Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Buna seara,

Imi cer scuze ca navalesc asa in casuta voastra. Vroiam doar sa va spun ca participam si noi la concursul Clipe de vara cu doua fotografii. Daca va plac va rugam sa ne votati

Multumim,
Ioana si Carol



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

pufy ce veste!
Nici nu stiu ce sa iti doresc - sa treaca anul asta cat mai repede! Ai grija de tine!
M-au impresionat mesajele aradencelor ...

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

danina ce faci? Cum merge sarcina?

Vroiam sa va intreb ce activitati fac copilasii vostri. Ioana face engleza de 2 ori pe saptamana, balet, dansuri si actorie, fiecare cate o data (toate astea in afara gradinitei). Ii place si nu se simte de loc obosita. La gradinita face gimnastica, o data pe saptamana.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna fetelor...cele care mai cititi asa ca mine.
Din pacate am fost ffff ocupata si nu am mai dat nici un semn de viata pe aici, am mai scris la cealalta odisee, dar si acolo putin.

Naty merci de intrebare si ca te gandesti la mine . suntem bine cu sarcina pana acum, sunt in 34 de saptamani si asteptam cu totii venirea maimutzicii nr 2 pe lume. Am luat ceva kg vreo 17 kg, dar o sa le dau eu jos nu imi fac probleme. In rest ce sa va zic de noi, am petrecut de ziua Dianei o sa pun si poze, ne-am plimbat pana de curand acum gata cumintei acasa. Mai avem o iesire. dar eu cred ca voi sta cuminte e pe 5 decembrie , nu ar fi departe doar pana la Brasov, dar imi e cam frica asa.

Ce sa zic de Diana are un program fff incarcat in momentul de fatza, dar am lasat-o asa pt ca ea oricum nu se satura de nimik la capitolul energie, suntem f turate. Are in fiecare zi cate o actiuvitate la gradi....Fastrack Kids (nu stiu daca e corect) poate a-ti auzit de ea, asta luni, marti Sah, miercuri AED Luedens si dans irlandez,joi Aikido ( a luat locul I la campionatul national ), vineri canto cu Virgil Popescu astea toate le face pana la ora 18:00 cand o iau de la gradi. Mai avem lunea si miercurea dansuri la liceul Maghiar....se pregatesc de un concurs si de finalul de la Dansez pt Tine, cine stie poate ne vedeti. Deci are destule, de multe ori cand venim spre casa adoarme in masina, dar din ianuarie am zis ca nu o mai inscriu la asa de multe ca e greu si pt ea.

Acum am inceput sa stau mai mult pe acasa, asa ca am timp mai mult de scris, poate mai dau cate un semn si alte mamici, Mada, Mina, Danyce,Lorema, Ellen,Roandre,Nature, Crismir, Adela si celelalte am vrea sa va mai vedem sau sa ne mai auzim din cand in cand.



O sa incerc sa descarc poze ca sa ne vedeti cum am mai crescut noi.


34 sapt Rebecca- Elena si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mai chiar ca ati fugit de tot......

Macar sa mai povestiti ce vor copilasii de la Mos....ca noi ne-am saturat de atatia bebelusi nu mai terminam cu ei.



36 sapt Rebecca- Elena si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Macar bag eu unul dupa altul....

Astazi am avut serbarea de Craciun si a fost f frumos, mai ales ca a venit Mos Craciun si a cam facut public dezvaluiri cam la fiecare in parte, cu promisiunea ca la anul vor indrepta aceste lucruri. Serbarea a fost la Teatrul Tandarica si ne-am bucurat si de un decor frumos inca de la intrare.



37 sapt. Rebecca- Elena si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mai fetelor .....v-ati suparat ?????? De ce nu mai sunteti pe aici?? Cred ca suntem singurele care am cam abandonat Odiseea?

Noi i-am scris mosului , vrem Nancy papusile cu patine si snowboard, atelier Beedos si catel Pipi Max, le-am luat pe primele tb sa mai merg in Noriel sa iau javra....ca m-a capiat. I-am zis ca are unul viu care face acelasi lucru, insa daca vor si colegele ei, de ce sa nu ii aduca Mosul si ei.



38 sapt. Rebecca-Elena si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ce dulci sunteti .....nici un semn??
Las ca scriu eu . N-am nascut inca, astept...... cred ca nu-i place frigul si nu vrea sa iasa.

38 sapt. Rebecca- Elena si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

va pup si eu
eu am inceput lucrul de luni, sunt cam aeriana, asa dar am picat de bine de sarbatori ca tot o sa avem zile libere.
ai mei sunt bine, un pic cu mui si tuse nimic, grav
noi am luat-o pe maria cea vorbareata si caleasca cenusaresei mama i-a luat ceva de studiat engleza, sor-mea my little pony, unii care ii lipseau
il vrea si ea pe pipi-max, dar nu i l-am luat, i-am luat anul trecut pe cel bolnav si nu cred ca s-a jucat c el de mai mult de 3 ori.
si pt rares masini, modelaj, lego playmobil cel cu gradina zoologica
danina nastere usoara si micuta sa fie sanatoasa si sa creasca frumos
cum vei naste?
va urez sarbatori fericite



Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Danina ce repede a trecut timpul... inca un pic o sa-ti tii bb-lina in brate... Iti ureze de pe acum o nastere usoara si refacere rapida. Sa fiti sanatoase.

Pufymic poate dai un semn de viata si ne zici mai multe... ne-ai lasat cu gura cascata cand ne-ai dat vestea... Te asteptam cu vesti bune.

Mada si eu cam la fel de aeriana in ultima perioada... n-am mai avut timp mai deloc sa intru sa citesc cate ceva pe forum... dar sa mai si scriu...

Despre noi... cresc... invata lucruri noi... si ne minunam de ce le trece prin cap... daca au mintea odihnita
Noutati... azi Elena se lauda cu primii dintisori care i-au cazut (ajutati) ... ieri ne-a anuntat ca i se misca 2 dinti... si s-a hotarat sa mergem la dentist, sa-i scoata... decat sa-i miste zilnic, sa stea mai mereu cu degetele prin gura...

Maine avem program artistic la tac'su la serviciu: spectacol la finalul caruia vine si mosul. Iar vineri probabil facem putina ordine si impodobim bradul. Asa-i modelul la mine ... bradul intotdeauna l-am facut in seara de ajun... in felul asta au si ei un punct de reper cand vine mosul: dupa ce impodobim bradul, noaptea, cand toi copiii dorm.


Craciun fericit!

Mergi la inceput