Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



monica tin pumnii stransi sa veniti cu vesti bune maine de la doctor!!

ioanna io vin, io vin! noapte buna si tie!

liliacule elefantul ala cel de la lamaze?

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



MAIA, ALEX, AMOS, MELISSA

La multe lunite si anisori cu sanatate si noroc!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



dar doamnele noastre dragi, luci si nela oare ce or mai face?

manga cum e la casa noua? ai despachetat?

criss sunteti bine?

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ralukule cum imi dai tu tonus in plina noapte . Sa te io pe tine ca tare-mi mai esti draga. Ma, dar eu chiar am o gramada de par alb...si am un par de-mi mai ajunge de-o baie buna si de-un vant puternic.
Pozele clar sunt trucate...doar n-o sa vin acum cu adevaruri. Si nici copiii nu seamana niciunul cu mine...dar vi se pare voua de la prelucrarile mele prea intense. Acum...pe bune ca amandoi seamana cu tat-su. Parol. O sa-l prind io pe-al meu serios si-o sa-l rog sa ma lase sa-i pun mutra sa vedeti ca am dreptate. Ah, inainte trebuie sa-l dezmustacesc si sa-l dezbarbaresc... pentru a fi mai convingatoare... cu toate ca-s sigura ca n-o s-o faca. a facut-o la nunta noastra la indemnul mamicii lui in timp ce eu eram la coafor. Moama, am plans ca nebuna si i-am zis ca daca nu erau neamurile MELE venite de la sute de km distanta, nici nu ma maritam cu el

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Liliacule, nu-s suparata ca n-am stat la petrecere. Imi e ciuda ca am chinuit copila pe drumuri, am agitat-o mai rau decat e ea de obicei..nu credeam ca-i posibil, dar mi-a aratat ca poate si mai mult...
Macar de acum stiu, nu mai incerc sa ies si sa o las cu cineva!Am zis, am zis!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Pai, Fraguto, mamis, am senzatia ca te cam fofilezi de la "socializare" si cum Natalix e fata lu' mami deja a invatat sa faca front comun cu tine . Desteapta mai este


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ellenuto nu stie fata de lamaze Am citit in stanga si-n dreapta dar...atat.
Uof, hai mai, ca l-am vazut intr-o gramada de poze, spunea si Mada ca-l are, si Danuta, acum si techila...si-l am si io. Fir-ar sa fie de elefant...
Nu stiu ce sa fac cu girafa Sophie..ca parca n-ar mai arunca cu banii si sa stea tot aruncaa langa vraful de inele de dentitie. Nu de alta dar am vreo 8 primiti de la prietene ca stiu ele ca e nasol cu dintii si nu e indragostit de niciuna. Na, m-a palit "snobismul"


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Si inainte de a va ura noapte buna...sa trimit si eu un gand bun pentru dovleceii ce se sarbatoresc azi.

La Multe Lunite Maia, bb de hepilica
La Multe Lunite Alexandru, bb de crissbebe


si inca odata pentru Mosorel
La Multe Lunite Amos, bb de Biaz


Noapte buna tuturor!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Ellenuto nu stie fata de lamaze Am citit in stanga si-n dreapta dar...atat.
Uof, hai mai, ca l-am vazut intr-o gramada de poze, spunea si Mada ca-l are, si Danuta, acum si techila...si-l am si io. Fir-ar sa fie de elefant...
Nu stiu ce sa fac cu girafa Sophie..ca parca n-ar mai arunca cu banii si sa stea tot aruncaa langa vraful de inele de dentitie. Nu de alta dar am vreo 8 primiti de la prietene ca stiu ele ca e nasol cu dintii si nu e indragostit de niciuna. Na, m-a palit "snobismul"


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




www.miniblu.ro/Categorii/Jucarii/Jucarii_de_plus/RC2/Jucarie_Elefantul_Eddie_cu_sunete_-_RC2" target="_blank">asta e animalu'?

eu as vrea sa iau omiduta muzicala .. merita banii??

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gata, eu ma retrag la dormitoare .. mi s-a terminat si filmul pe protv ..

inca o intrebare .. aveti idee cum sunt preturile la jucarii in spania? mai bune decat la noi?

noapte buna si usoara!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Hm, ce subiect urat a deschis acea mama. Cum se zice, gelozia e un monstru verde care te roade si te macina o viata intreaga. Mi se pare pedeapsa suficienta.
La odiseea lui Peter (sep-oct 2005) s-a nascut prematur un baietel. Din start a fost cu mult peste toti celalti, la orice v-ati putea gandi. Acum vorbeste cursiv 3 limbi si e la scoala de copii supradotati in Olanda, cu cursuri de nivel de scoala elementara.
Niciodata in astia 4 ani nu m-am gandit ca mama lui minte.
Am 2 prietene bune ale caror baieti au facut primii pasi foarte devreme, la 10 luni mergeau foarte sigur. Ieri a venit unul din ei la noi, fugea (!!) dupa sora-sa sa-i ia balonul, iar el a facut 1 an pe 6 februarie.

Monica fii barbata maine si ai sa vezi ca totul e bine


Mergi la inceput