Dovlecei de sept-oct 2009 *90* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

fetele mi am facut o mie de nervi.pana sapt. trecuta theo papa legumele cu bibe si manca chiar f.f. bine dar am zis sa incerc sa ii dau si piureul cu linguritadar spre mirarea mea nu le mai mananca asa bn de fapt ne le prea mananca deloc acum am incercat si i ampus si putin ficatel de pasare de tara nimic.Voi cum faceti cum le dati piureul?
Mai puneti si altceva in el?cev lapte stiu si eu?

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003
http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeTheohttp://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeNoi?authkey=Gv1sRgCIzozvXD6eLsOQ#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

spunem si noi sa fie sanatosi tuturor sarbatoritilor de astazi

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003
http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeTheohttp://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeNoi?authkey=Gv1sRgCIzozvXD6eLsOQ#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Doris nu ma pricep si nu sunt buna de dat sfaturi dar mie dr mi-a spus ca daca apuc sa ii dau cu bibe cu greu va accepta lingurita si tocmai de aceea e bine ca diversificarea sa fie facutade la inceput cu lingurita....vezi sa nu fie asta, poate accepta mai greu schimbarea, ca practic gustul e acelasi. Multa bafta.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

doris_79 depinde de ce ii faci pireul
eu la cel de cartofi fac asa dar este o regula ii pun la copt apoi ii amestec cu lapte formula si putin unt si mananca f bine
la cel de fructe pun futin biscuite


de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

si eu cred la fec ca alex25.Eu de la inceput i-am dat totul cu lingurita inclusiv sucul sa se obisnuiasca

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

DORIS din cate stiu eu este recomandat cu caldura sa se inceapa diversificarea cu lingurita si nu cu biberonul. incearca sa schimbi lingurita... o fi prea mare, mai stii?!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Uf...dupa 2 capitole jumate, v-am ajuns in sfarsit.

La multi ani!

Alessia
Ilinca Anamaria
Alexia Teodora
Rose Maria
Andrei Alexandru
Eric-Mihai
Dany
Emanuel Marcu

Am vazut pozele:
- lui Carol al Ioanei, cel cu ochii mari si fumosi;
- lui Rares cel CUMINTE (evident, in poze) si cu freza super si ochii mari si albastrii, nu?
- lui Alex al lui Ralu0308- un scump;
- Evei a lui Emy10- ce dragalasa...si ce ochi...
- Irinel al Madalinei care savureaza/uraste dupa caz jumperul. Tare dulce pustiul.Dar mami lui stie deja asta, nu?
- Dragos al Monicai si Mimikosii- niste scumpi
- Teodora a lui Doris si fratiorul ei mai are
- fetele si bebitii la intalnirea din Moghioros

Dana si Ioana, insistati si tineti copilul la san cat mai mult. Si beti ulte lichide. Eventual si niste bere fara alcool. Sper din tot sufletul sa revina tot lapticul si sa va saturati copiii.

Monikus, te inteleg ca e greu cu copilul. Eu am noroc ca a mea s-a cuminit de vreo 3 luni ca altfel eram varza. Cauta zilnic sa gasesti timp pt. tine si sa gasesti ajutoare pt. copil. Macar o ora acolo. Ajuta. Un pupic de incurajare


Va pup si o zi faina!


Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Liliac ce mai faci tu mamis? pe unde mai esti? mai baga un ochisor si pe la noi



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Buna dimi fetele,

Am scris un mesaj de dimi si acum nu il gasesc la voi. Oare unde l-am scris? OOOpppssss

Nu conteaza reiau acum.

In primul rand multumim tutror pt cuvintele frumoase. Va iubim si vom fi mereu alaturi de voi.

Selen, Ioana as vrea ca macar eu sa ajung pe la coafor el....mai are de asteptat. Multumim.
Ralu, costumas cu ren avem si noi la fel. Eu sunt curioasa chestia aia galbena e olita? Multumim.
Cristina_ana, Mada, Ele, Doris, Biaz, Kinga, multumim tare si
Lali mete stii e o problema si parul mult. El se scarpina mereu pe frunte si isi mai face cate o zgarietura. Multumim. De-abia astept sa vii in Buc sa ne vedem. Eu ma inscriu la intalneala.
Anomis multumim si te asteptam cu drag pe la noi.
Ioana sunteti tare frumosi toti.
Hepilica m-ai facut sa fiu tare mandra de mine ca am un asa copil. Ma bucur ca Maia a papat banana.
Ioana ce peripetii pe capul vostru.
Uka mi-ai facut ziua frumoasa. Draguta peruca asa-i?
Iulika multumim. Eu la inceput am zis ca seamana cu sotul, acum parca incepe sa mai ia cate ceva si de la mine. Sper.
Dana ai fost super tare. Si eu zic mereu ca plansul e proportional cu frumusetea lui.(doar trebuie sa-l laud si eu cumva). Imi pare tare rau ca plange cea mica. Eu zic ca nu e de la lipsa de lapte stai linistita. Eu nu folosesc topfer.
Alex tare imi pare rau pt pitica. As fi vrut sa nu treceti prin asa ceva. Va imbratisez si sper sa isi revina.
Ioana eu ii dau nan1. Nu a facut figuri la el. Sper sa mearga si la voi ok.
Emy ai o minune tu acolo. Ma bucur ca ai reusit sa ne mai scrii. Sa stii ca m-am bucurat tare ca mi-ai raspuns.
Moni_iulia te prindem noi cumva sa nu cazi pe spate.

Vik, ce bine ca are macar momente cand tace si il pot poza in voie. Te .
Moni_iulia bafta la dr. Sa veniti cu vesti bune.
Lali la multi ani surioarei.
La multi ani MILLYY, ALESSIA, ALEXIA, ROSE MARIA, ILINCA ANA-MARIA, DANY, EMANUEL, ANDREI ALEXANDRU si ERIC MIHAI.
Mihaela multumim pt capitol si pt aprecieri. Josh e un frumusel talentat.
Ralu intre timp am aflat ce e #8222;chestia aia galbena#8221;. Super misto.
Deci de la Moni_iulia era castravetele. Cine e cu mamaliga ziceti repede?
Uka nu m-as putea supara pt asa ceva atat de amuzant.
Alex multa bafta si voua la dr.
Anomis spor la cumparaturi.
Nela ma bucur ca Ana papa tot ce ii dai. Mama mia o banana... pai daca tot era Ana banana.
Xggg, Monica buna dimi.
Techila pai cred si eu ca esti obo cu trei baieti acasa si cateva patrupede. Spor la treaba sa termini repede ca sa te relaxezi apoi aici pe forum.
Raluk, ma bucur ca ai mai bagat capul pe aici. Sper ca Alexutul si-a mai revenit. Rareselul parca de la vaccin e un pic mai linistit. Sper sa nu cobesc si sa nu fie de la usoara temperatura pe care am impresia ca o are.

Gata pt moment. La urmatoarea repriza ma uit la poze ca toate sunt deschise la mine pe calculator numai sa imi fac timp.

O zi buna tuturor.

PS. Sper sa nu fi uitat pe nimeni.


wow!! ce recupeare Moni!! cred ca puiutul a fost tare cumintel astazi!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

fetele care este adresa de mail si parola la contul comun
va rooog ca nu mai stau mult

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput