Fulgusori de nov-dec 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

orice steamer e bun... eu am unul de 5 sute de mii din carrefour si mama are unul philips mai smecher... ambele fac acelasi lucru, indiferent de ce smecherii lauda astia ca ar avea in plus.
slowcooker am morphy richards pentru ca atunci cand am luat eu era singurul care se gasea in tara. daca iti iei, cauta unul sa aiba si presetare timp... cred ca ar fi de ajutor. al meu are doar functii de low, medium si high.
tu ce scutece refolosibile ai luat? pt mine au fost o mare dezamagire... oricat de green as fi eu nu merg. si stiu ca astea de unica folosinta sunt cu chimicale, dar si umezeala pe care o lasa alea refolosibile tot nu cred ca i-ar face bine lui bebe.

mami de Tudor (04.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare. Vad ca aveti chef de scris si-mi place. Cautand pe net am dat peste un site, mi-a placut ca au un articol acolo despre candida la bebe si sfarcurile lui mami care e traducere f buna si exacta a articolelor citite de mine acum 5 ani cand ma luptam cu candida si-l alaptam pe Vlad. La noi candida era tare pacatoasa si glicerina cu stamicin/coctailul ala cu stamicn, ac boric si albastru de metil nu functionau deloc, asa ca eu am apelat la solutia cu violet gentiana ca mi s-a parut cea mai simpla si a mers de minune. Uite articolul: http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/2009/05/tratarea-infectiei-sanilor-cu-candida.html



Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

AM TRECUT DOAR SA VA SALUT.ATAT
MISS U ALL



BECCA 18.01.2010
povestea nasterii Broscutei Becca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

bai nene lipsesc o ora si voi va faceti de cap cu scrisul asta???

noutati prea multe n-avem: 6,500 kg, continuam calciul gluconic, ne vedem la intepat pe 17 martie, nu avem gingii inflamate deci nu asta este motivul pt care suge orice apuca ci" atat stie sa faca la varsta asta si este cea mai mare placere pt el sa suga", mucisorii din scaun sunt cei pe care ii inghite, nu ne alarmam. daca se mai trezeste mucos, in pricipiu este de la aerul uscat, caldura mare in camera - sa pun prosop ud pe calorifer sau o oala cu apa.

atat pt moment, revin mai tarziu daca ma lasa...



Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

legat de limbuta alba a lui bebe, mie tot glicerina cu stamicin mi-a zis doc sa ii dau, numai ca am incercat o data si nu am reusit sa prind limbuta cum trebuie ca sa o pot sterge asa ca... am inceput sa iau eu probiotice (Probiotic 10, 25 de miliarde de la Now Foods) si am desfacut o capsula si doar cat am luat eu pe deget am pus si pe limba lui bebe, timp de vreo 10 zile si acum nu mai e alba... plus ca ma ajuta si pe mine. in alte tari exista probiotice speciale pentru bebelusi, la noi nu.

mami de Tudor (04.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Azi sunt tare bine dispusa. Explicatie logica pentru asta nu am asa ca daca mai tine mult se impune o vizita la zu zu.

mami fericit de Dan Mihail


No, pai iti pun eu pile daca e cazul!!!

Cat despre masinarie... nu stiu... dar l-as intreba pe cel care a scris acel articol

Lavi, tu ai 23? pai ne faci de rusine aici.... moama... ce batrana sunt!!!
V-am povestit ce am patit in maternitate cu varsta? Am stat in salon de 2 paturi cu o copila ( avea 18 ani) si era mai de pe la tara. M-a intrebat cati ani am, si cand i-am spus ca fac 28, nu s-a abtinut si a facut ochi foarte mari exclamand: moaama ce batrana esti!. Am ras toata ziua de reactia ei!!!




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Pai da...eu cu Katyushka eram alea mai micutze de pe aici! Si ea are tot 23, daca bine tin eu minte!


Dymomo, eu la 22 m-am maritat, dupa ce am aflat ca voi fi mamica...aveam plan sa o facem rin august, dar s-a intamplat anul trecut in martie...mai devreme date fiind circumstantele! Apropo...de 8 martie facem si noi un an!De casnicie...ca avem 4 de relatie!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

lavi,ionela, multi ani inainte!

lavi, faceti petrecere?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Eu lui danut i-am dat picaturi probiotice la recomandarea gastroenterologului. Se numesc Protectis si sunt cel mai nou produs probiotic. Sunt cam scumpe costa 50-55 de ron sticluta si are doar 5 ml. Noua ne-a ajuns 3 saptamani 5pic/zi.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

mai guralivele lu' mama...ce veselie e la noi astazi...imi place...cred ca totul se trage de la capucino ala de la Stephy

v-am lasat la pagina 1 si v-am gasit la pagina 8...buuuun!!!!

iuhuuuu...nu-s eu cea mai mica...hihihi...eu asa aveam impresia dar la cei 26 de ani ai mei mai am putin si o ajung cu "batraneatea" pe ionela

stiti ceva? fiecare dintre noi are varsta ideala pt a avea (a mai avea) un copil

va pup ca tare m-ati binedispus astazi

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput