Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

eliana offf, ce patanie! Nici eu nu i-as face RMN daca doctorul nu a zis.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Cu mii de scuze pt intarziere, le urez si eu copiilor nascuti zilele trecute (Stefan, Armin, Alexia, Marc) numai bine si la multi ani! Sa isi bucure parintii si familia si sa cresca mari si cuminti.

Imi pare rau ca n-am mai apucat sa intru, dar am fost cu diverse si n-am mai avut vreme!...

Eliana, doamne, cate patanii si la voi! Pupici la toti 3 si tine-ne la curent cu situatia.

Dana, asa sunt si ai mei, dintr-o vanataie intr-alta!

Raluca! Va pup si eu!

Altfel, noi ne pregatim de scoala! Pe 2 sept incepe... adica joi acum! Eu abia astept, dar cel mare e cam emotionat! Zilele astea trebuie sa ajungem la scoala sa vedem cum au impartit clasele!

Va pup, numai bine la toti!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Raluca merci de intrebare.... eu cu ceva contractii si plecata lelea pe la Piatra Neamt, dar maine revin in Bucuresti sa ma odihnesc pana pe 16 cand plecam o sapt la Londra.

Maine Dia incepe gradi, dar nu o duc decat de joi.

Eliana mai imi pare rau pt pitic, cred ca cel mai bine il supravegezi intai si doar daca vezi vreo schimbarea sa ii faci RMN. Off cred ca esti f ingrijorata dar ei sunt in dezvoltare si asta ii ajuta si in cazaturile asteamai violente sa se refaca mai usor.

Lorena succes la scoala, stiu ca acolo de la 5 ani parca incep cursurile.



cu bb si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salutare

multumim de urari!

Uram si noi cu mult drag La multi ani sarbatoritilor lunii august! Multa sanatate si numai bucurii.

anne33 bine ai revenit printre noi!

Naty, pai am petrecut acasa, de data asta cu vecinii de ulitza, prima data fara baby party ca acu suntem deja feciorasi.

Stefi are blog . Nebunie mare...Verisoara Iulia care este in clasa a 3-a are blog cu webkinz si pagina cu webkinz si dupa ce ma tocat marunt ca vrea si el blog... m-am executat . Blog cu gormiti. Cu desene si alte minuni de gormiti si constructii lego mai vechi.
In rest...suntem bine, cam plictisiti, asteptam gradinita.

Va doresc toate cele bune!

sa auzim de bine

blog
proud




"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Buna fetelor,

Am citit mesajele voastre si m-a apucat nostalgia......... mi-e dor de perioada cand bb-ii erau in burtica si asteptam cu nerabdare venirea lor pe luma. Nici mie nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 6 ani de cand s-au nascut.

Le urez tuturor celor care si-au sarbatorit ziua de nastere si ne mai auzim. Promit sa pun si eu poze calde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani sarbatoritilor de zilele trecute!

mel wow, ce surpriza! Ce mai faceti? Scrie-ne despre voi, de atata timp nu ne-am mai "auzit" ...

lorena cum a fost inceputul scolii?

anablog ??? Dumnezeule, ce copiii mari avem!

Dati-mi si mie o idee de cadou pentru mandra. Sunt complet lipsita de inspiratie anul asta. Cu ce se mai joaca copiii vostri?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuulti ani, Matei!

La multi ani si celorlalti sarbatoriti de pana acum!



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Deanna Christine a Davinei si Matei Costin cavaler in imparatia Minei va urez un calduros LA MULTI ANI FERICITI, SANATATE SI MULTE REALIZARI IN VIATA

Am facut azi morfologia de trim 2 si tb sa merg din nou peste 2 sapt.
Domnisoara nu a stat cum tb si nu a vazut bine rinichii , coloana , la inimioara mai vrea sa vada si o mana si un picior......i-am vazut si fata, e tare dragalasa mi s-a parut ca tot cu sotu'seamana.....macar atat daca nu e baiat si e tare bucuros.

cu bb si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

La multi ani Matei!

Naty, da mai, blog . Da acu sa nu te gandesti ca e nu stiu cat de pasionat de blog A fost asa, o chestie, ca a avut verisoara mai mare, care si la ea, tot asa, a vazut la altele mai mari... nah.
Si oricum, imi place si mie ideea sa-si expuna undeva "lucrarile" cu gormiti.Pentru ca are atat de multe desene incat mi se umple casa, asa ca i le fotografiez si i le expun acolo, pe blog si le mai strangem din casa .

Noi am cumparat gormiti si creioane colorate cu sclipici de ziua lui Stefi, e singura chestie pe care si-a dorit-o. Si in plus, i-am luat casca de bicicleta si gata.
El nu vrea altceva nimic, nici la casca nici nu sa uitat in ziua respectiva, nici la cadourile celor din jur.

In rest, suntem acum in relatii bune Sa vedem cat ne tine, ieri i-am aratat fotografiile de cand era el micut, plus cateva filmulete cu el si cu mine sau tati care se jucau cu el, si sa convins singur ca si cu el ne-am jucat ca si cu Matei si parca parca e mai intelegator cu mine .

Mi-as dori sa se indrepte vremea putin, cat sa nu ploaie...maine planuiesc o excursie la Colibita doar eu cu sotul, pana duminica, feciorasii sa ramana acasa, vine soacra si sta cu ei aici la mine acasa. Daca nu ploua....Vreau sa culeg mure si sa fac fotografii ... eventual sa lenevesc... Sa vedem.

danina, ma bucur ca totul e ok cu micuta bebelina din burtica. Sa stii ca eu am avut putin soc...cand sa nascut Matei, era leit Stefan si leit tati, aveam impresia unui deja-vue Acelas spital, acelas medic, acelas copil

sa auzim de bine!

blog
proud




"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

La multi ani sarbatoritilor!

Fetelor v-ati hotarat cu privire la scoala? Eu inca sunt tare nehoratata, inca ma gandesc daca sa o dau la particulara sau la stat (inclin totusi catre stat), daca sa o dau la step-by-step sau nu. In cazul in care optez pentru stat am trei variante si chiar nu stiu ce sa aleg.
Am cam intrat in panica fiindca am inteles ca invatatoarele bune au clasele facute cu un an inainte.
Voi pe ce criterii ati ales?
Cum aflam care e invatatoarea mai buna, scoala mai buna.


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput