Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

Am fost la mare, a fost tare, tare frumos, dar obositor (pentru mine si Octavian). Copiii insa s-au distrat teribil.
Noi am avut un concediu extraordinar anul asta, in iunie la Roma, acum la mare, iar in august plecam in croziera in Grecia.
Ioana pleaca sambata cu ai mei la Targu Jiu si ramanem doar cu un copil acasa, sper sa ma mai odihnesc putin ca sunt rupta de oboseala.

Am fost ieri cu ea la dr. Culcer, nu are nimic la ficat. Insa are DIN NOU probleme cu amigdalele. In toamna trebuie neaparat sa mergem la un ORL-ist ca nu se mai poate, cred ca nu scapam de operatie.
Si a mai facut si candida de la antibiotic.


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Naty, sanatate Ioanei! nasol cu amigdalele!
Super ca v-ati simtit bine in concediu. Vrem si noi sa mergem sus la munte in zilele urmatoare. Abia astept. Eu sunt genul care prefer salbaticia Si abia astept sa cobor dimineatza pe lac sa fac fotografii.

In rest, suntem bine, Matei are 2 ani si fitze pe masura. Parca sa si maturizat, leaga mai multe cuvinte si in plus...a inceput sa se joace cu Stefan diverse jocuri ceea ce ma bucura enorm. Incet incet...cred ca suntem pe drumul cel bun.

Stefi... a trebuit sa-l tundem putin, cu urletele de rigoare. Sa lasat cu greu frezalit, i-am luat putin din spate cat sa nu-i transpire ceafa, in rest, el vrea sa fie cu parul mare. punct.
Avem cate un copil prin curte in vizita, ceea ce ma bucura enorm.

In plus, a invatat INSFARSIT sa se dea pe bicicleta. Deocamdata suntem cu roti ajutatoare, dar la cum il vad, in curand va renunta la ele. Si mersul pe bicicleta ii mai consuma din energie asa ca spre seara cade lat si nu mai avem timp de cearta.

Cam astea ar fi noutatile noastre.
toate cele bune!


Fetele, se apropie aniversarea juniorilor!
nu ar strica cate putina prezenta



blog
proud
"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salut fetele! N-am mai intrat de o groaaz de vreme pe DC si ma bucur sa va regasesc!

In primul rand, voiam s-o felicit pe Dana pt bebe, stiu cat si-a dorit un al doilea! O a doua de fapt, nu?

Va pup si va salut pe toate, am sa ma uit imediat si la poze, ca am vazut ca pana si Ioana a pus si promit sa revin si eu cu poze noi.

Nici nu stiu ce sa va zic intai... copiii au crescut, ca si ai vostri de altfel. Miron e in vacanta, ca toti ceilalti va merge la pregatitoare. Aici este in cadrul primarei, deci e un pic stresat ca va schimba scoala, dar in mare vor fi aceiasi copii, deci e totusi bine.
Este inca fan fotbal, a vazut majoritatea meciurilor la cupa mondiala si stie ce echipa a jucat cu care, ce scor, ce numere au jucatorii... mi s-a luat de un balon!
L-am pregatit de scoala, ghiozdan, rechizite, birou...

Cel mic a facut si el 2 ani jumatate acum in iulie. Este un zvapaiat. El e tot cu litere si cifre, pasiunea lui.
De cateva zile l-am trecut la pat de baiat mare si e f incantat.
Din pacate nu va fi primit la camin din sept caci nu vor accepta decat pe cei care au deja 3 ani, asa ca voi mai sta un an acasa cu el.

Ce sa va mai zic?
Cursul meu este la capat, mai am decat sa predau proiectul final si gata.

M-am operat la sf lui aprilie la picior, am tras un pic, dar acum e cat de cat refacut. Caldura nu ma ajuta deloc, decat la incaltat, ca nu intru in nimic, decat in sandale sau tenisi de panza!

Am fost si noi in vacanta aici, la ocean. Am avut o sapt super! Am trecut si in Spania pt o zi, tot la ocean.
Am putut si eu sa ma mai relaxez. N-am ridicat un deget! Decat micul dejun il luam in apartament, altfel am mancat afara, pe plaja, etc... Cand ajungeam seara copiii cadeau lati, evident! si noi la fel.

Am vazut ca ati discutat de diverse divergente pe care le aveti cu copiii, nici noi nu stam mai bine, incercam sa-i rezonam cat mai mult si sa nu le dam ocazii sa faca mutre. La noi merge cu "pedepse" gen "fara Wii"/ "fara TV"/ "fara piscina"... dar o sa mai discutam si cu alta ocazie!

Cam astea sunt vestile noastre.

Va re-pup, va doresc concedii placute si promit sa trec mai des pe la voi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

lorena, ma bucur sa aud vesti de la voi!
Asteptam poze cu nazdravanii!Ma bucur tare ca este mai bine cu piciorul!

