Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Am nevoie de multe depozite de canapele...dupa care sa ma ascund.
Azi GIULIA implineste 6 anisori!!! La Multi ani puiul meu si sa ai parte de tot ce-i mai bun si mai frumos pe lumea asta!

Noi suntem bine,Giulia e o isteata si o ocosa cum se spune la noi in ardeal;ma ajuta mult in casa la toate ,isi ofera ea ajutorul nu i-l cer eu.Nu-mi vine sa cred insa...ca au trecut 6 ani de cand o am,parca e a mea de 7 vieti,din totdeauna.Ana e domnisoara de 17 ani...vacanta asta si-o petrece in Franta la taica-su de la inceputul lui iulie,vine abia in septembrie...si daca nu o aveam pe Giulia cred ca mi-as fi pierdut mintile.Fug la pregateli caci in mai putin de 2 ora ne vin musafirii...O sa pun pozici zilele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:



Giulia, LA MULTI ANI, printesa mica!
Sa cresti mare si ascultatoare si sa ai parte de tot ce-i mai bun pe lume!
Anne33, te asteptam cu poze! Cred ca e o groaza de timp de cand nu v-am mai "vazut"!

S-a dat startul la aniversari, fetelor!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

La multi ani, de asemenea, Mariutelor!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Anne 33 LA MULTI ANI PT GIULIA majora categoriei noastre si ma bucur tare mult ca ai mai trecut pe la noi. Sper sa o faci mai des, ca atunci cand guguloii astia azi de 6 ani erau mici si ne chinuiam care mai de care, sa vedem ce le dam, cum sa facem.....da al tau face asa ...al meu e asa si tot asa. Mamici chiar imi e dor sa va mai vad pe aici din cand in cand, poate doar cu poze si atat sau un salut sa stim ca mai sunteti alaturi de noi.

Sunt ingrozita de ce s-a intamplat cu bebelusii de la Giulesti saracii ce chin a fost si ce suferinta, am plans azi la fiecare imagine sincer as fugi sa nasc in alta tara si chiar sa ma mut cu totul. Avem oricum in plan sa plecam din Romania insa si eu ma intreb de ce nu o facem ....ne e fff bine financiar insa sunt atat de multe lipsuri in toate domeniile ca daca stau si ma gandesc prea mult fug in 5 min...stau aproape de aeroport .

Chiar daca puteti fetelor cele ,din afara tarii care traiti si ati nascut acolo daca imi puteti impartasi din experienta voastra, v-as multumi din suflet.

20 sapt cu in burtica


Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Dana, am auzit si eu de nenorocirea cu bebelusii... Nici nu am cuvinte...
As vrea sa dau vina pe X si Y dar cred ca vina este a tuturor... Spitalele in Ro stim toti cum sunt. Mai stim si de incompetenta unora angajati ca sunt neam cu Z sau a dat mai mare spaga la Q... zic asta ca si sora mea a lucrat in spital si a dat concurs de 2 ori ca sa il ia abia a doua oara caci venisera mai multi cu pile si deh, nu mai erau locuri pt cei care invatau...
Drept urmare acum ea lucreaza intr-un spital in Roma... Nu cred ca e cazul sa dezvolt.

Pe vremea cand eram in Ro nu-mi puneam problema ca cand o fi sa nasc, etc, iar cand auzeam in stanga in dreapta cat trebuie sa "cotizezi" sau cate jigniri iti iei in sala de nasteri nu mi se parea normal, dar un pasaj obligatoriu pt fiecare femeie... Adica si surorile mele au nascut acolo, plus mama, deci era "normal" pt mine.

Ca experienta acum, caci asta voiai de fapt: cand am venit aici, am ramas insarcinata cu primul si totul a venit de la sine. Pe perioada sarcinii nu te streseaza nimeni, toti sunt alaturi de tine sa te sustina, sa te linisteasca la orice "impas", fac verificari la eco daca li se pare anormal, etc.

La nascut este mult mai simplu decat credeam eu. Am nascut intr-un spital de stat. Dr nu intervine decat daca e vreo problema cu bebe. Se naste cu moasa si un ajutor sau doua care sa preia copilul. La prima nastere singurii doctori pe care i-am vazut au fost anestezistul si o stagiara care era in trecere pe acolo.
La a doua nastere la fel. Mie mi-a fost teama ca avea doar 35 sapt dar n-am avut nevoie de interventia unui dr dar bebe a fost solid si totul s-a derulat OK.

Asta este aventura mea cu nasterile in Fr. Nu zic ca nu sunt si aici cazuri de decese sau diverse probleme cu bebe sau chiar mama, dar asta nu poti s-o stii niciodata.

