Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salutare fetelor!

Eu am avut ceva probleme cu netul in ultima vreme si chiar voiam sa va mai dau vesti si n-am reusit sa ma conectez.

Dana, intre timp cred ca ai nascut! Nastere usoara daca nu s-a "comis" pana acum si o bebelina sanatoasa sa aveti!

Ioana, curaj, ca ai nevoie prin tari straine, departe de cei mici. Bag si eu cutitul mai adanc in rana... Banuiesc ca n-a fost o decizie usoara pt tine, pt voi si o sa vezi, anul trece repede!

Despre noi ce sa va zic? Cel mare cu scoala lui. A trecut asa repede trimestrul... Evolueaza la citit/ scris.
Cel mic a facut varicela acum in ultima sapt de scoala si acum asteptam cu interes daca o va face si Miron... ca n-a facut-o pana acum!

Eu am avut ceva probleme de sanatate, am avut-o pe mama aici in nov ca nu am avut cu cine sa-i las pe cei mici cat eu am umblat pe la spital...
Acum au trecut si sper sa nu mai recidiveze.

De sarbatori speram sa fim cu ai mei parinti, ca sapt trecuta le-a fost anulat zborul din cauza zapezii si abia pt maine au gasit loc...

Cadourile pt cei mici sunt cele cerute: costume de Spiderman amandoi, Miron a vrut un microscop (nu ma intrebati de ce...), pt Stefan un camion de pompieri telecomandat si in plus prostioare luate de noi: jocuri de societate, casuta cu bile, un retroproiector de facut desene dupa imagini, carti, dulciuri...

Avem parte si de zapada ca de la inceputul lunii o tinem cu ger si ninsoare! Am fost si la sanius! numai om de zapada n-am facut anul acesta!

Cam astea de pe la noi. Nu stiu daca mai apuc sa intru in curand pe la voi, asa ca va urez Sarbatori Fericite si un An Nou cat mai bun!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Scumpele mele mamici va multumesc pt gandurile bune.
Inca nu am nascut, de aceea pe 26 a doua zi de Craciun, ma prezint nemancata sa scoatem maimutzica nr 2 care nu vrea sa iasa .

Lorena as fi vrut tare mult sa nasc natural, dar daca nu se poate nu am ce face. Am plans ceva dupa ce am iesit de la dr, dar acum mi-am revenit si o astept cu mari emotii sa o vedem.
La noi Mosul a venit cu bradutzul in camera ei aseara, a fost in Tabara de ski in Poiana, iar pt ca a fost cuminte Mosul, s-a gandit sa il aduca cu o zi mai devreme, cadourile insa vor veni maine. Avem un Mos inchiriat sa i le dea.

Mada cred ca e un trend cu acest Pipi Max, i l-am luat ca m-a inebunit, am mai luat papusile Nancy cu snowbord si patine, papusa Alicia si niste jocuri educative. Au mai venit cadouri pt ea si de la diferiti colaboratori, dar am preferat sa i le dau inainte, ca si cadou de sarbatori. Cu atatea cadouri, chiar ea zicea ca a vazut Mos Craciun ca a fost f cuminte de aceea ii trimite atatea daruri.
E un copil tare bun si intelept fatza de multe fetitze si parca uneori mi-e ciuda ca e asa de blanda, ma tem sa nu aiba de suferit in viata.
Adevarul e ca le-as mai fi tinut sa i le mai dau si alta data, insa nu m-am putut abtine.

Va pup si eu si va urez Craciun Fericit si La Multi Ani, va doresc multa sanatate la pitici, sa va bucurati cat mai mult unii de altii si fie ca Nasterea Mantuitorului sa va intre in case si in suflete.





39 sapt. Rebecca- Elena si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Lorena greu cu avioanele astea si cu vremea. Am trait-o si noi alaltaieri cand ai mei s-au intors in tara si au stat blocati 7 ore in aeroport, de am zic ca face mama un infarct la cati nervi avea.

39 sapt. Rebecca- Elena si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Danina, iti tin pumnii, dar cred cadeja ai nascut!
Sa va refacti usor si sa va bucurati de micuta.
Eliana, lucrezi de acasa? sau te duci la birou?
Azi am venit la lucru, nu prea e nimeni pe aici, dar ce sa fac...
daca nu mai intru va urez un an nou fericit si plin de bucurii

ieri am murit si bunicul meu, din partea mamei, 87 de ani, asta e, nu eram foarte apropiati, el avea alta familie, plus ca stateau departe, la Herculane, dar tot mi-e greu
a plecat mama acolo


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Intai de toate vreau sa va urez un an nou mai bun si sunt convinsa ca Mosul a fost generos cu voi...dc nu, a promis ca se va revansa la anul!

Danina, refacere rapida si o bebelina sanatoasa iti doresc! Banuiesc ca deja esti mamica de 2 printese asa ca te felicit din tot sufletul!

Pufymic, iti doresc sa treaca anul ce vine cat mai repede! Cu siguranta nu a fost usoara decizia dar sunt sigura pt tine, pt familia ta, pt viitorul vostru a fost cea mai buna! Imbratisari calde!

Va pup pe toate dragelor si mi-e dor de voi! Din cand in cand am mai intrat pe aici si am mai citit dar de scris nu am avut timp.
Piticii mei sunt bine, cresc si ne uimesc in fiecare zi. Alexia a fost cam bolnavioara ( a avut scarlatina pt a doua oara si am fost internate in spital ) dar acum e ok. Avem probleme doar cu colesterolul usor marit drept pt care tinem un regim f drastic de 2 luni. Se poate sa fie ceva hormonal asa ca ne vom schimba cu totii stilul de viata, de alimentatie si o sa fie ok.
Acum sunt in febra inscrierii la scoala caci ma dor creierii in cap caci nu stiu la care scoala s-o dau. La noi f mult conteaza sa fie o scoala apropiata de casa dar avem 3 scoli la nici 5 minute de casa...si uite asa alegerea e din ce in ce mai grea. Cred ca o sa ajung sa dau cu banul si ce o fi, o fi!
Andrei merge si el la gradi de anul acesta si e fff incantat. Eu nu lucrez nici acum dar nu am timp liber nici macar 5 minute. Casa mare e ok dar te solicita la maxim!

Poze cu noi gasiti aici http://picasaweb.google.com/andreescu , pt cine vrea sa vada cat de mari ne-am facut!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

In primul rand va spun si eu LA MULTI ANI, un AN NOU cu multe bucurii si multa sanatate pt. voi si copilasi.

Da am nascut pe 26 decembrie a doua zi de Craciun, o printzesa care seamana leit cu surioara ei, deci mare motiv de bucurie pt sot. Acum inca ma refac dupa cezariana, caci la asta am optat si imi pare rau dar asta e.... Inca ma resimt si probabil v-a mai trece ceva timp. Pitica e bine papam la san, o trezim pe mami noaptea ca ne place cu tzatzi langa noi, dar e tare emotionant pt mine sa retraiesc clipele pe care le-am avut cu Diana, parca am un deja vu si totul mi se pare la fel, mai ales ca ma uit la ea si le vad la fel.

Mada condoleante pt bunic, cand pleaca cineva de langa noi, chiar daca nu am avut o relatie speciala tot ne e greu .

Mihaela ma bucur ca te-am auzit, chiar ma gandeam ce mai faci si cand m-am uitat la poze si am vazut ce pereche frumoasa ai si ce mare e Andrei imi dau seama cum a trecut timpul. Am rasfoit albumul si mi-au placut tare mult pozele cu evenimentele din ultimii ani , sa te bucuri si tu de comorile tale si sa ne mai dai de veste.




Danina mami de Rebecca- Elena(26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

La multi ani frumosi!

Va pupam dupa mult timp si noi, ca fantomele, si speram ca ne mai primiti. Nu avem nici o scuza ca am aparut dupa asa mult timp, insa va pupam pe toti si va dorim bebei sanatosi celor care ati nascut (stiu ca sunt multi fratiori si surioare mai mici!) - mai ales Daninei, cea mai proaspata mamicuta a doua printese!

Noi suntem bine, m-am bucurat sa citesc foarte putin din foiletonul piticilor, sper sa nu mai aud de bolnaviori si sa reusesc sa recuperez din noutati si din poze cu pitici crescuti mari... Noi ne "pregatim" de scoala (Ralu) si de gradinita (Dani) si ma uitam cu uimire cum au inceput inscrierile la scoli pt septembrie.

Va imbratisez pe toti si pe puiuti mai ales si va doresc un an mai bun si mai frumos!

Ralu & Dani & mami & tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

la multi ani!
sa avem un an nou plin de impliniri.
danina sa-ti traiasca!
cum e te-ai refacut usor? ce zice diana
mihaela sa-ti traisca puii, am urmarit jurnalul tau de casa pe softpedia, mi-am facut si eu unul?
imi pare rau de alexia, de unde a luat scarlatina?
stiam ca e o boala grea.
va pup
au inceput inscrierile la scoala??


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mada mai greu cu refacerea, cred ca sunt eu mai sensibila. Imi e greu si acum dupa 3 sapt tot o mai simt si mai ma ustura sau ma jeneaza operatia, insa sunt mai bine cu fiecare zi .

Chiar unde va inscrieti copii? La ce scoli? Pe Diana cred ca la Nr 11 la Radulescu sa fie cat de cat in drumul nostru.



Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

greu cu refacerea, stiu, a doua cezariana a fost cosmar pt mine.
dar spune-ne cum a primit surioara mica, cum s-a adaptat cu ea, e geloasasau din contra?
poze cu ele nu ai?


Ilinca si Rares

Mergi la inceput