Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

https://picasaweb.google.com/pufymic1/AlesioAbsolventDeGradinita

ca uitasem de poze...

http://povestiprafuite.blogspot.com/" target="_blank"> Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salutare fete dragi!

N-am mai intrat de o groaza de vreme, de fapt ultimele postari citite erau cand Dana facea botezul celei mici...

Pufy, am incercat si eu sa intru pe blogul tau si nici cu adresa de gmail nu mi-a dat acordul, zicea ceva de invitatie... in fine, voiam sa-ti spun ca te admir pt curajul de a face ceea ce faci. Se duse aproape anul... Mult succes pe acolo si mai tine-ne la curent ce si cum cu tine.
Ce mare pare Alesio, ori e de la "costumatie"?!

Mada, cum mai stati cu casa?
Sa stii ca si al meu cel mic a facut o faringita cu conjunctivita, numai ca la el a dat si in otita! Ce-am tras...

Vad ca sunteti cu inscrierile la scoala, v-am mai zis cred, la noi au fost anul trecut, adica aici pregatitoarea este in cadrul scolii primare. Au un sistem de te lasa masca... din februarie stiu sa scrie, sa citeasca, M isi citeste singur carti si povestea de seara i-o citeste lui frate-su , cu cifrele sta mai prost, adica nu prea intelege cum stau calculele cu numere de cate 2 cifre... da, da, au inceput si cu astea...
Cel mic va merge si el la grupa mica din toamna. Si el cot la cot cu frate-su "citeste", numara pana la 20, stie toate literele, isi recunoaste numele, cateva cuvinte... ma sperie si el...

Catelul a crescut, nu mai e asa mic... are deja 8 luni, e o zapacita! Cei mici sunt innebuniti dupa ea, asa e, Raluca! Si noua ne e draga tare!

Plecati pe undeva in vacanta? Noi vom pleca o sapt acum in iulie, la mare, in spre nord. O sa va pun poze cand revin. Posibil sa plecam si in aug, in functie de finante , caci o sa avem niste lucrari pe acasa...

Eliana, Ana, v-am vazut pe FB la niste amice comune!

Pupicei la toate, si cele nementionate, evident, si numai bine la copilasi!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Lorana, exact asta s-a intamplat si la noi, a facut si otita.
Urasc otitele astea, sunt atat de dureroase... 3 zile nu au fost buni de nimic, nu mancare ca lumea nu somn ,dureri si dureri
le fac aerosoli, Rares plange tare, dupa aia tuseste si vomita, groaznic
noroc ca am stat si ieri acasa, azi erau ceva mai bine, dimineata,
maine ala 6 avem serbare la gradi
pupici si sanatate


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Fetelor, maine e ultima zi de gradi, aseara a avut si serbare si vom incepe scoala, am asa niste emotii de nu va pot spune.
Voi cum stati cu serbarile?


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

pufy eu nu pot sa vad pozele

Mada Nadia vorbeste foarte bine, poceste cuvintele, dar spune absolut tot, face fraze lungi.
De vreo cateva zile canta prin casa "a-b-c-d-e-f-g", cel mai probabil imitand-o pe sora-sa.

Noi avem sambata serbarea, am mari emotii, mai ales ca, printre alte roluri, Ioana spune o poezie de "la revedere" ceva cu "am venit de 3 ani buni/ intr-o calda zi de luni/si de mama m-agatam/si intr-una suspinam/azi e ultima mea serbare/ma duc la toamna catre scoala ...etc", ma umfla sigur plansul cand o sa o spuna.

In alta ordine de idei nici acum nu sunt afisate listele cu inscrisii, cica au cerut clasa suplimentara si asteapta rezultatul de la Minister.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ioana ce faci? Esti bine? Nu am reusit sa intru pe blog nu ma lasa.

Noi am fost in vacanta in Italia cu fetele la ai mei parinti si a fost bine ,cam obositor, am vizitat mult si am mers mult cu masina, dar s-a meritat.

Rebecca are acum 7 luni si un dintisor, care a iesit fix pe 26 de ziua ei, iar Diana e din ce in ce mai neascultatoare. Realizez ca ma lupt cu morile de vant. I-a zis bona sa nu mai faca prostii ca mananca bataie si i-a raspuns " si ce daca manac bataie atata paguba". Deci nu-i mai pasa de nimik.

Ce sa va zic ca al meu sot l-a apucat pandaliile si iar nu mai vrea in Bucuresti. Cauta casa de cumparat in Brasov sa ne mutam. Eu nu prea sunt incantata cu mutatul asta, dar imi place orasul. Asta pt ca sa aiba timp si de el si de noi. Mai vedem ce se intampla.

De duminica Diana merge in tabara in Brasov pt o saptamana si scap de galagie prin casa, dupa care as vrea sa merg la mare undeva si nu ne-am hotarat inca unde sa poposim.

Sper ca sunteti bine cu totii si va mai astept pe aici. Multi pupici de la noi.
Poze nu mai reusesc sa pun aici insa daca mai vreti sa ne vedeti ne gasiti pe Facebook la Ailincai Daniela.



Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna, fetelor, cum stati cu pregatirile pentru scoala?

Noi nu am cumparat inca nimic, nici macar nu stim la ce invatatoare va fi Ioana. Acum ea e plecata in vacanta cu ai mei si cand vine mergem dupa uniforma, ghiozdan si restul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna, ce faceti?
danina ti-am cerut prietenia pe facebook , dar nu ai confirmat, poate suntei plecati
naty, pufimic, aveti facebook?
pe mine daca ma vreti, ma gasiti cu madalina ilinca spataru
noi am fost si la mare si cam atat, casa si curtea ne mananaca banii, Ilinca a plecat duminica la sora mea pt o luna la Budapesta, o sa se plimbe cu ei prin Polonia si Austria.
O sa ma duc eu sa o iau in saptamana 5-9 sept.
I-am luat ghiozdan, pantofi, pantofi pt sport, se inchid cu arici si cam atat.
In rest, pe 7 mergem sa luam uniforma si probabil atunci vom afla mai multe.
Ce stiu este ca incperea scolii, sau festivitatea se va tine la Catedrala greco-catolica Sf Iosif, dar nu stiu daca duminica sau luni pe 12.
O zi buna va doresc


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ziua buna, mamici cu pitici !

Nu am fost de un car de vreme pe aici, asa ca am scos capul si eu sa va salut si sa vad ce mai faceti... copilasii ne-au crescut dupa cum am mai putut vedea prin niscai poze, sper ca sunteti cu totii sanatosi-frumosi si de vacante minunate norocosi.
Noi suntem bine cica, asteptam sa inceapa unu' scoala, unu' gradinita, sa nu facem pauza deloc de la gradi, emotionanta perioada asta de trecere, iar timpul se scurge parca prea rapid.. Nici pregatiri de scoala n-am facut fiindca uniforme le vor face in septembrie, weekendul asta mergem sa luam ghiozdanele..
Uitati o poza recenta cu cei doi care-au speriat vestu': aici

Imi pare rau ca nu am mai dat pe-aici decat ff rar, mi-e dor de toti, nu m-am mai intalnit cu nimeni nici macar intamplator, Naty, nu-mi vine sa cred ca Ioana a avut spectacol la Opera, parca ieri erau niste bebeline, si tu Pufy, nu pot sa vad poza cu Alesio absolvent, eu tot bebe blond il stiu de acum o suta de ani cand ne-am intalnit... :-) Multe imbratisari celor cu unu, doi si trei copilasi, si fie sa auzim numai vesti bune!!!

Va pup pe toti !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

la multi ani copilasilor care au implinit 7 ani in ultimele 2 saptamani!
Alexia, Marc, Stefan, Giulia, sa fiti sanatosi!
andora, sa-ti traisca puisorii frumosi!
emotii feteleor, emotii
facem AMR-ul?
eu plec miercuri sa o aduc pe Ilinca acasa, vom veni duminica dimineata
intram direct in paine.
pupici si inca o data La multi ani!


Ilinca si Rares

Mergi la inceput