Noi azi ne-am intors de la munte. A cam ploua... eu tot am facut baie in lac, chiar daca na fost soare, apa a fost rezonabila (pentru mine) ca restul au zis ca este cam rece. Eu cu Stefi am intrat in lac, restul au stat pe margine.(vineri si sambata)
In general a fost foarte bine, relaxare totala, copii nu au avut nici o problema cu ploaia, au stat desculti pe iarba/noroi/apa, mai luau cateodata sandale de cauciuc, mai mult Matei ca pe Stefi nu prea il putem incalta.
Au stat seara la focul sobei, noaptea au dormit bustean, ziua au mancat pe rupte...au prins broaste, soparle, nah...lumea lor

Ieri Stefi sa cerut acasa, la desenele cu gormiti si la spatiul de joaca cu saltelute.
Maine poate urcam din nou ca cica se anunta vreme buna. Eu vreau sa ma balacesc in lac

Ma retrag si eu la somn, am tras de timp sa-mi descarc fotografiile si sa le sortez, am multe fotografii cu ceatza si lacul in ceatza, is tare incantata de ele, nah, daca tot m-am trezit la ora 5 dimineatza sa le prind...

Toate cele bune!
Sa auzim de bine!


blog
proud
"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Merci Lorena si ma bucur ca ai mai dat pe aici.
Da s-a reconfirmat ca e printesa si ma bucur pt ca a fost si tati cu noi sa nu mai aiba dubii.

Astept sa mai vad pozici cu fiecare macar asa din cand in cand. In rest mi-a zis ca e bine si sa o ducem tot asa pana la capat.....Doamne Ajuta!

In sept avem un botez in Londra si chiar tb sa mergem si daca e totul bine, sper sa pot zbura ca pana acum mi-a fost frica.O sa stam cam o sapt. sa ma vad si cu niste prieteni cu care nu ne-am mai vazut de vreo 4 ani.

Diana e in tabara la Brasov si ii place tare mult. Fac drumetii prin poiana, piscina, echitatie, si altele.


19 sapt...... mamica de si Diana (20.10.2010)




Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salut fetele!

Cum am promis, poze cu noi din vacanta gasiti
aici.

Pupici la toate!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

lorena bine ai revenit! Foarte frumoase pozele.

ana ma bucur ca v-ati simtit bine la munte, asteptam pozele.

dana e in tabara singura? Ai avut curaj?

Ioana e plecata de 2 saptamani cu ai mei in vacanta si mi-e dor de ea de mooor. Pe de alta parte insa am reusit sa petrec si cu Nadia mai mult timp, se simte tare rasfatata.
Si e asa de usor cu un singur copil ...

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Lorena am vazut pozicile voastre si sunt f. frumoase. Imi plac mult peisajele si tot ce ai surprins tu acolo. I-am vazut si pe cei doi cavaleri si ma gandesc cat de frumos e sa fie doi....deabia astept si eu sa exersez cu doi cum e.

Raluca am avut curaj pt ca ii cunosc pe instructori sunt prieteni de-ai nostri, am mai mers cu ei in decembrie in tabara din Austria la ski si au mare grija de copii, de aceea am indraznit sa o las singura.
Deja si-a facut prietene tot din Bucuresti, in seria asta e cu o gradinita de aici. Isi schimba numere de tel , a stabilit intalniri, ceea ce ii face f bine si asa ei ii place mult sa comunice ....am vb f mult cand am facut-o .
Oricum imi e dor de ea si a plans intr-o seara ca ii e dor de noi....asta pt ca ea nu doarme singura, dar i-a trecut repede.

Daca tot am avut azi un pic de timp liber si am stat pe acasa mai mult..... am pus si eu niste pozici Pozici cu noi


19 sapt...... mamica de si Diana (20.10.2010)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 5 si 9 luni ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Multumim de aprecieri, fetelor! Au crescut iezii nostri!

Da, unde am fost ne-a placut tare mult! O plaja imensa, goala in saptamana, cu apa relativ rece (doar era la ocean) dar curata si un aer de nedrescris! Plus muntele la o aruncatura de bat! Ce sa cerem mai mult?
Ne-am umplut bateriile, e clar!

Dana, voiam sa-ti spun ca Diana e o domnisoara in toata regula! Mi se pare atat de schimbata! E o scumpa, e clar! N-am reusit sa-mi dau seama cu care dintre voi doi seamana mai mult. Depinde de poza si pozitie! Oricum, ce vreau sa spun e ca pozeaza foaaarte bine!

Raluca, v-am revazut si pe voi in poze. Fetele, jos palaria! Niste dulci! Si ce seamana intre ele!...

Ana, ti-am "rasfoit" blogul! Imi plac tare mult pozele tale! Ce aparat ai, daca nu sunt indiscreta?

Noutati nu mai avem... pe acasa... incet-incet ne regasim cu fosti colegi de-ai lui Miron si facem tot felul de iesiri cu copii si mamici sau tatici, dupa caz

Pupici la toate.
Mai vin.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salutare!

noi suntem la tzara, de o saptamana.Azi ne intoarcem la Bistrita.

Lorena, e un aparat semiprofesionist, Pentax. Ma bucur ca ti-a placut blogul meu.

am vazut si eu pozele de la mare!
Nu stiu cand ajung si eu la mare... inca nu am fost cu copii. E tare departe de noi si greu ajungem...

va doresc o duminica placuta.

blog
proud



Mergi la inceput