Dovlecei de sept-oct 2009 *90* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

CE FACE FETILI?

vroiamsa-i spun lui alex ca din cate stiu eu marul copt strange la stomac.

revin





Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Tocmai de aia am bagat si para...daca nu se rezolva am sa renunt la mar.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Noi am papat astazi mar copt + para coapta, asta dupa 3 zile de mar copt in care ne-am mers bine mai putin cu constipatia, sa vedem daca se rezolva cu adaosul de para. Papa pitica foarte bine, insa nu am masurat cat si nici nu am cantarit, am dat si eu din ochi si apoi am completat cu laptic. Mai vedem.

Aaaaaaa, si trebuie, dar trebuie neaparat sa ma laud ca a mai plecat un pitic la casa lui : s-a intors mandra mea de pe burta pe spate...a prins manevra si acum e mare smechera, sunt tare mandra.

Hai ca poate imi mai aduc aminte ceva si revin.

-------------------------------------------------------------------------



alex - marul copt constipa. mie imi spusese pediatra, cand am inceput diversificarea sa ii dau mar copt pt ca e mai bine tolerat, asimilat mai usoar, dar numai daca sta bine cu scaunele. de asemenea ne-a spus ca dc vreodata are diaree sa-i dam mar copt. eu pana acum nu i-am dat nimic copt. marul il "serveste" crud, dat pe razatoarea de sticla. mi-am propus sa nu-i lipseasca maiei din "alimentatie" marul. iti dai seama, eu cu tone de fructe in curte, naturale 100%, ce lovitura fix in freza ar fi pentru mine ca maia sa nu pape fructe. pana acum cel mai mult ii place banana .

felicitari pentru noua manevra, mami mandra. duca-se toti piticii.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Hepilica stiam si noi de mar copt, dar ea se reglase cu scaunul si am zis sa incercam, acum am adaugat si para si vreau sa vad ce se intmpla, daca nu, peste 3 zile o sun pe dr sa o intreb daca ii pot da crud...eu sper ca da.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

alex - marul copt constipa. mie imi spusese pediatra, cand am inceput diversificarea sa ii dau mar copt pt ca e mai bine tolerat, asimilat mai usoar, dar numai daca sta bine cu scaunele. de asemenea ne-a spus ca dc vreodata are diaree sa-i dam mar copt. eu pana acum nu i-am dat nimic copt. marul il "serveste" crud, dat pe razatoarea de sticla. mi-am propus sa nu-i lipseasca maiei din "alimentatie" marul. iti dai seama, eu cu tone de fructe in curte, naturale 100%, ce lovitura fix in freza ar fi pentru mine ca maia sa nu pape fructe. pana acum cel mai mult ii place banana .

felicitari pentru noua manevra, mami mandra. duca-se toti piticii.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Taman ce n-ai in curte
Si noi adoram banana

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mda, tot vorbiti de banana si ma apuca oftica, ca si ea constipa, dar na, o sa vedem pana la urma.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

fetili vad ca tot vb de banana ca , ar constipa eu cred ca depinde de organism la theo este invers ea cand era constipata si nu facea cate 2-3 zile ii dedeam un pic de banana si imediat iesea la fel si baietelul nasei mele pt ei banana avea efect laxativ



mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003
http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeTheo#http://picasaweb.google.ro/pozenoi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fetele ce faceti?Sunteti bine/Noi am facut ieri vaccinul si inca suntem tare maraite nu am dormit mai deloc azi noapte sper sa treaca.Eu sunt tare suparata ca nu mai fac pc ul asta odata si ma mai cert si cu guri dar trecem si peste astea.Ce pot sa fac ca nu am incotro.Mi-e tare dor de voi sper sa iau pc in aprilie ca mor de oftica ca pierd barfele si eu.in rest toate bune va pup dulce

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

asadar am terminat de mancat mi.au mai iesit 100 de fire albe.

si zic si eu acuma MUUUUUUUUUUUUUULLLTI AAANIIII multimii de sarbatoriti de azi.

am vazut ca techila s-a accidentat. sper sa nu fie grav, iubita

astazi se fac 6 ani e cand l-am cunoscut pe Razvan



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeNoi?authkey=Gv1sRgCIzozvXD6eLsOQ#
am mai incercat sa pun cateva poze sper sa fi reusit

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003
http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeTheo#http://picasaweb.google.ro/pozenoi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna dimineata!
Mihaela,multumim de capitol.
Am luat si noi micul dejun ,mai tragem un pui de somn ,incercam sa iesim putin afara si apoi sa ne tineti pumnii ca mergem la ortoped(eu cred ca nu are nimic).


Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice






unombun,unde esti? Uite aici un bebic care sigur e mai mare ,ca doar tine un castravete in mana si mamica lui ii spune micul dejun .... cred ca ceva timp nu o sa imi mai treaca...stiti cum e cu aceasta mamica? La fel ca si manelistii...nimeni nu e de acord cu ea,dar toti o pomenim si astfel devine mai cunoscuta decat cineva care merita...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput