Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Flavours scrie pe prospect ca sunt pentru copii. Se tine la frigider si se fol in max 1 luna de la deschidere.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

My_Lady salut si tie...bine ai revenit

Ionela confirm data de vineri, 5 martie !

lili facem o mulgatorie?

dymomo ai fost prea tare la faza cu masinaria si service-ul

Andre rugina vine de la 75-80 incolo

coque si zici ca dovleceilor le ies dintisori intro veselie?? [worried]

Dymo, Ionela, Raluci, Na_bo ma bucur ca v-a placut cafeaua mea si ca am fost un inlocuitor bun al Laviniei in dimineata asta

Dymomo sunt constienta ca depindem toate de programul copilasilor dar poate reusim totusi sa ne sincronizam...

Dankutza sa dea D-zeu sa se termin totul cu bine, stii ca toate suntem langa tine

monis, Laurica si eu sper sa o tina pe Saby somnul asta nou si mai sper sa-si revina si Santiago repejor cu somnelul ca sa nu o tahuiasca de tot de cap pe mami

Lalu tu cum mai esti? ti-ai mai revenit?


moooaaama ce limbarnitza am si eu azi

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui monis5
pai 33 e varsta de aur

Dupa care vine rugina?

nu, tu, vine floarea

Dymomo - ma refer la 33 ca varsta de aur = varsta lui Isus...

dar, vorba Ionelei, am scapat si de mers la ginecolog , buna treaba

Raluci - eu sunt pentru intalneala daca e fain maine

revin mai incolo, ca aveti limbarita

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

super! nu stiam ca au aparut

mami de Tudor (04.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Hello again fulgushorime vesela!
Chiar ca a bagat Shtephy niste coniac in capuccino ala ca sa compenseze vremea asta si statul in casa.
Eu iar am citit din 3 in 3 deci imi cer scuze in avans fetelor carora nu le raspund, sper ca stiti ca va acesc pe toate fara exceptie. Lalu esti bine?
Dankutza pt mami
Ralu_sebyai grija cu ochisorii, ti-au zis fetele ce sa faci
Monis si fi-mea s-a culcat la 10 juma si s-a trezit la 11 urlind, am pacalit-o iar la 11.30, la 2 ma striga. a mincat, adormit, la 3 vorbea singura. Iar am pacalit-o cu o suzeta si a dormit pina la 9. Putem sa facem cumva sa inverseze cele 2 segmente de somn, sa-l faca initii pe ala mai lung?
Andre cred ca a venit si la tine timpul pt nitica relaxare, ca prea mult tragi de tine, si ai mai avut de munca si cu mutarea. Eu zic sa bei ceva, sa-l duci pe tati la locul romantic... stii tu
A driana fetita mea are aproape 3 luni si 3 sapt. si isi tine foarte bine capul cind o ridic de minute,in schimb, la fel ca si bb Matei de Coque nu prea se omoara cu statul pe burta, dupa citeva minute se oftica si miorlaie
Coque, nu-mi zici si mie cum face balena aia? Daca vrei inspiratie pt jucarii, uite ce i-a luat tac-so lu fi-mea
La discutia cu virsta nu ma bag, ca eu ma simt cam...tinichea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Anuctza...si cum e la mami? O rafata buni pe Sabinutza? Cand se intoarce tati din delegatie?Cred ca prin 10-15 merg la Bicaz...asa ca s-ar putea sa te solicit la o intalnire...sa vedem...inca nu e sigur...daca i se acorda sotului concediul mergel la Moldova!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lili, pai de ce sa o suspectam pe Shtephy? eu spun ca e un vanticel de primavara care ne-a adus dispozitie de trancaneala. Dar TARE E BINE!!!! Bre, noi alaptam, nu ne face Shtephy din astea!!!!


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Nu va mai dati asa batrane, stati la coada, prioritate am eu si cu Avalon.

Am facut si noi vaccin acum 2 zile, s-a lasat cu febra 38,6, sacaiala si nervisori. Azi e mai bine, aici se fac 2 vaccine deodata cate unul in fiecare piciorus si ne-a durut f. tare, am plans si lui mami i se rupea inima .........dar a trecut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Anuctza...si cum e la mami? O rafata buni pe Sabinutza? Cand se intoarce tati din delegatie?Cred ca prin 10-15 merg la Bicaz...asa ca s-ar putea sa te solicit la o intalnire...sa vedem...inca nu e sigur...daca i se acorda sotului concediul mergel la Moldova!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE




Lavi e bine la mami...sotul vine sambata dimineata acasa

suntem rasfatate, eu abia daca o mai prind pe Sabina ca sta numai in brate la bunici de ma rog de ei sa o mai lase jos si sa nu o invete in brate pt ca eu acasa nu am cum sa o tin toata ziulica in brate da' ti-ai gasit

azi-noapte au vrut sa faca o fapta buna si sa o ia pe Saby sa doarma cu ei ca sa ma odihnesc si eu putin ...pai intr-o ora a adormit de 6 ori si tot de 6 ori a tras cate un plans strasnic ...asa ca m-am dus si i-am rugat sa mi-o dea ca sa pot dormi si eu linistita ca tresaream la fiecare scanceala a ei

solicita-ma ...ma bucur ca o sa ne vedem si sper sa reusesca sotul tau sa isi ia concediu...ne vedem ori la bicaz, ori la Piatra...unde vrei tu

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Tu fetelor, incet incet ma prind cam unde ma trimiteti voi pe mine. Nu mi-ar strica. Am venit de la medic, imediat dau raport, doar sa-mi hranesc familia. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput