Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 85

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONI_IULIA eu am lasat-o in jos de cand am vazut ca se invarte in somn si ajunge cu picioarele in patul meu si cu capul in al lui
CLODUTE si tu faci parte din familia noastra chiar daca nu ne scrii asa des,noi tot timpul ne aducem aminte de ftele dragi ale odiseei chiar daca de multe ori omitem sa intreb de ele
IOANNA sa purtati sanatosi scaunul de masina.De ce zici ca jumperul deformeaza mersul?
Am reusit sa-l adorm repede repede(ca niciodata) si imediat fug si eu langa el
Va si ne vedem dimineata la cafea

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Hi hi, si Alessiuta mea are sub 94 ca am pus-o si eu la zid la Ikea si nu indeplinea standardul sa poata intra. Eu nu cred nici ca ar sta, pentru ca este mamoasa si ar veni cu noi mai degraba. SI e cumintica, nu fuge, dar se lipeste de locul de joaca acolo...:-)

Am pus si eu poze noi aici: fetita cu bentita cumintica: http://family.webshots.com/photo/2033050240102256463dcLtDF

si aici 2 filmulete cu Isa care se joaca cu niste jucarii care au facut furori si la Alessia si la verisorul lor din Franta care acum are 10 ani si s-a jucat si el cu ele cand era micut: http://family.webshots.com/video/3007443200102256463EGBfWD

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

voiam sa ma culc si mi-am adus aminte ca nu am felicitat-o si eu pe uka: LA MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI SI DRAGASTOSI!!!

noapte buna!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Am revenit

Moni_iulia,uite link (numai asa se pot vedea pozele)..valabil si pt Ioana
http://picasaweb.google.com/MelyCmm/SedintaFoto#

Am vazut si eu poze cu surioare / fratior + surioara la baita, cu gemenei care de care mai frumosi ,cu casa si semineul Techilei (care ma baga in boala )....aaa,da am vazut-o si pe Raluk tunsa Techilutza ,iti sta super ,mami

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."



Sa-ti traiasca baietii,mamico!Sunt dulci tare!(eu as face un poster cu ei)

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

vaai cat sunt de frumosi baietii tai. si expresivi! felicitari pentru asa copii!!

moni sa sti ca eu ma gandesc serios sa las salteua mai jos. mie teama ca se apuca de barele alea si il gasesc sub pat. mai ales ca doctorita mi-a zis sa fiu atenta ca este foarte vivace si sa n-am surprize.

monique minunate fetitele. sunt deosebite

techila ti-am admrat domnisorii SI minunatie de ditamai camera.

oare hepilica ce mai face? si nela, crissbebe, crocodana . stiti ceva de monica ???



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

dani3lla multumim mult! Imi era teama ca din afara parea ca lumea o crede.

Bia multumesc din suflet pentru aprecieri Arat mai degraba ca fratiorul mai mare, nu surioara

Techila deci de aia mergi, mami, in Suedia, ca s-o verifici pe Iulika . Eu nici nu cred ca mergi in Suedia, cred ca Iulika e la Iasi, n-a fost niciodata in Suedia, si o sa va faceti poze la Iasi impreuna

Uka recunosc ca toata vara o sa mor de ciuda cu voi acolo la mare, soare, nisip...

Iulika multumesc . Cred ca e un microb, si voi sta asa scurta o vreme macar la vara la balaceala...

Techila aiscrim fara kko, ca alaptez, aici la baiatu' (acum la propriu am spus asta ultima ). Abia astept sa ma machiez intr-o zi tare tare la ochi sa vad cum imi sta

Cristina da, da, de la sot is florile, si imi tot arata ce trandafiri buni mi-a luat ca nu dau semne de uscare. Vaaaiiii m-am topit cu "puiuuu meu" cred ca o sa lesin cand o sa ma dragasteasca Alex

Uka le iau acuma in ordine inversa si am ajuns la mesajul cu aprecierile de la tine. Multu mult!

Kiki iti multumesc si tie si pentru Alex, si pentru mine!

Andraiulia multumesc mult! Ai avut dreptate ca suntem aici un grup de mamici speciale. Uite, ma gandesc acuma si la tine cum m-ai laudat, chiar daca tu esti asa frumoasa si tanara si FEMININA, deci e clar ca nu sunt pe gustul tau, eu sunt mai baietoasa (ca sa nu spun chiar delasatoare si badarana). Dar asa ai tu o bunatate pura in tine, si de aia am vazut ca te-a si dezamagit tipa.

Cristina multumesc de aprecierile pentru Alex

Vik deci tu te-ai prins de plimbari. Stai ca doar acuma tarziu m-am prins eu de mamaliga . Stiti ca ma miram de finutzul meu care in luna mai 2009 manca mamaliga, tort si capsuni? Si el e nascut la 1 septembrie 2008. Ei, cred ca de aici e mamaliga lu' omu asta . Mai, tembel neuron, greu m-am prins . Dar ea cum nu citeste contextul, ci doar pe sarite, nu a vazut ca era dat ca exemplu negativ scumpicu.

Uka esti super simpatica cu aniversarea voastra! La multi ani fericiti! Si mergi la masaj, poate adormi

Ttik imi pare rau de bunica ta, ii dorim multa sanatate!

Revin


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Ioana multumesc!Mi-a fost dor de tine!

RALUKesti o mare doamna!Stii tu de ce

Fetelor eu va multumesc inca o data pt gandurile bune de ziua mea!Sunteti f dragute si va multumesc ca nu m-ati uitat chiar daca nu am mai scris demult pe aici si nu sunt f activa.pt toate!

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Eu nu inteleg de ce s-a redeschis discutia de scaune auto ai vostrii nu mai incap in scoici?!


noi n-am avut scoica deloc.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Techilo..."inca una si ma duc" vorba reclamei...intrebarea mea e legata tot de scaunele de masa...au si tavita alea au ba? sa nu ma car miine pina la auchan ca e in celalalt capat de cluj...merci!
Oricum...am admirat si eu semineul si podelele alea super curate ( si deja ma roade invidia).

Cristina...dr de familie mi-a spus ca a avut un caz de DIU asa de bine "inserat" in uter ca a ramas femeia respectiva fara el (uter)...asa ca a cam bagat frica in mine...mai studiez problema si iti mai scriu. E bine ca te simti ok acum.

Va , seara faina si o saptamina buna....ca nu stiu cind mai apuc sa intru miine, de dimineata ma duc la job sa imi aranjez biroul...




de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Am vrut sa pun ceva pe mail dar cred ca deja ati schimbat parola.
Am auzit-o pe printesa Elenuttei si m-am emotionat.
La multi ani Kiki-cri!
La multi ani kateryna si pazza pentru ieri!
O astept pe Katteryna sa ne dea vesti bune despre Raisa.
Va pe toate, desi o sa-mi fie dor de voi nu stiu cat de des o sa mai pot sa intru.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput