Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


fetelor .. de fapt era eva deghizata in bebelus .. si, mai mult, anna n-are 4 luni ci 8 luni ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
http://community.webshots.com/album/576335736omoIqi?start=60 Eva[
/url]
Anna
papa bun






Uka,multi ani fericiti impreuna ,va doresc

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

mai moni mai, uof! mi-ai luat intrebarea de pe teava. sunt si eu numai urechi si ochi sa vad ce fel de storcatoare de fructe recomandati. eu am gasit un philips mai de Doamne Ajuta la DOMO la vreo 200 de lei. marja d epret e intre 150 si 500!!!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Asta din pontul meu e vreo 80 doar si face treaba buna (cica nu ramane pulpa deloc si face suc bun).Eu am o hardughie la care speli juma' de zi cu 2 cani ca cica separa pulpa de suc... si nu face decat sa la amestece.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Moni_iulia,la vara,cand le amenajez camera lor,le fac tablouri mari cu pozele astea si le pun pe pereti...

Multumim inca o data,de apreciericreste inima in mine cand citesc laude la adresa lor (dar cred ca orice mama simte asta)

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Gata, am vazut-o pe Anna! Ce clar si frumos zice! Abia astept s-o aud pe matza mea la fel!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mihaela ai fost simpatica cu parolele, ca ai mana formata

Liliana multumim frumos . N-am incercat inca sa stau cu el in scaun, chiar cand mi-am vazut cadoul l-am intrebat daca si l-a cumparat lui, ca in ultimele zile Alex ma lasa in pace pe la 12 noaptea, in rest tot cu el in brate. I-am zis la Relu ca daca as avea 15 minute libera, as face un dush, altceva . A sarit repede sa plimbe copilu ca sa pot lauda cadoul

M-ati distrat la culme citind aici reactiile la un om . Va pup tare cu drag pe toate

Meli multumim mult de laude, nu-i spun la tati,ca apoi se umfla in pene

Lili imi pare tare rau de plansul vostru. Oare ce o fi?

Dana aaaa, pai cum ai povestit de Ana cum ii mangaie barba lui tati am in fata ochilor pe Alex cum isi tot pune mainile pe fata mea . Sunt niste scumpi, si cum am ajuns noi sa ne bucuram de orice lucru marunt, cred ca inainte eram cam mirati cand auzeam parinti entuziasmati pentru orice "nimic", dar ce frumoase si minunate sunt "nimicurile" astea, NIMIC altceva nu ne mai face asa fericiti . ohooo, si ce bila minunata primeste Relu . Cu tricoul bunicii a vazut-o o data in maieu si era foarte foarte surprins, si mami a zis ca sigur se gandeste "asa mari si degeaba?"

Techila decat sa versi nervii pe dexter sau pe sot, mai bine da pm-uri unor anumiti oameni

Roxxy sper sa nu ia Maria roseola de la Matei. Pupam familionul frumos

Monique multumim mult de aprecieri . Pai cand nu e rau e tare bun . Glumesc , de la ziua mea incoace e mai cumintel, doar la mese ce ne mai chinuim, si sa adoarma seara. Dar scandal mare nu a mai facut din 16 februarie , ca mi-a fost si frica sa va spun, sa nu cobesc . Doamne ajuta sa intre si Monikus sa ne spuna asa ceva! Si am vazut poze minunate de printese la baie, parea ca o tine foarte bine Teodora! Cred ca e distractie mare acolo!

Kiki am vazut poze minunate! Sunt superbi puiutii cum seamana ei unul cu mami si unul cu tati! Si ce ma distreaza ca se vede clar ca au personalitati diferite . Si tu esti asa de frumoasa si calda! Clujencelor, abia astept sa ne intalnim

Mada sa folositi sanatosi jumperul! Si eu ma gandeam ca sigur o sa-i placa lui Irinel, ca am vazut ca ii place tinut in picioare. Si lui Alex, exact cum spunea Mihaela, parca si cand e trist, daca il pun in picioare i se lumineaza fata si zambeste

Bia mi-ai facut o pofta de afine cu poza aia cu cerealele


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


stai ca mi-am amintit .. pai ralucule, alexu' canta asa de frumos .. nici nu se compara cu maraiala annei ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Si asa l-am obisnuit cu cantatul asta ca daca incep sa-l plimb sa-l adorm si nu cant, incepe el, "aaaaaa aaaa aaa", si apoi canta pana ma apuc eu

Eiii, dar noi nu spunem consoane, si mai ales CONSOANA aia care impreuna cu "a" face cuvantul ala asa de drag

Va anunt ca lesin cand va spune "mama"


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Ellenuta multumim pentnru aprecieri
Jucarica aceea are 3 chestii legate de ea care fac intr-un fel fiecare altfel, ai inteles asa o romana ce vorbesc da?
Si Alessia in zilele noastre se mai joaca cu ea, si Isa la fel, de fapt orice bara cu jucarii de la orice bouncer isi face treaba insa jucariile astea sunt f colorate si mari si zgomotoase

Impreuna cu fata mea mai mare si cuminte si dulce si buna am spalat pe fata mai mica si scumpa si dulce si buna ca le tot laud, (nu imi vine sa cred ce copii am si ce norocoasa sunt in viata asa in general), si pentru ca tot nu i-am mai facut baita de.... nici nu mai spun, am descoperit ca fetita mea nu mai intra in cadita! Inseamna ca am fata mare! si ca trecem si noi la cada mare cu suport sau la cadita mica cu stat in fundulet, dar cand o sta si ea bine bine si nesprijinita ca altfel e greu.

si noapte buna

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

De fapt nici nu scriu eu...ci am pus pe Radu sa scrie in locul meu

Raluka arati senzational! Nu stiu de ce zici tu ca nu esti feminina ca mie tare-mi place asa. Si mie mi-ar placea sa am curaj sa-mi trag o freza cu tepi... Poate ca as fi mai duoamna decat acum...mai ales ca trebuie musai sa ma vopsesc ca-s albita rau de tot si arat ca o babaciune (nu ca n-as fi )

claucia Isa e o scumpilina cu bentita Trebuie sa ma uit maine la filmulete ca la mine la ora asta doarme "menajeria" numai eu "buhuhuuuuu" prin casa!

Fraguto lasa, nu fi supi din cauza de botez... ca or sa vina si altele si sa vezi atunci nervi si alte-cele ca n-ai rochita cu volane pentru Natalix iar ea va sta cuminte pe scaunel ca deh, doar o sa fie printesa .



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Noapte buna!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Biaz ce-mi place sa te citesc de fiecare data. Ti-am mai spus ca mesajele tale imi dau o stare de liniste interioara, ma transform, ma umanizez.

Si pentru ca deja e trecut de ora 12 noaptea...vin io sa-i urez celui mai falcos Mosorel La Multe Lunite, Amos! sa fii in primul rand sanatos si sa ramai in continuare acelasi copil de nota 10.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput