LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

olguta, in bucuresti gasesti fffff bun iaurt la Profi; e fara lapte praf si dulceag... seamana cu cel de casa. mutzu e dependent de el... altceva nici gand sa accepte; sa vezi cand plecam pe undeva cum caram iaurtul dupa noi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume


Profi este magazin sau marca de iaurt?



Olga, mamica lui David iepurasul

pai este magazin, fostele Albinuta; si au iaurtul lor, tot profi se numeste; au tot felul de chestii faine, cu marca lor; au bomboane cu lichior... dementiale; mananca cristi la greu

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

si unde sunt magazinele astea? adica tu de unde din bucuresti iei? o sa caut si eu acum pe net..eu ii dau napolact cu 3,5%



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

http://www.profi.ro/profifiles/orase/bucuresti.html aici sunt adresele magazinelor profi din bucuresti...de mine nu este aproape nicunul



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gaza, nu e acel gen de GG.
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Cam toate au lapte praf. De Sim nici nu am auzit O sa ma uit si eu prin supermarketuri.

Olga, mamica lui David iepurasul


Gasesti in Real (si nu numai) un iaurt bio, fara lapte praf, Andechser sau ceva in genul asta.

Eu i-am dat si de-alea cu lapte praf, ca nu apuc mereu sa ajung in Real.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Profi e magazin gen Plus

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




A preluat fosta retea Albinuta. Aveam si eu unul aproape cand stateam la garsoniera, dar acum... mi se pare la naiba-n praznic.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gaza, nu e acel gen de GG.
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video
De ce e rau sa aiba lapte praf?! Bris mananca numai ZUZU... ala ii place si am inteles ca si ala are lapte prf...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Uf... sunt toata muscata... de barbatul cu care-mi petrec noptile
Ziua avem mereu, inainte de somn, program de gadilat si muscat. Si zdruncinat, si hai la groapa cu furnici... Minimum juma' de ora. (culmea e ca la ai mei nu face asa, cand il baga in pat adoarme in 5 minute). Bun., il iau pe la 9,45 (era in picioare de la 7,45, nush cum de am dormit atat de mult, am ochii carpiti de atata somn), il bag in pat langa mine, da-i si joaca-te, arunca suzica pe jos, io il invart, il sucesc, il musc (tandru), ne giugiulim... La un moment dat se pune baiatu-n kur si da sa ma muste de burta (ca doar eu la burta ii fac ham ham ham). Pun mainile instinctiv... si da-i si musca, si ma si gadila, eu nu ma mai puteam opri din ras... asta micu, vazand ca rad, musca si mai tare... si uite-asa... am mainile ca stapanii de pisici.

Ma duc azi pana in Auchan, mersi pt documentarea referitoare la iaurturi, sa vedem ce gasesc.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna dimineata si de la noi (cu cateva poze).



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310
De ce e rau sa aiba lapte praf?! Bris mananca numai ZUZU... ala ii place si am inteles ca si ala are lapte prf...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009


Pt ca nu e lapte praf ca laptele formula pt bebelusi, e lapte praf...nu stiu, lapte praf din comert i-ai da?
Eu stiu ca cel mai bun pt bebe e cel natural. Dar aici iar e dilema aia, asta sa fie singura problema, ca 100% natural si bio nu putem trai.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Uf... sunt toata muscata... de barbatul cu care-mi petrec noptile

Haha asa spune Clau cand iesim numai noi (eu si copiii) in oras, la o cafea. ca eu ies cu iubitul meu. Mai ales daca ma intreaba Alex ce am facut azi, el da raportul mandru "a fost la cafea cu iubitul ei".
Ce fain va jucati voi, ai un bebe muscacios, dar care incearca sa te gadile, sa te rasfete, super!



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput