Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Naty cum stati cu inscrierea? S-au afisat listele?
Si noi l-am inscris pe Alesio(de fapt tatal lui...ca mama umbla teleleu....) la o scoala f buna in Arad. Sper sa fie ok...

Danina multumesc de cuvintele frumoase pe care le-ai postat pe blog. Voi cum mai sunteti?

Despre mine...nimic nou. Copiii mi-i vad crescand pe webcam deocamdata...si ma topesc de dorul lor...in rest...praf. si atat!

Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Vad ca nimeni nu mai da semne de viata pe aici....
Intrasem sa va spun ca am mai postat pe blog...cine are chef si nervi sa citeasca gaseste linkul la semnatura...

Pupici...prafuiti!

Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ioana ma bucur ca ne impartasesti din experienta ta unica si inca odata te felicit pt curajul si daruirea ta pt omenire .

Noi suntem bine, fetele cresc vazand cu ochii si ne incanta in fiecare zi. Deocamdata ma bucur ca pot sa stau cu ele mai mult timp, chiar daca am bona. Nu o las decat daca ies la cumparaturi, sau daca am o treaba f urgenta. Mai glumesc cu colegii si le zic de fiecare data ca sunt in concediu de crestere si ca nu tb sa ma deranjeze .

Diana se pregateste de serbare. O are pe 15 iunie la Teatrul Tandarica, sper sa nu ma bocesc pe acolo asa cum am facut de 8 Martie, de erau mamicile sa ma ia la husuit ca am dat starul la plans .
E emotionant ca se termina o etapa, incepe alta mai grea si mai frumoasa......

Asteptam poze cu piticii care isi iau LA REVEDERE DE LA GRADINITA......




Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioana , am citit si eu pe blog ... esti tare curajoasa, te admir din tot sufletul!

Inca nu s-au afisat listele ... sun la cateva zile la scoala si mi se tot spune sa revin.

La voi?

danina eu voi plange precis la serbare.
Ioana are, printre altele o poezie "La revedere, gradinita!", cand mi-a zis-o acasa m-a umflat plansul, cred ca acolo fac fluvii nu alta Ce sa mai zic de ce va fi in prima zi de scoala.
Noi avem serbarea pe 25 la Palatul Copiilor. Anii trecuti tot la Tandarica au facut, dar acum nu au gasit loc.

Intre timp am avut pe 22 spectacol la Opera, a fost tare frumos. Am luat-o si pe Nadiusha pentru prima oara, a fost neasteptat de cuminte si tare impresionata, cand a dansat Ioana striga "Bavo, Ioana, bavo, soia mea", apoi se uita la ea cu nesfarsita admiratie, o tot mangaia pe fata si ii pipaia costumul



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

In primul rand LA MULTI ANI COPILASI!!!! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Danina, Naty, multumesc pentru cuvintele frumoase.

La noi e ok cu scoala din cate stiu eu. Va dati seama ca eu nu am ce sa fac de aici....asa ca umbla tatal lor si rezolva tot ce tb rezolvat...

Sunt necajita ca Nicolas are rujeola (cu toate ca e vaccinat..) . Sper doar sa nu ia si Alesio ca peste cateva zile are serbarea de sfarsit de gradinita, si tare rau mi-ar parea sa o rateze...:(
In rest nimic nou....

Restul fetelor pe unde umblati?Mai dati si voi cate un semn de viata...daca dau eu de aici , si fara pitici langa mine, voi cu atat mai mult ati putea sa ne povestiti ce mai fac nazdravanii vostri...

Pupici!

Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Am mai postat pe blog...
link-ul e la semnatura...

Fetelor pe unde ati disparut toate????

Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Azi, Alesio are serbarea de sfarsit de gradinita...cred ca e inutil sa spun cat de mult as fi vrut sa fiu alaturi de el in aceste momente(si nu numai)....

Copilasii vostri cum stau cu serbarile?



Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

noi avem serbarea pe 15, pufi, of ce viata ai si tu, departe de copii
o sa-ti citesc si eu blog-ul
Ilinca are acum o faringita si conjuctivita virala, de mult nu am mai vazut asa culori la secretii(nas si ochi)
Rares e si el un mic zapacit, cu tavaleli cu plansete, vorbeste dar nu fff bine, oricum mai bine decat Ilinca la varsta asta.
Naty, adica nu zice "soia mea"(adica voi sunteti avansate in vorbire), ii zice doar Ica, murim de ras

cam atat, eu incerc sa ma las de fumat, in schimb mananc ca sparta-n targ si tot asa, plecam la mare pe 9 iulie
pupici


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Pufi, am citit ultima postare de pe blog, m-a luat pe mine plansul, dar pe tine
budinca de rata, ooooffff, tot mai buna o face mami.
cat mai stai plecata?
parca in decembrie ai plecat nu?



Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare tuturor!

Slabuta rau activitatea mamicilor in zona....:(

Dupa cum va spuneam in 6 iunie a avut Alesio serbarea de sfarsit de gradinita...deocamdata nu am decat 2 poze, dar astept mai multe...
Tatal lui a spus ca a fost o serbare f frumoasa si extrem de emotionanta...iar eu am ratat-o si pe asta...:(
Asa ca acum are mama absolvent de gradinita:)!


Mada in noiembrie am venit aici...cand ma intorc in tara numai dumnezeu stie...teoretic contractul e pe un an...dar practic...nu stii ce urmeaza maine...
De ex., stiam ca ma intorc in baza de langa baghdat in 17...si acum mi-au zis iarasi ca merg maine...dupa ce mi-au mai zis o data ca vin in 10 si apoi s-au razgandit...
Asa ca ma apuc de bagaje...
va pup!



Povestiprafuite

Mergi la inceput