Copii din 1995-1998(36)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Zi buna la toata lumea!

Mihaela bine ai revenit printre noi. Cum sant copii? Tatiana a facut alegerea unde v-a merge la Univ? Mihai cum mai e cu scoala?
Am auzit ca ACDC e sold out in mai.

Miha cum te-au alintat ai tai de ziua ta?

Agho deci s-a amanat agitatia cu venirea coristilor francezi. Pana la urma se planteaza sau nu se planteaza pomul de Earth Day? Apropo, acest eveniment face 40 de ani astazi.

Mara daca ai inceput sa spui, acuma termina. Ce au pus la cale conducatorii tarii, ca imi imaginez ca vor sa schimbe iara programa scolara...

In cls a 8 a inceput balamucul si agitatia cu parintii pentru activitatile de sfarsit de an. Vindem cu totii ciocolata la greu pentru ridicare de fonduri. Elliot al meu e in vacanta total, numa ca se imbraca in uniforma si il las la scoala... Azi dimineata am mai avut o repriza cu el, ca au venit notele, si binenteles ca la capitolul homework a fost ars cu un D si cu un F. Cand am dat sa vorbesc cu el, mi-a zis, ca eu nu merg la scoala, si nu stiu cum e... I-am adus aminte, ca merg la scoala, si stiu cum e... Da... dar nu merg la scoala lui... si nu stiu cat de greu e...
Cam asa ne distram noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mhldvrc, in caz ca nu reusesc sa scriu in we, tocmai de ziua ta, prefer sa-ti urez anticipat: La multi ani, fericire, sanatate, bucurii de la copii si implinirea tuturor dorintelor!
Petrecere frumoasa de ziua ta!


Sanca, da, a fost plantat miercuri copacul, e vorba de un mesteacan. Daca reusesc, poate postez niste poze pt. ca Ana si-a luat aparatul foto si avem material. Si totusi vor veni francezii in luna mai, pe 11. Iar intr-o zi de vineri, 14 mai va avea loc concertul la Sala mica a Palatului Copiilor. Deci va invitam!!! Apropo, nu stiu daca sunteti la curent cu noile forme de salut intre cele doua popoare, roman si francez... Sper sa demonstram contrariul celor discutate la tv franceza si pe pe net.
Draga, lasa-l sa se simta relaxat pe bietul baiat. Stai sa vezi, ca noi tot o sa ne agitam pana in ultima zi de scoala probabil sau pana cand vom vedea toate testele de evaluare date si mediile incheiate. Pana in iunie mai avem. Sanatosi sa fim! Poate in State sunt sanse sa conteze cu adevarat ce colegiu urmezi etc, aici....... Chiar nu mai stresez din cauza asta. Cred ca e muuult mai importanta sanatatea si sa aiba o pregatire si o cultura generala buna, o gandire sanatoasa, iar aspiratiile cu notele maxime blabla...deja ma lasa rece. Din partea mea, poate sa ia si note mici, daca sunt unii prof. destul de cretini sa taxeze un copil bun astfel (cum s-a intamplat la desen, de pilda)...
Si daca sunt fericita ca s-a amanat concertul este si pt. ca acum va fi intr-o zi de vineri si nu vor trebui copiii sa se invoiasca de la prof. de desen.

We placut si La multi ani celor care aveti sarbatoriti in familie astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Agho mersi de raspuns. Ai dreptate. Dar la voi ce asa de ciufut prof de desen, ca totusi, e o arta, pe care copii ar trebuii sa o faca de placere.

Miha - La multi ani si fericire!

Cam liniste pe aici. Eu inceput o clasa... - employment law... fac orice numa de tema nu am chef... Plus de asta mai am si un mosulica, doctor avocat, si cu acru de fel. . .

Va doresc la toti un week end placut,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Agho, Sanca, multumesc

Noi suntem bine, n-am mai intrat pentru ca sunt foarte prinsa, merg la servici doar dupaamiaza si ajung foarte tarziu, iar dimineata nu am timp de nimic.
Tatiana a ales University of Bradford-Archaelogy si a vorbit si la Universitate in Bucuresti sa faca voluntariat in tara cat este in vacanta si asa isi capata si experienta
Mihai s-a tinut de promisiune, asa ca a fost in "tabara" de initiere. N-are el numai note foarte mari, dar e ok asa, daca vrea speologie tre' sa puna osu' la treaba . Nu-i o problema, daca nu ramane in Spiru, are note de intrare la Basarab sau Rosseti. La Stiinte ale Naturii se intra cu medie ceva mai mica decat la restu', iar la barza chioara-i face Bunul Dumnezeu cuib .
ACDC, Metallica, Rammstein si multi altii, dar din pacate nu mai am timp de concerte


Ajutati-l pe Dan !

Mihaela de Tatiana si Mihai
si

Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mihaela ! Multe bucurii, impliniri si tot ce iti doresti alaturi de o zi frumoasa!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

La multi ani, Mihaela mhldvrc! Sanatate si bucurii.Sa ai o zi frumoasa si implinita.
Foarte interesanta pasiunea lui Mihai iar domnisoarei Ty felicitari. Pentru amandoi succes pe mai departe.
Duminica, de azi in 3 sapt e concertul AC/DC. Nici noi, inca nu stim cum vom merge. Pana la Bucuresti avem 350 km, ne-ar trebui si o noapte cazare undeva. Sa vorbim cu prietenii nostri sa vedem cum ne organizam.

Duminica placuta in continuare, cat mai e din ea,de maine la munca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MiReLa, pai eu am auzit ca nu mai sant bilete la ACDC, si inca de acum 2 luni. Ar fi pacat sa faceti atata drum daca nu aveti biletele deja.

Mihaela felicitari lui Ty si bafta in continuare lui Mihai. E frumos sa aibe o asa pasiune, si e bine ca l-ai lasat in prima tabara.

Ma uit la pozele facute in ultimele luni, si Elliot parca are un nor negru deasupra capului... Adolescentii vostrii mai zambesc la poze, sau va trimit asa - priviri acre, ca sant deranjati cu atatea poze?
Noi duminica am fost "shoe shopping" pentru Elliot, binenteles, ca pe el nu-l tin incaltarile mai mult de 2-3 luni. Eu nu mai am pomenit atatea ifose ptr o pereche de tenisi, de parca fetele l-ar alege dupa ce are in picioare...

eu va doresc o saptamana buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

La multi ani, mhldvrc!!!

Va pupam!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Ooo Anca draga, noi avem cumparate biletele din luna decembrie a anului trecut. Golden circle in fata scenei . Doar nu credeai ca mergem asa de nebuni Eu ziceam sa vedem cum mergem, cu doua masini, cu trei. Trupa noastra de concert, e formata din noi 3, plus inca doua perechi de prieteni, deci vom fi 7. Dar,pana la urma o sa mergem toti cu un microbuz de 8 locuri. Super, ce-o sa ne mai distram
Aseara am auzit ca din Toplita, din orasul asta mic si amarat, s-au adunat rockeri de-un autocar ptr ACDC, la aia sa vezi nebunie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Multumesc frumos

Mirela, golden circle, supertare, aproape ca te invidiez
Anca, nu-ti mai face griji, asa-i si Mihai, cred ca toti adolescentii sunt pretentiosi la incaltari si hainute. Ma ia durerea de cap, numai cand ma gandesc sa-i cumpar ceva, dar sa mai si mergem...dar si eu sunt la fel de pretentioasa, n-am voie sa zic nimic ...
In legatura cu , majotitatea sunt instantanee, nici lui nu-i place sa stea la pozat, daca-i vede cineva buletinul o ia la fuga

Ajutati-l pe Dan !

Mihaela de Tatiana si Mihai
si

Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput