Dovlecei de sept-oct 2009 *90* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

S-o trezit... trebuia sa ma gandesc, au trecut fix 20 de minute de cand a adormit


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

kawaichan am fost si eu cu copilul la ambasada.....dintr-un anumit punct de vedere poti sa te impusti singura de pe-acum ....
In rest iti doresc drum bun si un dirijor cuminte.
Asa am avut eu o revelatie azi ca Josh seamana cu un dirijor

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Multumim ca ne-ati tinut pumnii! A avut efect. Suntem bine. Probabil pe la 6-7 luni va trebui sa facem o fimoza dar,eu sper sa nu fie cazul si sa reusim noi s-o rezolvam la baita.
Ne rugam sa vina si Alex cu vesti bune.
Ma duc sa pap ceva si revin.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

(sa stii ca eu inca mai astept poze cu tine la volan)

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Si eu inca astept masina

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

astazi m-a sabotat copilul meu si nu am iesit afara! poate mai incolo un pic sarim in masina si dam o raita prin carrefour si sa-l ridicam pe tati de la serviciu

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Am si eu un pitic: Loris inca nu se intoarce, nici de pe burta pe spate, nici invers...decat ajutat de mine. De fapt s-a intors o data. Nu ma stresez f tare, ca stiu ca are ritmul lui, DAAAR, as vrea sa stiu cum ii stimulati voi pe bbei, fizic? Ca eu il tin pe Loris predominant intins, uneori il mai pun pe burta ( rar), il mai tin in fundulet in brate...si cam atat.

Ce "activitati fizice" mai faceti cu copilasii?

Carol s-a intors o data sau de doua ori acum vreo luna si de atunci pauzaaaa... el incearca mitielu' dar ajunge intr-un punct mort. se impinge in picioare si ajunge sa ridice funduletul sus-sus. se intoarce stanga-drapta fara probleme. e un vartej viu. sta din ce in ce mai mult timp singurel in fundulet fara sa se dezechilibreze. incepe sa-si cirecteze singurel pozitia. (am dovezi fotografice)

acuma eu l-am tinut destul de mult pe burta, in leagan la 45 de grade inclinatie, in scaunul sport de la carucior tot la 45 de grade de pe la 4 luni, facem gimnastica si cu manutele si cu picioarele, se trage de degetele mele si se ridica in fundulet, taic-su il mai face "avion". cand sta be burtica il las sa se impinga in picioarele mele si el inainteaza asa... cam asta activitate fizica ce facem noi!



[font=Script MT Bold]Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre [/font=Script [MT Bold]


Multi ani fericiti inainte draga mea!! Sa va iubiti la fel de mult, sunteti superbi voi 3.

Cum mai stai cu lapticul? Ceva semne de revenire? Am omis sa-ti spun ca eu am mers si pe odihna foarte mult, banuiesc ca stii si tu. Ideea e ca se poate! De la aproape zero, acum am laptic ca la inceput, tasneste ca arteziana de se-neaca copilu. Sper sa fie mai bine si cu tine, nu am citit chiar tot azi, nu stiu daca ai mai spus cum esti. Pupici!!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluk da sa te pup mami si sa te lasi putin grea cu capul pe umarul meu..draga de tine!
sa stii ca multumirile ca la Oscar tot doamnei Luci le datorez si eu..plecaciuni si-un brat de flori..ca dupa ce am vazut vreo 2 clipuri de la ei, m-am desteptat si eu si-am pus copila la "treaba"...deci zici ca asta-i secretul intoarcerii de pe burta pe spate?!! salteluta pe jos? noua tare ne aluneca pe parchet..si nu avem covor..eventual sa pun o patura groasa si peste ea salteluta de joaca



Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

iuliko...uite poze cu animale

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Iulikule, ce mi-au placut pozele tale!! Ca in copilarie la bunici, se vedea ca este aerul curat, ata de curat totul!! Ma ia si pe mne Techila intr-un buzunar? Hai ca nu-s mare !
Brucu e un baietel taaare scump, cum statea el pe blanita. Iar tu stii ca esti superba!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Fragutza suntem mai bine cu lapticul..adica astazi nu a mai plans atata si nici nu a mai trebuit sa ma mulg si ea sa linga lapticul care curge..probabil ca baiul este la gingiute care o dor atunci cand suge la san; cutia de formula este acolo, in bucatarie..nu am deschis-o pe ziua de astazi!

Geanina ce draguta ai fost cu asteptatul masinii! iti doresc sa ai una cat mai repede;

si am ras cu nasul in bluza la mesajul Luciei in care-i spunea cum va fi la amabasada Mihaelei...

Miha iti tin pumnii! sa fie Josh un pui cuminte foc!

mai, sa stii ca am avut o revelatie la faza cu dirijorul..chiar seamana..asa cu paru-n vant!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

ma bucur Moni pentru vestile bune..fimoza este o afectiune medicala, nu cred ca asta vroiai sa spui..

Techila multam de poze..ma apucasem sa comentez acolo ca "ha, ha..uite-l si pe mihaitza pe gard"..si cand am mers mai departe, l-am vazut pe matz extaziat in bratele fiicei

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput