invitati, plus ai mei 2 au fost 8. A fost un delir de nu va pot spune...

Miercuri il vom sarbatori acasa, in familie, cu un tortulet si cadoul din partea noastra. Inca suntem in cautari ce va fi...

Cam astea cu noi.

Va pup si mai vin pe voi! Pupici tuturor!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Miron!
Sa fii sanatos si norocos.

Ana da, suntem bine
Despre scoala... si eu as fi vrut la alta, ma ideparte de casa, insa m-am gandit mai bine si cred ca e destul de important sa fie si aproape de casa... Asa ca am ales o scoala din cartier, una dintre cele mai bune din zona, unde merg si o parte din copiii din bloc. Si sper ca am ales o invatatoare buna, cel putin asa am auzit si asa e impresia pe care mi-a lasat-o.



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani sarbatoritilor de zilele trecute!

LA MULTI ANI, MIRON!

lorena sa-ti creasca mare, sa fie sanatos si fericit!
Ma bucur ca e OK cu scoala.

Noi o vom serba pe Ioana la un loc de joaca, acelasi la care am serbat-o de la 3 ani incoace. De data asta vom avea foarte multi copii, fiindca a invitat si fetitele de la gradi, pe langa obisnuitii copii ai prietenilor nostri.

I-am luat o consola portabila V-Smile sper sa ii placa, plus niste hainute si o carte (Legenedele Olimpului, de mult o cautam si in sfarsit am gasit-o).

eliana cred ca pana la urma voi alege si eu o scoala mai aproape de casa, nu chiar cea mai aproape, ca e slaba de tot, dar facem pe jos maxim 10 minute. Am vorbit azi cu directorul si mi-a spus ca in martie se fac inscrieri, dar daca vreau pot merge sa vizitez oricand si el imi sta la dispozitie pentru informatii.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

In primul rand La multi ani tuturor copilasilor carora nu a reusit sa le spun pana acum, sa fiti sanatosi si sa va bucurati cat puteti de copilarie.

Am vazut ca vb de scoli si eu am inceput sa ma interesez cam unde am putea-o da pe Diana. Intradevar sa fie si in drumul nostru spre birou, ca nu as da-o aici in Otopeni deocamdata, ci in Bucuresti. Avem cateva pe lista, dar sper ca nu sunt din alea care tb sa prezint si functia si card-ul in acelasi timp cum am auzit . Ca ma las pagubasa. Scoala ar tb sa fie in zona de nord, ca sa ne fie mai usor sa o ducem acasa sau daca ar avea after schol eu una as lasa-o acolo. Simt ca nu o sa am rabdare suficienta cu ea la teme si nu vreau sa ma iau de ea saracutza .

Eu ma prezint din ce in ce mai greu ...am deja 90 de kg de la 78...noroc ca sunt inalta si se mai mascheza, dar parca inca 3 luni maxim cat mai e nu mai am rabdare. Deocamdata inca merg la birou ca nu pot sta locului, insa mi-am propus ca dupa ziua Dianei sa stau mai mult acasa, sa cresca si bebelina mai linistita. Colegii rad ca sigur o sa nasc cu ei . Am intrat in 28 de sapt, deci daca ma straduiesc cine stie....dar sper sa stea cuminte sa cresca bine si sa intram in 9 luni.





cu bb si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hai mai fetelor, chiar nu mai scrie nimeni? Mie mi-e dor de voi...

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157622&whichpage=14

O sa mai dau semne de viata cand voi putea...
Va pe toate, si pe bucurii!

Mergi la inceput