Nu fac apologia plecatului din Ro, dar e clar ca fiecare vrem ce-i mai bun pt copilul lui. Eu zic ca din moment ce ai mai nascut o data si daca esti urmarita de acelasi dr si ai incredere in el, nu trebuie sa-ti faci griji.

Te-ai gandit la nascutul acasa?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuulti ani, Stefan!

La muuuuulti ani, Giulia!

Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si norocosi!


Si scuzele de rigoare pentru urarile cu intarziere


Raportam si noi diverse prostii la orizont... si emotii la pachet...
Mihai a cazut de pe scara patului etajat (spune el impins de Andrei, care era deja in patul de sus).
A cazut de sus, s-a auzit destul de rau cand a aterizat... si era destul de ametit Fugim la urgenta, plimba-te pe la spitale, cu ocazia asta am aflat ca spitalele de copii nu au sectie pentru asa ceva, trebe mers la Bagdasar... Acolo alt balamuc... Mi s-a parut ca a fost consultat cam pe repede inainte... i-au facut o radiografie, osul e in regula... si semne ca ar fi ceva in neregula in interior nu sunt... dar il supraveghema o luna...
Iar din moment ce nici dr. n-a zis nimic, parca n-as vrea sa sedez copilul pentru un RMN sau o tomografie...
Coincidenta a fost ca in noaptea de dupa cazatura a facut febra, iar dimineata voma... ceea ce nu e ok dupa cazatura... alta distractie, alte emotii... numai ca era racit... ne-a mai linistit pediatrul...

Andrei trebuie operat de hernie inghinala cand va fi mai racoare afara... Ne distram cand cu unul, cand cu altul...

Elena e ok... ma asteptam sa ne trimita si cu ea la operatie, din cauza polipilor, dar se pare ca inca nu sunt o problema, putem sa mai asteptam...

Cam atat am vazut de raportat... destule






Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ana LA MULTI ANI PT STEFAN, sa fie sanatos si sa aiba mult noroc in viata, iar tu sa te bucuri de printisori.

Lorena da sunt revoltata de ce este aici prin spitale, mai ales ca mi-e si groaza sa ma gandesc ca prea multe nu poti rezolva. Din pacate noi ce am avut probleme am mers inafara, in Germania mai ales sotul care nici sa nu auda de spitale din Romania.
De nascut tot aici cred ca o sa nasc, am acelasi dr ca la Diana, ce pot sa spun ca am incredere in el, insa ma gandesc si la varianta cu nastere la Euroclinic sau Medlife sa vedem ce zice si el , desi Elias-ul e cat de cat pus la punct. Naste fina mea sapt asta si ma va informa cum a fost.

La bube stam si noi bine ... chiar ieri noroc ca eram acasa, ca mandra mea alearga in loc sa mearga si a dat cu piciorul mai jos de genunchi, in scara de sus de am zis ca mor cand am vazut ce taietura avea. Binenteles ca a urlat vreo 20 de minute am facut pe dr insa se cam umfla acum ......sper sa nu faca vreo infectie urata.......acum plange ca nu mai poate iesi cu rolele dar asta e. E ff neatenta si plina de vanatai.


21 sapt cu bb si Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

La multi ani Marc Adrian sanatate si noroc la fete.....
Blue77 sa te bucuri de printisor si poate mai vii cu noutati despre voi??

Cu o scuza si intarziere pentru scumpa Mihaelei(roandre)ii spun si Alexiei LA MULTI ANI frumoasa domnisoara multa sanatate si succes in tot ceea ce vrei sa faci in viata alaturi de parinti si fratior.

21 sapt cu bb si Paula-Diana

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuulti ani, Alexia!
Sa fii sanatoasa si sa ai muuult noroc in viata!



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Cu scuze de intarziere spun si eu sarbatoritilor de pana acum:

LA MULTI ANI GIULIA, STEFAN, ARMIN, ALEXIA !

Nu-mi vine sa cred ca fac 6 ani copilasii nostri! Eu una imi aduc asa de clar aminte ziua nasterii Ioanei, apoi pe ea bebelus, facand primii pasi ... iar acum vad o adevarata domnisoara fandosita!
Ce repede poate sa treaca timpul ... si cu Nadia parca ieri eram gravida si numaidecat face 2 ani ...

Noi am fost in a treia "runda" de concediu, o saptamana in croaziera in insulele grecesti, tare frumos. Am fost fara Nadia, doar cu Ioana, care a fost tare, tare incantata. Mai putin de avion, unde i-a fost cam frica.

ana cum ati petrecut de ziua lui Stefi?

danina cum te mai simti?

lorena

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput