Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Liliacule, nu-s suparata ca n-am stat la petrecere. Imi e ciuda ca am chinuit copila pe drumuri, am agitat-o mai rau decat e ea de obicei..nu credeam ca-i posibil, dar mi-a aratat ca poate si mai mult...
Macar de acum stiu, nu mai incerc sa ies si sa o las cu cineva!Am zis, am zis!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Asaaa, revenim:

Ralu cred ca esti printre primele care spun ca seamana cu mine. Cand doarme e leit Relu, dar parca in pozele de ziua mea mi se parea si mie ca ochii aia negri cam seamana . Cu pledul ce sa zic, Nataliei i s-ar potrivi ceva mai feminin, fara albastru (nu sariti, fetelor, ca nu fac discriminari pe sexe, doar ca fetei i s-ar sta mai bine cu alb )

Claucia am vazut filmuletul cu gimnasta la inele

Meli ati facut niste poze MINUNATE! Ce frumoase amintiri vor avea puiutii! Acum am privit mai atenta si mi se pare ca Alex seamana mai tare cu tine. Imi parea mai suparat parca piticul mai mare, ai zis tu ca era obosit. Dar ai niste copii asa de frumooooosiiii

Miha ce ma bucur ca ai mai intrat pe la noi! Toata admiratia pentru cum te descurci si cat imi place cum ne-ai povestit de fiecare! Mi-l si imaginam pe Matei pupand mana domnisoarei Iris . Cu mama ta, multa sanatate ii doresc, as avea niste sfaturi. Si eu am fost operata de colecistectomie. Intamplarea a facut sa nu pot sta acasa la mine in convalescenta, ci la actuala soacra (atunci eram doar de 10 luni cu Relu). M-a indopat de mancare nesanatoasa pentru ca eu nu aveam curaj sa o infrunt... "Ti-am pus cartofii in tigaie cu putin ulei pe langa apa, doar n-o sa papi doar cartofi fierti", sau mai rau " ti-am facut niste cartofi in uleiul in care am prajit snitelele, sa ai si tu putina aroma". Nu continui, ca nu merita, ca soacra mea mi-e draga tare, dar ea asa voia sa faca sa fie cat mai bine, nu isi dadea seama ca imi face rau. Si eu refuzam o data, de doua ori, dar e genul ala de om de la un moment dat ti-e rusine sa tot refuzi. De ce continui povestea plictisitoare: ca sa-ti spun cat e de important regimul dupa operatia asta. Si multa lume cunosc care daca a tinut regim a fost ok, daca nu, au tras cativa ani, asa ca mine. Operatia a fost in 2001, eu abia in 2004 am inceput sa ma simt mai bine. Nici acuma nu am o digestie buna. Dar pana in 2004 IN FIECARE ZI aveam greturi, fiecare dimineata era un chin, ieseam pe geam si ma udam pe fata sa nu vomit, ma gandeam la lamai si la alte cele. La oboseala, greata, pe masini greata, la stres si emotii greata. Un cosmar. Deci de aia plictisesc acuma cu postarea lunga, sa iti spun cat e de important regimul de dupa operatie. Pupici si sanatate


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ralu, clar ceva mai feminin! Unul alb-rosu

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Girls, ma duc la somnic!

Va pupa fata!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Clodute Noi te imbratisam cu mare drag si vrem sa o vedem pe Karolina-bebelina

happy_uka La Multi Ani frumosi impreuna!! Si sa-i faceti un/o fratioara Carinei!
Cat despre faza cu nasa, o sa vezi ca o sa-si iubeasca pruncul ca pe lumina ochilor. Nu stiu daca stii istoricul nostru pe-aici...eu am fost una din mamicile stresate de aparitia lui bb Raducan. In primul rand nu ne-am asteptat la surpriza si socul cel mare a fost ca e baiat si nu stiam daca o sa-l pot iubi cum o iubesc pe Andra. Ei, acum mi-as da una-n cap si doua peste ochi ca am putut avea ganduri de genul asta. Familia mea este perfecta asa cum este si nu-mi inchipui cum ar fi fost sa nu fie Radu. Si-l iubesc la fel de tare ca si pe Andra. Ai sa vezi ca si nasa ta va simti o schimbare dupa ce il va tine prima data in brate . Oricum, noi ii dorim nastere usoara si recuperare rapida.

Ioana nici noi n-am avut scoica deloc. Daca atunci cand l-am nascut am bocit ca vreau scoica, acum imi dau seama ca as fi aruncat banii de-aiurea ca de plimbat cu masina nu l-am plimbat decat de vreo 3 ori De-acum o sa caut sa-i iau scaunde masina. Pentru Andra am dar e pentru copii mari si inca il foloseste cu succes. Abia astept sa-i aliniez pe bancheta din spate... Daca ar fi fost vremea prietenoasa si daca as fi condus eu..poate era altceva...dar asa...cautam direct de-ala de copii mari, dar nu f mari

vik abia astept sa o vad pe Isabela pe schiuri

kiki nu stiu ce sa zic de toxoplasmoza imi pare rau de situatia prin care trece nasa ta.



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ralukule elefantul zburator e ala din pozele techilei, ala bleu-turcoaz, cu urechi fosnitoare si care se trage de picioare si el zbarnaie-napoi. Cum, n-ai asa ceva??? Ntz-ntz...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

De fapt nici nu scriu eu...ci am pus pe Radu sa scrie in locul meu

Raluka arati senzational! Nu stiu de ce zici tu ca nu esti feminina ca mie tare-mi place asa. Si mie mi-ar placea sa am curaj sa-mi trag o freza cu tepi... Poate ca as fi mai duoamna decat acum...mai ales ca trebuie musai sa ma vopsesc ca-s albita rau de tot si arat ca o babaciune (nu ca n-as fi )

claucia Isa e o scumpilina cu bentita Trebuie sa ma uit maine la filmulete ca la mine la ora asta doarme "menajeria" numai eu "buhuhuuuuu" prin casa!

Fraguto lasa, nu fi supi din cauza de botez... ca or sa vina si altele si sa vezi atunci nervi si alte-cele ca n-ai rochita cu volane pentru Natalix iar ea va sta cuminte pe scaunel ca deh, doar o sa fie printesa .



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri






duamna babaciune, deci te-am prins si pe tine cu photoshopu, ca in poze arati tare bine. Si din moment ce noi iti spunem ca ai tai superbi copii seamana amandoi cu tine, nu ai cum spune ca nu arati bine (te-am inchis?)


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



La multi ani impreuna, ukule cu sotiorul tau! Sa fiti sanatosi si fericiti si sa va aduca numai bucurii minunea de fetita!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

veniti la Ioana sa va imbratiseze de noapte buna!!! dovlecimea



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ralu somn usor!

Liliana

La multe lunite si la multi ani Maia, Alexandru, Ioan Amos!

Bia sper sa nu te trezeasca sarbatoritul tare des .

Fete dragi, merg si eu la culcare, chiar daca n-am recuperat inapoi si vreau sa prelungesc discutia cu scaunele de masina, ca am vazut ieri pe youtube cum ne-a aratat Mihaela cu rear-facing vs. forward-facing si am ramas socata. Nu pot sa cred cate nu as fi stiut daca nu as fi intrat pe forumul asta!

Pupici si noapte buna (tin minte cum ne uram in sarcina sa fie cu putine plimbari la baie )


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput