LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**163**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

multumesc olga

referitor la subiectul eu l-am facut eu il cresc, sunt perfect de acord cu asta dar mie personal imi prinde tare bine cand o plasez cateva ore bunicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

salutare .

Azi ma simt mai bine ..fizic ... a functionat punga de gheata, Aris, plus ca Ina nu s-a trezit deloc azi noapte... este a doua noapte in care doarme fara pauza... Cand s-a trezit nu a vrut tzitzi nici macar fugarita.. asa ca iarasi m-a apucat plansul .... se intarca puiul meu singur .... numai ma-sa nu vrea sa accepte Ma apuca bocitul ....

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)


capul sus, ca nu e un capat de tara. are si intarcarea asta timpul si rostul ei. ati intrat intr-o noua etapa. acum ai alte probleme la care sa te gandesti.
daca vezi ca lactatia nu se opreste mergi la ginecolog sa-ti prescrie pastile de oprit lactatia. eu am luat dostinex si nu am avut efecte secundare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Ma bucur ca s-a facut bine Vitamina Veniti pana la urma la Romexpo?


Eeeeee... Romexpo? Kidexul (care se tine la Romexpo) e prin martie, we asta e Baby Expo, la Sala Polivalenta...



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )


Of, scuze....niciodata n-am stiut care este unul si care este altul...lasa ca cu timpul le invat...cum am invatat si "pisicile" de pe forum

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Sal'tare! Va era dor de noi?

Am vazut ca v-ati mutat...;( Maine nu stiu daca mai gasesc, acum am urmarit firul din capitol in capitol.

Ce nostalgii din perioada de burtici... Cand a inceput odiseea eu habar n-aveam ca sint insarcinata Si dupa aceea citeam, dar n-aveam curaj sa ma bag in seama.


Si eu care credeam ca numai eu sint asa "salbatica" si nu-mi las copilul cu socrii sa ma bucur si eu o ora doua de relash Adevarul e ca si eu sint dependenta de el si el de noi, cand am mers la o nunta eu numai cu gandul la el stateam...


Pisik, LA MULTI ANI! Anei si super petrecerea de 1 an


Petrean, multa sanatate puiutilor






Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ela

Bine ca te-am prins! Tu ii dai hrisca lui Ianis?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Of, scuze....niciodata n-am stiut care este unul si care este altul...lasa ca cu timpul le invat...cum am invatat si "pisicile" de pe forum


Pai am tot enteresu' sa te lamuresc, contez pe tine la galerie, nu sa umbli ratacita pe la Romexpo.



Noi am inceput pregatirea de concurs: o cura de broccoli.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

nu am citit din urma ca nu am timp.

din ce am citit in ultimele pagini...
1. mergem si noi la baby expo, dar inca nu stiu in ce zi. merg sa le cumpar copiilor incaltaminte de la firma hokide. au pret bun si incaltaminte de calitate.
2. eu inca nu am petrecut nici o noapte departe de ioana. dar in luna mai o voi face ca eu merg la o nunta si sotul la o conferinta in turcia. familie moderna...
prima data cand am plecat de langa andrei, a fost cand el avea 1,5 ani si am plecat cu sotul la o nunta in ardeal. eram ca doi evadati. andrei s-a distrat cu socrii. nu a avut nici o treaba cu noi.

astept sa se mai incalzeasca afara sa-mi chem socrii sa plimbe copiii, si eu sa merg la sport. simt nevoia sa plec de acasa singura, sa-mi incarc bateriile.
recunosc ca in momentul in care plec fara ioana, parca imi lipseste ceva. in ultimul an caruciorul a devenit o prelungire a mainilor mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Of, scuze....niciodata n-am stiut care este unul si care este altul...lasa ca cu timpul le invat...cum am invatat si "pisicile" de pe forum


Pai am tot enteresu' sa te lamuresc, contez pe tine la galerie, nu sa umbli ratacita pe la Romexpo.



Noi am inceput pregatirea de concurs: o cura de broccoli

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )




Ce m-ai distrat cu mesajul tau iau si aparatul ca sa facem poze

Si auzi la ea, cura de brocoli

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Of, of, Davidutzu bolnavior. Te inteleg perfect, pentru ca asa patesc cu Ian. De abia astept sa scapam dar prevad ca mai e cale lunga pentru ca avem tot 0 dinti. Tu ce folosesti contra durerilor? Noi, Nurofen si Calgel.


Citat:
citat din mesajul lui olishka

Nuna dimineata!!

Spun si eu cu intarziere:

LA MULTI ANI GIANINA

Pisik frumoasa petrecere

Ina - felicitari pt kg pierdute si ma bucur ca te simti bine in pielea ta.

Of, am citit tot si mai aveam cate ceva de zis, dar este prea tarziu si fug la somn.

David se trezeste in urlete care ma ingrozesc si ma pierd toata. Urla asa de tare ca nu mai are aer si pt cateva sec nici nu se mai aud urletele, asa de tare il doare Sigur sunt dintii....

Va si noapte buna!

Olga, mamica lui David iepurasul




Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

noi pe andrei l-am dus cu noi peste tot: la restaurant, in concediu. mai putin la o nunta in ardeal.
cand avea andrei 1 an si jumatate am fost in concediu in creta. am crizat toti romanii din avion. "cum am avut curajul sa plecam asa departe si cu avionul, cu copil asa de mic?".
acolo ne-am simtit foarte bine, am si vizitat diverse locatii, ca am inchiriat masina. andrei a fost incantat.

Mergi la inceput