Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

http://family.webshots.com/album/579620908qFAMrQ

am pus poze mai noi

haideti fetelor mai intrati si voi


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

danina, e o dulce piticuta ta! V-am urmarit constant noile poze puse pe net si de abia asteptam s-o vad si pe bebelina nr 2!
Cu scoala, eu am inscris-o pe Alexia la o scoala de langa casa, la 4 case de mine. Cu 2 copii mi-e greu sa ma aventurez s-o inscriu mai departe de casa. Acum, dc o vrea sa invete, va invata si aici! Sa speram ca voi reusi sa ma ocup de ea si s-o fac sa "iubeasca" scoala, cartea caci apoi totul vine de la sine.

andora, dar pozici nu ne mai arati cu voi?

Mada, sa inteleg ca esti un om al santierului? Unde va faceti casa si ce user ai pe forum (sa-ti citesc si eu jurnalul)?
Hehehe, am albit cu muncitorii, actele, birocratia...sper ca la voi sa fie muuuullltttt mai usor ca la mine!
Alexia nu stiu de unde a luat scarlatina...dar banuiesc ca de la gradi pt ca in perioada aia chiar nu am fost in nici un alt loc iar eu ii duc cu masina pana in fata gradinitei si ii iau tot asa...deci nici macar pe jos nu merg. Asta e, a trecut acum!
F frumoase pozele! Ilinca face balet?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:


Mihaela casa o facem langa Bucuresti, la vreo 7 km spre Fumusani, Allegria se numeste cartierul.
Am inceput in august constructie, la sfarsitul lui august, mai precis.
Acum suntem gata la faza la rosu , ma rog mai au ceva de zidit sus la etaj ca a venit frigul si muncitorii au plecat acasa la ei.
Am reusit in decembrie sa punem si geamurile si acoperisul dupa multe lamentari si calcule am pus tigla.
useul e madaspa - prima casa, mult dorita e jurnalul, eu nu am mai scris de mult tot zis ca intru si pun poze la faza la care e acum.
am tot citit in toamna jurnalul tau, mi-a placut foarte mult, casa si mai ales locatia.
Noi nu am avut bani de teren in Bucuresti, dar e ok si acolo, oricum tragem speranta ca in cam 4 ani sa ne mutam
Sa-ti traisca baiatul ai flacau mare!
Ilinca face balet, da, ii place foarte mult.
Danina am vazut poze cu micutele tale, Doamne, ce frumoase sunt. Sa va traiasca.
Naty???
Va pup si poate mai aveti timp sa scrieti cate ceva despre voi.
Eliana??? cum esti? ce face trupa?


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

hai ca vin si eu la raport... intru fooooarte rar pe forum... si scriu si mai rar... stau f. prost la capitolul timp...

Ce sa va zis... nu-mi vine sa cred ca in curand Elena incepe scoala... cand au zburat 6 ani nu prea stiu ... nu-mi vine sa cred ca baietii fac 4 ani in martie ... parca ieri eram socata ca am descoperit ca sunt 2 in burta

Trece timpul foarte repede... sunt zile cand stau si mai gandesc ca iar a mai trecut o zi si n-am stat cat de mult as fi vrut cu copiii ... uneori imi vine sa-i tin acasa, sa nu-i mai duc la gradi, sa stam pur si simplu ... pe de alta parte sunt asa agitati, ca ma obosesc in primele 5 minute de cand intram pe usa de la gradi... asta ca sa nu ne plictisim...

Mada spor la construit... Sa iasa cum vrei tu, si sa n-o lungiti prea mult.

Mihaela am vazut pozele mai recente... Cat a crescut Andrei... e aproape la fel de inalt ca Alexia... cel putin asa mi s-a parut intr-o poza...

Naty ce mai faci?

Danina cum e cu 2 mandre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

noi ne luptam cu varicela Ilincai cu febra mare de 5 zile, e plina de bube


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mada multa sanatate.
Febra la varicela, mai rar la copii... of... mititica... dupa ce ca are o gramada bubite, mai facut su febra... sa treaca repede.

Vezi ca e foarte contagioasa... posibil sa faca si Rares... noi asa am patit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Eliana, multumim
Azi e ceva mai bine am putut sa vin si eu la serviciu, am stat de mieruci acasa
5 zile a facut 41 temperatura, pana ieri sub 39 nu i-a scazut deloc
ea are si un exudat pozitiv de beta hemolitic si ii dau si anitibiotic

e plina de bube si in talpa are si in gura si in cap
stiu ca voi ati facut de sarbatori intr-un an si tu si toti 3 copiii asa-i?
sanatate tuturor


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

O primavara frumoasa va doresc!

Are si Rares varicela asa ca ne distram cu febra mare.


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salutari, fetelor!

Am zis ca intru mai des, dar uite ca n-am mai apucat!

In primul rand va urez o primavara frumoasa! La noi s-a mai incalzit, deci pot spune ca e primavara adevarata, nu cum am auzit ca e in tara...

Imi pare rau sa aud de bolnaviori... Mada, stiu ce inseamna varicela. In ultimul posta parca v-am zis de cel mic ca a facut inainte de sarbatori. Cel mare tot n-a facut-o! Asa ca, daca n-o face in cativa ani ii facem vaccinul si gata.
Ti-am vazut pozele! Frumosi sunteti!

Dana, v-am vazut printesa in poze! Seamana cu tine!

Eliana, cum mai sunt strengarii tai?

Mihaela, ma bucur sa te "vad" si cei mici au crescut muuult. Alexia e o adevarata d-ra si Andreiul e de nerecunoscut!

Ma bucur sa vad fete care n-au mai intrat de ceva vreme pe aici (ca mine, asa!)

Vad ca va ganditi deja la scoli si bine faceti! La noi nu prea e de ales, adica merge sa dai copilul la alta scoala decat cea la care e afectat (in functie de cartier), decat pe baza de derogare, adica sa treaca prin comisie si care in mare nu prea dau acorduri favorabile. Sau exista posibilitatea de a-i inscrie la o scoala privata. Daca exista in zona...

Despre noi nu am mare lucru sa va zic. Au fost ai mei aici, au plecat la sf lui ian. Acum in feb am mai avut 2 sapt de vacanta (cea de iarna) si ultima din ele am fost intr-un satuc de vacanta, cu piscina, poney, quad, parcurs aventura... cam la 160 km de noi, pe marginea unui lac.
Am avut nesansa unei vremi groaznice, noroc ca piscina era acoperita si numai acolo am stat in mare parte.
Cum am promis va pun niste poze din vacanta.

Nu cred ca am apucat sa va zic ca de sarbatori am luat un bichon! O s-o vedeti in poze. O zapacita de catelusa! Luna o cheama. Cei mici sunt f atasati de ea, nu ma asteptam, dar ma bucur ca ne doream de ceva vreme un animal.

Pupicei la toate!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Va doresc si eu o primavara frumoasa si multa sanatate.
Mada saracuta de ea, chiar asa toate bubele in fundul ei. Pupici si pt Rares, e mai bine ca au facut pe rand.
Succes la construit, noi nu ne-am inhamat ca nu ne tin nervii, am luat ceva gata deocamdata cu chirie si speram sa o cumparam mai incolo...dupa ce o devastam .
Lorena f frumos locul si cata verdeata la piscina. Am vazut ca aveau si locuri de joaca amenajate. Sunt si la noi.....in vreo 100 de ani asa ceva. Mor ca astia numa stiu sa fure, in loc sa se gandeasca si la cum sa mai progresam odata. Sincer as pleca in alta tara, dar stiu ca imi v-a fi greu. Eu sunt asa mai plangacioasa din fire si m-as trambala degeaba ca ma intorc repede inapoi.
Mihaela ma bucur ca sunteti bine. Asa e daca copilul e bun invata oriunde. Noi ne chinuim cu inscrierea ca vrem sa o dam la nr 11 pt ca e in drumul nostru si are si cine o lua si o aduce acasa. Am dat de o directoare a naibii, super tafnoasa, de a trebuit sa ne schimbam domiciliul in zona si azi merge Paul din nou cu dosarul sa vedem ce mai comenteaza. Nu am vrut sa fortam cu pile sau mai stiu eu ce, dar sa vedem daca reusim, daca nu la Mihai Eminescu in Unirii cu alti colegi.

Eliana mai e ....un vis care pt mine a devenit realitate. Ieri am avut serbare la gradi si am plans in hohote, de am dat startul si la mamicile care inca isi inabuseau lacrimile. E cel mai frumos sentiment pe care il poate trai o mama. Cea mica ne umple casa de bucurie si veselie, parca uitasem sa mai zambim, insa odata cu ea retraim clipele pe care le-am avut si cu Diana. Didi o iubeste din tot sufletul, mi-o insfaca in brate din doua miscari, nici nu am timp sa o opresc si asta mica e tare grasunica la 2 luni si 11 zile are 7, 17 kg. E mult mai mancacioasa ca Diana si e tare zambareatza.
Pe 26 febr cand a facut 2 luni, am avut botezul lui Rebi, o sa pun si pozici sa ne vedeti, ne-am distrat f frumos.
Eliana trece timpul si nu putem vedea decat prin pitici, ii vedem mari si uite asa imbatranim ......dar tb sa traim fiecare clipa, sa ne bucuram la maxim de orice eveniment pe deplin.



Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput