Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki_cri

Ioana multumesc!Mi-a fost dor de tine!






Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Techila ...merci

Deci de la toyplex ...of mama lui de oras de provincie ca nu avem decit miniblu!!!

Noroc ca merge sot saptamina viitoare la Bucuresti...o sa il rog sa faca el shopping in locul meu...oricum deja e expert (mai ales la hainutze )

Raluk...eu m-am simtit apropos de mesaj...e problema mea ca probabil is prea sensibiloasa si m-am simtit. Oricum cert e ca mi-am invata copila rau: trebuie musai sa o scot ca altfel am scandal cu ea. Am mai incercat eu sa ii insel vigilenta (adica imbracat de iarna, pus in landou, iesit pe balcon si leganat acolo) dar n-a tinut. Intr-un fel imi pare bine ca e asa...vorba sotului "o calim". V-am spus ca am eu un fix cu statul afara in zapada...si eu si sotul adoram sa schiem...anul asta eu din pacate am luat o pauza (desi weekend de weekend imi vine sa ma urc in masina si sa merg macar in maramures la cavnic sau suior) dar la anul nu mai scapam nici o ocazie...si ma gandesc serios ca la 2,5-3 ani sa o pun si pe Isabela pe schiuri (na...acum sa imi vedeti comentarii si rosii aruncate pe la alte subiecte, mama denaturata ce sunt!).

Asa e...miine merge Monica la dr...eu sper sa fie totul ok si sa te intorci cu vesti bune!

Tot am vrut sa o intreb pe Bia...cum merge munca la teza?

Noapte buna!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

techila,cand ai tu timp sa-mi dai si mie ceva date despre scaunele astea(denumire chestii,trestii) ca am vazut ca se pot comanda telefonic si livrarea e gratuita de la 250ron(parca atat costa,nu?)dar,nu apare pe site-ul lor9probabil neactualizat) nimic la pretul asta.
(Ca sa vezi ce cumparaturi poti face cu un telefon si o indemnizatie modesta nescotand copilul din casa la -20de grade.)
Si mai lasati dom'le umidificatore si pe raft la metro nu le cumparati pe toate acum ca le-a recomandat techila.(fusei dimineata si era raftul gol la ei si mare criza de timp la mine)
Mai vreau o recomandare pt storcator de fructe care sa scoata suc mult din morcov.Am un pont cu un no-name(vichi confort sau ceva de genul) de la auchan si daca nu sariti cu alte pareri il verific sambata cand ajung sa-l cumpar.


Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni abia astept sa te linistesti maine

Vik sa ai o saptamana usoara!

Cristina am vazut poze foarte dulci cu puii la baie, cu Andrei somnorind si cu tine foarte foarte frumoasa

Techila vazut poze minunate de pui mancaciosi si Techila in spate iubindu-se cu Vali , si ea intre scaune ce minunata e . Si auzi, ce umbli cu minciuni si trucaje? Ca eu stiu ca nu ai gasit haine rosii la copii si acuma vad ca are puiu???

Vai, Ralu, ce Botez ati avut... offf... no, ce sa zic? O sa ai ce sa-i povestesti cand va fi mare . Si nu ne-ai dat detalii cu luna neagra care a venit la tine cu soacra

Elle m-am indragostit . I-am dat-o tare si la pui sa-si vada nevasta si sa invete ceva de la ea . Sper ca urmatorul cuvant va fi Alex sau mama-soacra . Pupici vorbaretei, ca imi venea sa smotocesc ecranul

Meeeiii, ce elefant zburator are TOATA LUMEA? Pai stai un pic, ca atunci totul e limpede, de fapt care aveti elefantul ala sunteti toate una si aceeasi persoana si puneti aici poze trucate




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mai moni mai, uof! mi-ai luat intrebarea de pe teava. sunt si eu numai urechi si ochi sa vad ce fel de storcatoare de fructe recomandati. eu am gasit un philips mai de Doamne Ajuta la DOMO la vreo 200 de lei. marja d epret e intre 150 si 500!!!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Techila ...merci

Deci de la toyplex ...of mama lui de oras de provincie ca nu avem decit miniblu!!!

Noroc ca merge sot saptamina viitoare la Bucuresti...o sa il rog sa faca el shopping in locul meu...oricum deja e expert (mai ales la hainutze )

Raluk...eu m-am simtit apropos de mesaj...e problema mea ca probabil is prea sensibiloasa si m-am simtit. Oricum cert e ca mi-am invata copila rau: trebuie musai sa o scot ca altfel am scandal cu ea. Am mai incercat eu sa ii insel vigilenta (adica imbracat de iarna, pus in landou, iesit pe balcon si leganat acolo) dar n-a tinut. Intr-un fel imi pare bine ca e asa...vorba sotului "o calim". V-am spus ca am eu un fix cu statul afara in zapada...si eu si sotul adoram sa schiem...anul asta eu din pacate am luat o pauza (desi weekend de weekend imi vine sa ma urc in masina si sa merg macar in maramures la cavnic sau suior) dar la anul nu mai scapam nici o ocazie...si ma gandesc serios ca la 2,5-3 ani sa o pun si pe Isabela pe schiuri (na...acum sa imi vedeti comentarii si rosii aruncate pe la alte subiecte, mama denaturata ce sunt!).

Asa e...miine merge Monica la dr...eu sper sa fie totul ok si sa te intorci cu vesti bune!

Tot am vrut sa o intreb pe Bia...cum merge munca la teza?

Noapte buna!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


Nuuuu, nimeni nu zice ca esti mama denaturata, pentru ca de fapt tu nu o duci la schi, o pozezi in living si lucrezi cu fotosopu . Sper ca daca mergeti la Cavnic sau Suior dati un semnal sa-mi fac ordine in camera si desigur, sa n-o fac degeaba .


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


fetelor .. de fapt era eva deghizata in bebelus .. si, mai mult, anna n-are 4 luni ci 8 luni ..

fragutza imi pare rau ca nu v-a priit la botez. lasa ca va creste fata mare si o sa vezi ce o sa dantuiasca. si eu am fost cu eva odata la un botez si am plecat dupa 20' caci incepuse sa urle ca din gura de sarpe.

techiluto ce paznic bun ai gasit flacailor! doi scumpei sunt ei! si semineul ala m-a dat gata ..

mihaela da, sunt diferite curente in ceea ce priveste statul in fund, diversificarea etc .. fiecare mama face cum ii dicteaza sufletelul. acum nu trebuie sa ne suparam daca nu suntem de acord cu opinia altei mamici.

mada

cristina sunt adorabili puii tai! ce frumos fac ei baita impreuna! auzi .. asa l-ai gasit pe andrei dormind sau ia zi .. ce regie ai facut? (glumesc) e de nota 10 pustiul tau iar emma .. iar tu mami arati tare tare bine!

x_ggg multumim!

va multumesc mult fetelor ca v-ati uitat la filmuletul cu annita. vorba lui kiki .. ma umflu in pene cand citesc. si o

raluk frumoasa surpriza i-ai facut techilei! pup eu pe alexu din partea annei .. si sa invete sa zica mama, da?

uka tin pumnii! ti-am spus ca la al doilea e floare la ureche ..

andra saru-mana!

iulika si eu m-am mirat ca "a vorbit" in fata camerei ... de obicei, tace ca pestele cand ma vede cu camera.

biaz esti o scumpa ca de obicei!

daniella iti multumesc mult! si puiul tau e un scump si un dragut! si mami nu fii supi ptr kg in plus .. se duc ele.

moni nu mai incap ca de fapt au 1 an nu aproape 6 luni .. lasand gluma, eu pe anna o mai tin in scoica si apoi o mut in scaunul evei. ei ii voi lua alt tip care merge pana la 36 kg.

clau pup scumpica cu bentita ca frumoasa mai e! e tare interesanta jucarica. ii stimuleaza sa se intoarca, sa apuce ..

kiki of .. am si eu o prietena care a trebuit sa faca avort din cauza asta .. este riscant ... imi pare tare rau de situatie ..

pupici!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Techila, super atmosfera la tine! Sunt veselosi tare puii!

Raluk, Alex iti seamana f bine! Pledul ala cu Steaua e super fain!

OareLuto ce face?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Aaaa, am mai vazut pozele Cristinei! Sunt tare frumosi puii!

Filmuletul Ellei l-am ratat..ma duc in urma sa-l caut!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


stai ca mi-am amintit .. pai ralucule, alexu' canta asa de frumos .. nici nu se compara cu maraiala annei ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput