Dovlecei de sept-oct 2009 *90* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Iulika si eu am admirat zapada voastra, curata si neatinsa..poate ca tu o urasti deja; si pe Brucu in blanita
mamicule si mi-a placut rujul tau..nu-mi zi ca asa-s buzele tale sau ca doar ti-ai dat cu un ir..

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

vorbesc singura..asta nu-i chiar bine

oare Thea pe unde mai este? Kiki tu nu esti in cluj parca..sa facem maine o plimbare cu puiutii prin Babes?!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

si imi este dor de Maria si Liliac..gata am zis! si ma duc la fata ca s-a trezit si vrea sa-l traga pe grig de barba

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

ma bucur Moni pentru vestile bune..fimoza este o afectiune medicala, nu cred ca asta vroiai sa spui..



Asa s-a exprimat dr,si mie mi s-a parut ciudat...
Cred ca e ca si cand ar fi spus "ii facem apendicita".

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Uffff, ca nu m-am lasat pana nu am citit tot!

Vesti de la control: toate bune, mama nebuna deranjeaza doctorii de pomana. Serios vorbind, am aflat lucruri interesante pe care le voi scrie si aici poate va sunt de folos: pana la 7 luni nu e motiv de ingrijorare daca nu sta in fund, pana la 6 luni nu trebuie fortat, nu trebuie ghete inalte cand incepe sa mearga si nici talonete daca nu are indicatie pentru ele, cat mai mult descult sau in sosete si pe suprafete cu textura diferita - parchet, covor, gresie, pana la 1 an si jumatate este normala paranteze de la picioare, ca sa fie ok la sold trebuie ca fetele exterioare ale pulpelor sa atinga patul cand cracanam de tot picioarele....cam atat.

Moni ma bucur ca vestile sunt bune!

Luto mami, de aia te iubesc eu pe tine!

Clau eu refuz sa ma mai uit la poze cu mamici atat de slabe si de frumoase, asta e valabila si pentru Andraiulia, sa fie clar!

Iulika eu iubesc zapada curata asa cum e la voi.

Offff, Raluk cat de mult va apreciez eu pe voi mamici incercate si puternice!!!

Ahhhhh, ce invidoasa sunt pe Techila cu animalele ei si curtea aia mare, ca imi vine sa plang aici.


Oare ce mai aveam de zis, doamne ca neuronul meu e vai de capu' lui.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Apropo de bau-bau, Andrei a auzit probabil la cresa de asa ceva, ca noi nu l-am pomenit pana acum. Nu stiu exact ce o fi in capul lui, dar el cand a vazut statuetele alea nasoale primite de la soacra (le mai tineti minte? ) a zis "Iote, mami, bau-bau!" si se sperie ingrozitor de ele, mai ales de una, cea mai urata, pe care a trebuit sa o ascundem in debara. Cred ca am sa le arunc, ca traumatizez copilul!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE




ioiiii...Cristina ,....bietul Andreias ce sa pateasca....
Acum au ramas numai surorile lui bau bau in vitrina ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Cristina multumim de poze, Luto sper ca m-ai vazut si nu sunt trucata, da, ca doar ocup toata poza, ca sa fie totul clar!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Iulikule, ce mi-au placut pozele tale!! Ca in copilarie la bunici, se vedea ca este aerul curat, ata de curat totul!! Ma ia si pe mne Techila intr-un buzunar? Hai ca nu-s mare !
Brucu e un baietel taaare scump, cum statea el pe blanita. Iar tu stii ca esti superba!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009




Hai mami, daca rezisti la frigul asta...Azi in poze nu se vedeau gradele(-7)

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Iulika si eu am admirat zapada voastra, curata si neatinsa..poate ca tu o urasti deja; si pe Brucu in blanita
mamicule si mi-a placut rujul tau..nu-mi zi ca asa-s buzele tale sau ca doar ti-ai dat cu un ir..

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Multu, scumpa dana ..da mami era un balsam de buze..Nu poti iesi fara..este un aer atat de uscat de face varzå buzele, tenul..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluk eu nu am mancat cateva zile pentru ca David si-a propus sa imi arate cum e sa am mai mult par alb decat am acum.....si probabil se gandea sa ma convinga sa nu ma mai gandesc la Sarah...dar nu ii iese pasenta.
Nu mai doarme asa mult peste zi...adica asa cate 15 minute dupa ce papa ...si cam asta e. Mai doarme daca il scot afara. Am facut eforturi ca impingand la carut sa nu ma bag in ciocolatele si alte napolitane.....la care s-a adaugat faptul ca acasa nu aveam timp efectiv sa mananc....
Am realizat intr-o zi ca nu e cinstit fata de Adi sa nu manance nimic...si am inceput ca seara dupa ce doarme putza sa mai fac o supa sau o friptura la cuptor.
Stiu ca nu e bine, stiu ca nu e sanatos...stiu ca ma pot imbolnavi dar nu am avut timp sa mananc.
Imi aduc aminte de ce spun fetele si sunt acum perfect de acord ca cu cat trece timpul si iubirea mea se dezvolta e tot mai greu.
Toata ziua il car de colo colo, se plictiseste repede .....stiti si voi cum e.
Nu e un mesaj de jale acesta insa macar singura satisfactie a fost cand am mers sa-mi iau si eu blugisorii aceia si nici prin cap nu-mi trecea sa-mi vina 14.....
E greu fara ajutor si unele fete o stiu altele nu, fiecare insa va face totul sa creasca copilul cat mai bine si sa se dedice lui cat poate.
E drept ca unii se plang mai mult si unii mai putin .
Tie iti urez succes si bafta ...ca cica nu mai e mult
Ma ajuta si forumul sa stiti, mai radem, mai glumim...vorba aia....bebelusii cresc....
Noi sa fim sanatoase ca belele curg

Dar ca sa nu mai crapati de ciuda ,....sa stiti ca asta seara fac o prajitura ca nu mai pot dormi noaptea cu gandul la ea si poate se depune in strat adipos

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput