LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**163**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am uitat sa te felicit: ati avut o petrecere super, tortul minunat iar Ana...domnisoara in toata regula. Cind am vazut pozele de la petrecere, m-am uitat inca o data si la albume mai vechi, inclusiv acelea de cind Ana era mititica...Ce trece timpul

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Neatza!

Sunt pe repede inainte ca nu am facut niciun bagaj

BIANCA, tortul a avut vreo 4,5 kile parca. Minimum era de 2 kile, l-am facut la cofetaria Alice. Puteti intra la ei pe site, au multe modele si torturile sunt gustoase.

CUREA, noi am cam respectat traditiile, mai mult de gura cumnata-mii, soacra-mii, nu am avut putere sa ma impotrivesc. Deci, nasa face o turta, ca cea pt mirese. Se pregateste o tava pe care se pun diverse chestii. Noi am pus carte, bani, aur (inel), argint (moneda), carte, pix, chei (de la masina, dar pot fi orice chei), foarfeca, mosor de ata cu ac, oglinda, ruj, parfum, pieptan si aparatul de fotografiat, ca asa a vrut ta-su. Se pune copilul pe un recipient cu apa (cica sa ii mearga din plin). Traditia e o galeata, dar pt ca eu m-am impotrivit pana in ultimul moment, am cedat si am aranjat ceva ad-hoc la restaurant, o oala cu apa, pe care am pus o tava si le-am imbracat frumos sa nu se vada si am pus-o pe Ana cu funduletul acolo. In apa se pun bani si petale de flori.
Copilul alege de pe tava 3 obiecte, apoi nasa ii taie motul legat in prelabil cu ceva rosu (la noi nasa a fost super finuta si desi cumnata-mea striga sa ii taie sanatos sa aiba copilul amintire ea a taiat un varfulet doar) si ii rupe turta deasupra capului. Se rupe in sus.

Stiu ca pare complicat si prea arhaic, dar pana la urma sunt amuzante si traditiile astea, daca le iei in gluma si incerci sa nu te enervezi pe sustinatorii vehementi (eu am reusit pana la urma, dar greu). La noi culmea ca mai vehemente au fost cumnata-mea, care are putin peste 30 de ani si fina-mea care are 28, deci nu persoanele la care te-ai astepta.

Hai ca m-am intins si am bagaje de facut, ca a reusit Buni sa adoarma pitica si in ultima vreme doarme juma de ora

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente







Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ma bucur pentru voi; citindu-ti mesajul, mi s-a parut ca ghicesc in spatele cuvintelor asa, o adiere de calm, nu stiu exact cum sa descriu dar e de bine, oricum

In perioada asta cu dintii cit Pogonicea e "vai de fundul ei" (la propriu) ii dai ceva gen Smecta, Biotics etc?

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Neata fetele !

Ca de obicei, apar dupa vacanta, ca in timpul ei n-am avut timp :)
Multumesc tuturor fetelor care au lasat comentarii la pozele pisicutei
Vacanta a fost super, cam scurta. Pogonicea s-a simtit bine la bunici, verisorii nu prea au bagat-o-n seama, ca deh, e mica … da le-aratam noi la anu’ LOL
Am fost la mare in doi, ca indragostitii, am avut doua zile de LUX, nu stiu cind ne vom mai intilni cu asa ceva J am profitat de prima vacanta in doi…dupa atita timp.
Am vesti noi : dragoanei ii ies 4 dinti sus deodata, e vai de fundu ei, saraca, si la propriu si la figurat. Se antreneaza sa stea sus, in echilibru, fara miini, da nu prea ii iese :) ba o trage fundu in spate, ba burta in fata :))) A inceput sa « vorbeasca » de zor pe limba ei, o tine una si buna cu aleleuleu si blablabla.
Am vazut ca vorbiti de BB2 si de SEX …. Mie mi-a cam temperat avintul la BB2 saptamina asta, verisorii se cearta continuu si cind se joaca tot urlind o fac, mi-au facut creierii zob !!!
Cit despre sex, nu pot spune ca e cu autoservire, dar cu imbierile de rigoare se poate ajunge la un fel de self :P
Sanatate copilasilor bolnavi si LMA sarbatoritilor de azi.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose





Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

fetele intru rapid, doar sa va spuns a nu ma dati disparuta vreo 2-3 zile... adica pana joi seara; mi-a aparut un audit neprevazut si sunt pe drumuri, pe facut documente la greu..... si cu creierii varza ca-l als pe mutzu cu menajera joi; bine, am increderea in ea, mutzu deja o cunoaste, se inteleg de minune ei doi.... dar tot e greu
azi l-am lasat vreo 2 ore cu cristi, s-au impacat super ok (e prima data cand raman ei singurei acasa), cand m-am intors mai avea putin si=-i sarea din brate sa ajunga la mine.... Doamne in ce hal se bucura.... am zis ca numai pentru asta si merita sa plec 2 ore; maine il las cu surioara cateva ore... habar nu am cate.... si joi vreo 8 ore tot sunt plecata... sper sa fie ok; asta e, mai fac si eu niste banuti.... dar promit sa-i dau tot pentru el... si ceva ceva si pentru mine
oricum... tare bine e sa vad ca nu mi-am iesit din mana si inca reusesc sa captez atentia si sa vorbesc ';coerent" si fara diminutive
pupi muuuuuulti, si probabil mai vorbim joi; sa-mi tineti pumnii joi, ca e proba de foc... si nu foarte bine pregatita

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:





Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Salutare...

Dragut ca v-ati amintit de inceputurile noastre la odisee. eu am facut asta acum cateva zile dar nu am avut vreme sa ma si laud si sa va emotionez.

am fost tare trista de ieri incoace dar sper ca saptamana asta sa fie una buna...

va pup

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009





Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Cind citesc prin cite treceti, nici nu stiu ce sa zic decit ca ma gindesc la voi si va doresc multa sanatate

Citat:
citat din mesajul lui petrean

buna..fetelor. Intru si eu sa-mi limpezsc creierii..ca de dimineata numai in spitale suntDesi au fost gemenii+Andrei pe injectabil si suspensie antibiotic..gemenilor nu le-a trecut..deloc..si nici nu s-a amelioratAndrei aproape ok..doar a ramas cu tusea, care persista de obicei dupa pneumonie. EI..la ei.la plamani nu se mai aude/vede nimic..dar tusesc si fac febra..in continuu...am sa ajung sa o iau pe araturaAZi am facut radiografii...urasc chestia asta..ca a terbuit sa-i iradiez...am facut analize de sange, urina.tot ce era posibil si imposibil..si am lasat o caruta de bani....



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul




Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Citat:
citat din mesajul lui Galushca

Iete cum imi atrageti voi atentia si ma deraiati de la muncit:
Cum e aia sex cu autoxervire, Chatonescu? Sa stie si baba.

Si facui o galeata de cafea, ca mi-e somn. Si niste pita cu crema de cioco.
Va rog sa poftiti.
Sexoasele la regim sa nu citeasca.


Ma bag si io si la cafea si la pita cu cioco, ca io nu-s la sexy mother...

Sunt asa ...Victor a reactionat destul de rau la schimbarea de locatie. Ieri la 6 am ajuns acasa, in Bucuresti. Incantare retinuta, agitatie, vroia sa vada tot si totusi ii era frica de orice...ma rog, toate bune si frumoase pana la programul de nani-nani...
L-am adormit de 3 ori si l-am pus la el in pat, moment in care s-a trezit de fiecare data urland...dar ce lacrimi, ce suferinta....
Asa ca...m-am culcat cu el. Si toata noaptea, daca ma miscam putin plangea de mama focului si numai lipit strans de mine a stat...

Iar azi numai langa mine...fereasca sfantul sa ies din camera si sa-l las singur...ieseau niste lacrimi de crocxodil...

Fug ca s-a trezit urland...


Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009


Bine ati venit acasa Lasa ca incet, incet o sa se obisnuiasca el, ca n-are incotro. Pana atunci stai pe langa el sa se simta in siguranta si pupaceste-l de sute de ori si din partea mea

Olga, mamica lui David iepurasul


Nu o sa-ti vina sa crezi, dar stii cine a intrebat in seara asta de voi? De David in special?

Tati de Piton...

Si noi va pupam...acum eu ma joc 5 min la calc si tati se chinuie sa il adoarma, insa dupa cate aud eu nu are nici o sansa si trebuie sa merg eu acolo...


Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Venim, venim Sambata nu?


Yup! Sambata, de la 10:50, la Sala Polivalenta, la Concursul Bebelusilor care merg de-a busilea!

Sunteti invitati la galerie!!!


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )




Noi la ora 11 fix avem programare da dr...si abia apoi cred ca incercam sa ajungem la BabyExpo...va mai gasim???





Gigelica,mami pentru ca de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am rasfoit si eu odisee, am rememorat progresele Luanei, off, Doamne
cat de mica a mai fost si cat de greu am mai ajuns cum e acum
cand lua cate 5-10 grame in fiecare zi, cel mult 15 grame. De asta ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare seara cand o pun la culcare si o sarut de noapte buna, Ii multumesc pt minunea pe care mi-a dat. Si inca simt durere si uneori furie pt ca am pierdut-o pe Alma. Am avansat de la stadiul de durere la cel de furie, sentimentul ala de suparare ca nu depinde totul de noi, ca as vrea sa fac ceva si nu pot.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca: 1. Eu votez pentru breton. 2. Am o nora minunata; stiu ca stii, da' lasa-ma sa ma laud si eu o tzira 3. Nu scoate bulionu' ca pun si io poze, numa' sa stea Ian 6 minute locului 4. Dar nu cea din urma: imi pare tare rau pentru Manole si pentru cum te afecteaza pe tine situatia asta

Bianca o pentru ca sint de acord cu tine si pentru ca-mi place cum explici.



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
oricum... tare bine e sa vad ca nu mi-am iesit din mana si inca reusesc sa captez atentia si sa vorbesc ';coerent" si fara diminutive


Da... stiu, de-aia m-am hotarat si eu sa "onorez" invitatia din we... Tinem pumnii sa iasa bine.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput