Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Hai sa scriu si eu 2 vorbe ... sa dau raportul telegrafic... suntem bine, sanatosi, voiosi... ne pregatim unii de gradinita, altii de scoala...

De scoala cel putin sufleteste... practic inca nu am cumparat nimic... nici nu stiu ce... in afara de ghiozdan, penar, echipament de sport si alte ustensile pt. pictat, desenat... fiecare inv. are preferintele ei la caiete, plus uniforma scolii... asteptam prima sedinta

Sper sa prind cateva clipe libere sa va scriu 2 vorbe despre cum au descurs lucrurile in prima zi de scoala... si mai ales dupa
Am emotii in ce priveste acomodarea... sper sa fie ok invatatoarea, din punctul ei de vedere... sa se adapteze cu noi colegi... ca sa-i faca placere sa mearga la scoala... si asa am avut aventuri pe tema asta... dar va povestesc alta data

Acum trebe sa ma intorc la ale mele...

Lorena si daca tot m-ai gasit... de ce "nu-mi ceri prietenia" pe fb... eu n-am dat de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Buna mamici de printese si voinici scolarei, ne mai tineti minte? N-am mai scris aici... de o vesnicie

Si noi ne-am inmultit, de 3 saptamani a aparut surioara Maria Alexandra

Altfel, ne pregatim si noi intens de scoala, sa ne ajute Dumnezeu tuturor sa avem succes in primul an:)

Va imbratisam cu drag si ... chiar mi-a fost dor de voi (recunosc ca am mai tras cu ochiul din cand in cand:))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Ionela sa va traiasca fetita sa cresca mare si frumos!
Am pus poze de ieri si azi, speram sa fie o etapa plina bucurie si rezultate bune pentru toti copiii.

http://community.webshots.com/album/580870539bZUaYN




Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Multumim, Mada, asemenea!

Ce frumoasa-i scolarita! Am auzit numai lucruri bune despre scoala catolica, asteptam detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ionella FELICITARI! Sa va traiasca Maria Alexandra si la multi ani lui Alex pt ieri!!! Sa se inteleaga fratiorii si tu sa retraiesti momente frumoase cu bebica mica.... imi amintesc ca ultima oara ne-am vazut acum vreo 6 ani cand s-au jucat piticii in Herastrau, aveau carucioare la fel :-)) si acum sunt scolari...

Succes si sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Andora, multumim... da, a trecut atata timp! Ce face frumoasa scolarita?

Citat:
citat din mesajul lui andora

Ionella FELICITARI! Sa va traiasca Maria Alexandra si la multi ani lui Alex pt ieri!!! Sa se inteleaga fratiorii si tu sa retraiesti momente frumoase cu bebica mica.... imi amintesc ca ultima oara ne-am vazut acum vreo 6 ani cand s-au jucat piticii in Herastrau, aveau carucioare la fel :-)) si acum sunt scolari...

Succes si sanatate tuturor!


POZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Cum e la scoala dragelor?

La noi e un pic cam grea acomodarea... e greu ssa stea concentrat in timpul orelor, e greu ca sunt 35 de copii in clasa... la voi cum este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Hello!
Nu am scris aici de o groaza de timp. Ionella, felicitari pentru fetita, sa fiti sanatosi cu totii.
Am inceput si noi clasa I, pana acum toate bune. Ceva probleme avem cu temele de casa care fura din timpul de joaca, dar le face fara proteste.
Stam chiar langa scoala, curtea scolii este sub geamul nostru. Stam la parter, iar scolarita iese in pauza si vine la gardsa stam de vb.:D desi eu o fugaresc la joaca.

Succes la scoala tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

tyaa, ce ma bucur sa te citesc! ce frumos ca e scoala aproape, noi mergem o statie de tramvai si inca un pic pe jos... deja suntem mai bine, vad ca incetul cu incetul se acomodeaza la scoala. Mi-a zis ca ora lui preferata este engleza si cel mai mult ii place la semi internat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Ionella, cum e scoala "semi-internat"? Si la noi se poate sta pana la ora 16. Li se aduce mancarea la scoala, platim masa si invatatoarea separat. Aproximativ 250 ron/luna in total. Dar, momentan eu sunt fara job, deci sta doar pana la 12 la scoala.

Cum e Alex cu surioara? Nu e gelos? Ati mai fost prin Harghita?

Mergi la inceput