Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna ziua si de la noi,

Acum recuperez, dar am dat de mesajul lui Camy_pus si am vrut sa-i trimit . Bine ai revenit. Mersi de informatii. Andrei e constipat si toata lumea ma innebuneste sa-i dau suc de porto. Dar totusi nu as vrea sa incep sa-i dau suculet.

Citesc si revin mai tarziu. La trei trebuie sa fiu la dr pt vaccin.

O zi faina

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

mai am o intrebare pt mamicile de fetite care au deja cercelusi:

voi ati pus intai cercelusi medicinali?

eu ii am cumparati pe cei medicinali dar sunt bobite si mi se pare ca au codita aia cam lunga si mi-e frica sa nu o intepe dupa urechi

ma gandeam si eu ca toanta ca au varful ascutit ca sa poata fi pusi in pistol si sa poata perfora urechiusa...pai varful ala ascutit ii ramane ei dupa ureche sa o intepe?

nici nu pot sa-i desfac sa ma uit la ei pt ca odata desfacuti trebuie folositi imediat, altfel nu mai sunt sterili...offff

tare as vrea sa ii pun odata cercelusi dar nu stiu cum sa fac

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Fetelor, eu inca mai traiesc, multumesc de intrebare.Sunt cam.....bucati, dar o sa treaca si asta.Nu am dovedit galma cea mare, ma lupt de zor cu ea si eu, si Ari, si tati...Mulg, storc zi lumina pana pic sub masa...si tot zic ca ma opresc dar apoi mi se rupe sufletul sa pierd lapticul.Urmatoarea vizita la medic ar fi luni, dar sper sa ajung maine la medicul recomandat de Monica pt inca o opinie....Monica, o sa te sun mai tarziu, sper sa nu te deranjez

Copilul cam plange de foame, nu se satura cu sanul celalalt si cu ce picura din cel bolnav.Cand o aud plangand toata ziua, ma simt si mai vinovata, deprimata, distrusa....asa ca incep cu completare.

Gata, nu va mai deprim si pe voi cu ale mele.
O sa va tin la curent.

Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

buna ziua si de la noi,

Dankutza sa dea Domnul sa fie bine mama ta. ne pt ea.

Lavi poate poti sa te odihnesti acum ziua. cred ca e tare greu.

lyly succes la control

La multi ani M-Alexa! La multi ani Marijan!

camy mi-a fost dor de tine (chiar daca nu sunt ff activa ti-am simtit lipsa).

laura chiar azi ma gandeam la tine si martisoarele tale, la husele de telefon super ideea, mai ales ca sunt facute de tine. eu habar nu am ce sa ii iau cumnatei mele.

uf am ajuns de-abia la pg 5. trimit si sper sa mai revin.
acum plecam la vaccin si nu stiu cum o sa se comporte bebe.

va pup pe toate



mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Ancutz facem mulgatorie, si de om daca vrei
Eu i-am pus cerceii din maternitate, direct aia din aur, cu tortita ca si eu am senzatia ca la cei cu surub o inteapa, ca stiu ca nici eu nu-i suport daca ma culc. Poti sa-i pui pe aia cind ii face gauri, si daca o vezi ca urla cind sta pe o parte, ii dezinfectezi bine pe ceilalti si ii inlocuiesti
Lalu
My Lady, Camy welcome back. My Lady, vine ziua ta acus-acus, sper ca treci pe aici sa ne dai si noua ceva bun de mincare. Camy, ti l-am vazut pe Flaviusica in poze, e tare dulce Mickey Mouse.
Coque fie-ti mila, de azi de dimineata trag de balena aia sa vad daca-mi scapa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am venit si noi de afara, mergem zilnic, e asa placut...deja adie bine, bine vantul de primavara, chiar s aici la Brasov.
Afara am avut si companie zilele acestea, Stephy cu Stephy si Iustin
Marijan Sanatate multa iti doresc si tot ce mai doresti tu sa ai parte numai de lucruri frumoase in viata ta.

LauraB si tu scrii destul de rar, dar e bine si asa, ti-am vazut pozele atat cele de la botez, cat si cu flacara olimpica. Frumos botezul, frumos si ca acolo sunt biserici ortodoxe....ca acasa...

Dymomo de muuuuuuuuuuulte, multe ori

Lavi, am auzit ca atunci cand ies dintisorii la copilasi, gingia e foarte imflamata...e asa acolo??????? ca asa si la Flavius cred ca se vad dintisorii...dar inca nu e imflamat.


Maine mergem si noi la vaccin, Infanrix Penta, am mari, mari emotii...data trecuta a plans 2 ore continuu

Pupici!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Am reusit sa repar linkurile de la capitolele vechi. Daca mai observati vreunul care nu merge strigati!
Cami, te-am trecut inapoi pe lista, bine ai revenit!
Cine are chef sa numere exact cate mamici si cati copilasi b/f sunt ca eu am numarat si mi-au dat 109 mamici...

Lalu,

Azi aveti voi chef de scris, n-am eu. Sa fie din cauza ca ploua de rupe afara?


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

, vin in fuga calului fara sa recuperez din urma, ca sa i-o iau Broscutei inainte
2 sirene de la malul marii



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!
Mai dar sunteti puse pe povestit nu gluma...

Deci eu sunt racita iar Vad ca David se prezinta bine...sper sa scape fara sa ia raceala.


Imi place tare discutia despre diversificare. Am de invatat de la voi Noi pe 10 aprilie venim in tara. Vom avea 3 saptamani incarcate: botezul si nunta la care suntem nasi. Eu disper ca nu stiu cum voi face fata cu alaptatul. David cere fix la doua ore. Ma gandeam sa incep sa ii introduc si altceva in alimentatie de la 5 luni...poate ii va tine mai mult de foame (pediatrul zicea sa incerc sa ii dau completare de acum ca poate nu se satura cu laptele meu, ptr mine este exclusa ideea). Nu stiu cum este mai bine sa fac.
Eu eram ferm convinsa ca mancarica la borcanase nu este buna ptr bebe. Dar vad ca Diana este de alta parere. Cred ca ma voi reorienta

Intreba Ralu despre prezenta mucusului in scaunul copilului. Al meu prezinta mucus si cand regurciteaza (cateodata)...o fi de rau?



------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hi girls!

sutem si noi p'aci.....adormiti...sau mai bine zis...nedormiti ...si frichiniti...deci n-are pic de stare..intr-una se misca, da din cap, din manute...si ne chinuie cu somnul....cam cate-o ora, pana adoarme...aseara pe al meu..azi pe mine....(e bine ca ne ia cu schimbul, maca ne protejeaza

mai nou, a descoperit ca poate face gargara cu balutele...si toata ziua avem parte de "aaaaa-eeeee"....."mmmmm-nnnnn"...aaa-oooo si eeee-ooo ..ah, si "ggrrrr" cu balutele, fireste

pe scurt, urarile mele de sanatate si ganduri bune, pt voi toate, fulgusorii vostri si toti cei dragi.

mi-e imposibil sa nominalizez acu'..., caci mi se foieste si se smiorcaie..mai are putin si se scurge ..asa ca mergem la plimbare....in casa..

pup all!

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput