LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**163**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

La multi ani ghioceilor gemeni de azi, copilashi coconashi de Grace30:



Delia Ioana
















Si pentru tizul Pitonului:

Victor Andrei
















Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Mesaj pentru petrean: ...


Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani Delia Ioana!
La multi ani Victor Andrei!



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Am rasfoit si eu odisee, am rememorat progresele Luanei, off, Doamne
cat de mica a mai fost si cat de greu am mai ajuns cum e acum
cand lua cate 5-10 grame in fiecare zi, cel mult 15 grame. De asta ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare seara cand o pun la culcare si o sarut de noapte buna, Ii multumesc pt minunea pe care mi-a dat.




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Am vrut sa zic mai din urma ca petrecerea Anei a fost super. Eu m-am gandit - si poate dau o idee si altor mamici, sa chem toata lumea care cred eu ca s-ar bucura sa fie cu noi de ziua lui Bris. Insa... voi ruga invitatii sa nu aduca niciun cadou, ci sa doneze fiecare cat poate si doreste pentru un copil care are nevoie de ajutor. Copilul, din pacate l-am gasit! Zic din pacate pentru ca mi-as dori sa fi cautat peste mari si tari si in lumea intreaga si sa nu-l gasesc. Dar se pare ca uneori... e suficient sa te uiti nu mai departe de blocul in care stai ca sa vezi necazul! Este vorba de o fetitca care are 2 ani si 4 luni si care are spina bifida. Mama este o tanara de varsta mea, economist, al carei logodnic a parasit-o atunci cand a aflat ca va avea probleme copilul. A spus ca "nu este pregatit". Ca idee, problema pare a fi rezolvabila, intervenindu-se pentru copil din muuulte directii si oameni cu posibilitati. Mai are nevoie de vreo 10 000 de euro ca sa faca operatia in Germania.

Nu stiu cati bani vom putea strange dar vreau sa fac acest lucru pentru a-i da ceva in schimb lui Dumnezeu si poate si lumii, pentru minunea de care eu ma bucur zilnic. Bris, Slava Domnului, nu are nevoie de nimic material si voi trece in invitatii ca in cazul in care se cineva se gandeste sa ii faca o bucurie cum ar fi un cadou, sa se gandeasca cat de utili pot fi banutii repsectivi, investiti in viata unui copil!

M-a deranjat un coleg caruia i-am spus intentia mea si care mi-a zis, cica in gluma: "da, ce?! vrei sa fi Andreea Marin, acum?!". Bine, nici eu nu am avut mai multa minte si i-am replicat: "Nu, dar sper sa fie cat mai putini nepasatori ca tine in lume!"

In rest, multumesc Novus si Inapreda pentru ici si uite ca am avut de dimineata dreptate ca voi avea o saptamana mai buna! Mi-au intrat mai multi bani din indemnizatii (vreo 6), asa ca am spart ceva pe shopping azi!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Mesaj pentru Ayla: Victor Luana......Matracucul si.......Victor


Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

fetele intru rapid, doar sa va spuns a nu ma dati disparuta vreo 2-3 zile... adica pana joi seara; mi-a aparut un audit neprevazut si sunt pe drumuri, pe facut documente la greu..... si cu creierii varza ca-l als pe mutzu cu menajera joi; bine, am increderea in ea, mutzu deja o cunoaste, se inteleg de minune ei doi.... dar tot e greu
azi l-am lasat vreo 2 ore cu cristi, s-au impacat super ok (e prima data cand raman ei singurei acasa), cand m-am intors mai avea putin si=-i sarea din brate sa ajunga la mine.... Doamne in ce hal se bucura.... am zis ca numai pentru asta si merita sa plec 2 ore; maine il las cu surioara cateva ore... habar nu am cate.... si joi vreo 8 ore tot sunt plecata... sper sa fie ok; asta e, mai fac si eu niste banuti.... dar promit sa-i dau tot pentru el... si ceva ceva si pentru mine
oricum... tare bine e sa vad ca nu mi-am iesit din mana si inca reusesc sa captez atentia si sa vorbesc ';coerent" si fara diminutive
pupi muuuuuulti, si probabil mai vorbim joi; sa-mi tineti pumnii joi, ca e proba de foc... si nu foarte bine pregatita

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume
Dyana, bafta la audit! Nu ai de ce sa te te temi de mutzu, gandeste-te ce fericit va fi cand vei ajunge acasa!!!

Bris striga cand intru in casa de zici ca a castigat la Loto!!! Azi a strigat ma-maaaaa, asa, cu accent frantuzesc. Asa m-am distrat cu taica-meu de ea...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Mai fete, eu am scris acolo fara a face referire la cele au fost nevoite sa inceapa serviciul. M-am referit strict al timpul petrecut cu copilul, lucru care include si concediul.

Sa va zic. Tipa care a fost cu noi in Maroc are un baiat care are 19 ani acum, atunci avea 17 ani. L-a lasat acasa. De ce nu stiu. Eu nu as fi facut asta. Chiar daca nu aveam loc suficient ne inghesuiam noi cumva sa pelcam toti 3. Ma rog, ei au preferat sa imprumute bani, pe care nici azi nu i-au inapoiat ca sa plece ei doi fara copil.

Nu m-am gandit la perioada cand va trebui sa ma intorc la serviciu, desi lucrez in marketing si cu criza asta primele bugete care s-au taiat au fost cele de la marketing- asa au inteles astia ai nostri. Dar asta e alta discutie.

Eu vorbeam strict de cele care stau acasa si isi mai iau si bona, sau plaseaza copilul la bunici si isi fac programari peste programari la coafor/cosmetica. Dar nu avem cazuri in club.


Denisamada, eu una as pleca cu toata familia la Sinaia, as plati costurile suplimentare si as sta in pauze si seara cu copilul. Asta daca se poate. daca nu, nu. NU e bai sa lasi copilul o zi cu tatal. MAi mult cred ca ar vedea cu adevarat si taticul ce inseamna sa "stai doar cu copilul si sa nu faci nimic".

Monnvas, la tine e chiar buba. Daca se ofera cazare, sau se deconteaza cumva as cauta sa iau si familia cu mine. Ar fi mai ieftin decat vizite cu avionul in tara sau invers. Acum depinde si de sotz, daca ii permite jobul sa plece 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Dyana, succes mult iti doresc; ma bucur ca ai posibilitatea sa-ti demonstrezi ca nu ti-ai iesit din mina si-ntr-un domeniu care nu-i legat de maternitate. Iti tin pumnii



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Bogdana, offfff, mare greutate pe piticii tai...

Toate bune, sa va faceti bine repede!

Pupici

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput