Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna dimineata fetele,am si eu onoarea sa va ofer
Ma bag la recuperari si revin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
Dau si eu o felie de cozonac si un pahar cu lapte mamicilor devotate.
La multe lunite dovleceilor nostri dragi:
Maia de hepilica
Alexandru Aurelian de crissbebe
Ioan Amos biaz29
Melissa Maria de crissa.81Si un buchet de pt Monica pe care o asteptam cu vestile bune.



Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si de la noi si poftiti la !

In primul rand Monica sa stii ca am pumnii stransi si ma gandesc la voi in fiecare clipa, te asteptam cu vesti bune, caci sunt absolut convinsa ca sa vor fi.

Sunt in recuperari si nu ma las pana termin, asadar

Vazut poze minunate cu bebei absolut superbi de Kiki, Techilla, Monique, Mely, Andra, Raluk, Clau, m-am topit efectiv, unul mai frumos decat altul...super!

Raluk mami, arati excelent, beton, tare imi place, nici eu nu sunt departe cu lungimea parului! Sar'na de parola noua!

Despre subiectul cu pricina nici nu ma obosesc sa scriu ca m-ar bana astia definiv si nu vreau asta, insa am atat de zis: mare ti-e gradina Doamne, si multi prosti sar gardul cu poarta deschisa.

Elle trebuie sa recunosc ca am vazut filmuletzul cu Anna de cateva zeci de ori, mi-au dat lacrimile si ma roade pe undeva si invidia, este.....nu am cuvinte suficiente...sa iti traiasca comorile!

Ioanna sa stapaniti sanatosi scaunul!


La multe lunitze fericite Maia, Alexandru si Amos






-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Pupici pe crestetul dovleceilor dragi sarbatoriti astazi:

Amos, Maia si Alexandru

sa fiti sanatosi! sa cresteti mari si frumosi!

am intrat sa va salut mamicutzelor si sa va urez o zi frumoasa! si sa va spun ca sunteti minunate! [emoticon care imbratisaza tare, tare]

ne "vedem" mai pe seara

Monica Doamne ajuta! tin pumnii si ma gandesc la voi!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

KIKI eu am avut toxoplasmoza la sarcina pierduta,nu stiu daca e neaparat nevoie sa faci avort da stiu ca e periculoasa daca faci brida amniotica(cum am avut eu) caci in combinatie cu toxoplasmoza poate iesi copilul cu probleme.Si mai stiu ca daca ai facut-o odata iti formeaza anticorpi si nu o mai faci.Mult noroc nasei tale
FRAGUTA imi pare raiu ca nu a iesit la botez cum ati vrut voi
ELLENUTA nu e ala elefantul,cel care il avem si noi l-am luat din carefour sau metro(nu mai tin minte) si costa pana in 20 ron
Deci sa nu credeti ca am dormit de aseara de la 11,ca m-am pus in pat dar nu ma lua somnu de foame si pana pe la 1 m-am tot zvarcolit in pat,s-a trezit si domnul Irinel sa pape si sa planga in somn si intr-un final am adormit amandoi.S-a trezit copilul meu la 7 fara ceva si nu a mai dormit.Imi e iritata pe fata,pe obrajori si in jurul guritei,sper sa-i treaca repede.
LA MULTE LUNITE pt toti sarbatoriti zilei,sa creasca mari si sanatosi
MONICUTO inca odata multa bafta la doctor

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Ce sa-i dau la pitic pentru mucisori?Oare pot sa-i dau nurofen sau panadol sau eferalgan?care e mai bun dintre ele?si tuseste putin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Ce sa-i dau la pitic pentru mucisori?Oare pot sa-i dau nurofen sau panadol sau eferalgan?care e mai bun dintre ele?si tuseste putin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Nurofenul eu nu i l-as da daca nu are febra, iar diferenta intre Panadol si Eferalgan este doar concentratia de paracetamol care la Eferalgan este putin mai mare...deci as merge pe paracetamol si ser fiziologic sau apa de mare ptr nasuc. Multa sanatate!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata,

monica, bafta la control!! sa vii repede cu vesti bune

mada, saru' mana de cafea

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Intrebare de 20 de puncte

Marul copt se poate pastra la frigider de pe o zi pe alta pentru a putea fi dat la copchil?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Ce sa-i dau la pitic pentru mucisori?Oare pot sa-i dau nurofen sau panadol sau eferalgan?care e mai bun dintre ele?si tuseste putin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


ser fiziologic sau apa de mare si tragi bine mucisorii cu pompa sau aspiratorul (eu trageam doar seara inainte de somn cu aspiratorul pt ca nu e bine sa folosesti prea des). pt tuse eu folosesc stodal...e f bun si e homeopat. asa au avut si ai mei: muci +nitica tuse si atat le-am dat. am evitat panadol..si celelalte. acum sunt mult mai ok

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput