Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna dragele mele, de mult nu am mai trecut pe aici.

Danina FELICITARI! Ma bucur enorm pentru tine, stiu cat de mult ti-ai dorit bebe 2!
Cred ca ai facut o alegere buna cu scoala, eu am auzit numai lucrurui bune despre ea. Nasii nostri au acolo fetita si-s foarte multumiti.

Mihaelace bine imi pare ca ne-ai scris! Am vazut pozele, Alexia e tot asa de frumoasa ca atunci cand era bebe si nici fratiorul nu e mai prejos.

Mada, Eliana

Mada succes cu casa!
Unde face Ilinca balet? Ii place?
Ioana e lesinata, toata ziua nu ar face altceva decat sa baleteze. Nici nu vrea sa auda ca s-ar putea face altceva decat balerina. A incercat sa ma convinga sa o dau la scoala de coregrafie si am dus o lupta crancena sa ma lase sa o inscriu la scoala normala, oricum cu promisiunea ca in a V-a o mut la acolo ..
Adevarul e ca e foarte talentata, doamna zice ca "balerina scrie pe ea" dar nici nu-mi trece prin cap sa ii limitez optiunile si sa ii trasez de acum destinul.

lorena foarte frumoase poze. iar catelusul e o minune, cred ca baietii sunt topiti dupa el!

Eu am inscris-o pe Ioana "neoficial" la scoala 146 de pe Panduri, e o scoala buna, la 10 minute de casa. Din pacate sunt multe cereri si noi nu apartinem de ei asa ca a trebuit sa ne agitam un pic. Oficial nu am depus actele, am fost si ieri si azi dar faceau inscrieri numai dupa 13,00 si eu nu pot merge decat dimineata.

In alta ordine de idei ne-am cumparat in sfarsit apartament cu 4 camere, acum suntem in renovari.

Mamici de doi cum va descurcati cu gelozia?
La noi e circ continuu. Fetele se iubesc mult, se pupa, isi iau apararea (Doamne fereste sa-i spui uneia ceva ca sare ailalta). DAR Ioana e in continuare incredibil de geloasa. A facut o obsesie cu jucariile, se joaca cu jucarii pe care nu le-a bagat niciodata in seama numai ca sa nu i le dea sora-sii. Plange intr-una si din orice. Are senzatia ca toata lumea pe ea o cearta si pe Nadia o lauda. Nu stiu ce sa mai fac cu ea.
Nadia pe de alta parte sare la bataie, nu comenteaza. Se infige in parul sora-sii, o musca, da cu piciorul
Problema e ca sunt si foarte diferite. Ioana e deosebit de sensibila, introvertita, plangacioasa, rasfatata. Nadia e sociabila, agitata, de o energie debordanta, vesela (nu plange niciodata, nici cand se loveste rau), dragastoasa si lipicioasa dar si incapatanata si rautacioasa, a prins sensibilitatea sora-sii si o exploateaza.
Voi cum faceti?


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Raluca multumim, da f mult si sa stii ca mi-am dorit in tacere sa fie tot fata. Ma gandesc ca D-zeu e prea bun cu mine si imi e frica de atata fericire.

Gata am inscris-o pe Diana la Nr 11,deci mi-am mai luat o grija de pe cap. Acum o pregatesc ca pleaca in Austria la ski in tabara pe 25 martie, trebuia sa merg si eu. Mai stau pe ganduri cu Rebecca, ea face fix 3 luni atunci si nu stiu cum ar suporta drumul, oricum as merge eu cu avionul pana in Viena sau Salzburg, dar parca asa sta si linistita, mai vad pana atunci.

Am pus si poze aici POZE BOTEZ

Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si Rebecca - strengaritele familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Raluca multumim, da f mult si sa stii ca mi-am dorit in tacere sa fie tot fata. Ma gandesc ca D-zeu e prea bun cu mine si imi e frica de atata fericire.

Gata am inscris-o pe Diana la Nr 11,deci mi-am mai luat o grija de pe cap. Acum o pregatesc ca pleaca in Austria la ski in tabara pe 25 martie, trebuia sa merg si eu. Mai stau pe ganduri cu Rebecca, ea face fix 3 luni atunci si nu stiu cum ar suporta drumul, oricum as merge eu cu avionul pana in Viena sau Salzburg, dar parca asa sta si linistita, mai vad pana atunci.

Am pus si poze aici
POZE BOTEZ

Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si Rebecca - strengaritele familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 6 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Danina foarte frumoase poze!

Am inscris-o si eu pe Ioana ieri la scoala. Doamne, nu-mi vine sa cred ca a venit momentul asta!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Raluca e buna scoala 146 e cea de langa Academie nu?? Or sa mai fie acolo colegi de la Diana, cine stie poate si in aceeasi clasa..., stiu ca s-au inscris acolo.

Felicitari pt apartament! In ce zona ti l-ai luat??? Intreb ca am vrea si noi sa il schimbam pe cel de pe Mosilor cu unul mai mare.

Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

danina e buna scoala, dar tocmai de asta am emotii mari, pana nu o vad pe lista nu ma linistesc. La inceputul lui martie erau deja 126 de 120 de locuri. Si noi nu apartinem de scoala
Apartamentul l-am luat tot in 13 Septembrie, e la 2 pasi de ai mei, in aceeasi curte interioara.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Raluca o sa fie Ioana cu noroc. Eu tot cu emotie stau pana nu o sa o vad pe lista....

Scumpe mamici ce mai faceti??

Unde mai sunt fetele noastre???

Eu va astept aici ca cica e cam grea clasa I-a, poate rezolvam proble online ce ziceti??


Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna ziua tuturor!

Nu am mai dat pe aici de un car de vreme....Dar azi, avand puitn timp liber la dispozitie am "rasfoit" putin forumul si am dat peste subiectele noastre de cand eram gravidute si mai apoi cu bebici mici....si m-a apucat melancolia...:) ce frumos era cu bebici mici...:)

Intre timp bebicii nostri au crescut, la toamna incep scoala(si Alesio, bine inteles)...iar mezinii ii ajung din urma...:)

Eu...dupa cum cred ca ati observat la profil, am ajuns prin tari...straine si prafuite...mai multe detalii aveti la semnatura...

Va pup pe toate!



POVESTIPRAFUITE

Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Pufy
Multa putere sa treaca perioada asta si sa te intorci sanatoasa langa pui!

Cum stati cu inscrierile? La noi inca nu s-au afisat listele, am niste emotii ...

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ioana va astept dupa cum spuneam mai sus, la rezolvari de teme online .

Felicitari pt ceea ce esti .

Raluca cand se afiseaza listele?? Ca si eu am ceva morcov .




Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput