LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu zic ca ma doare burta de cat am ras. Nu-i asa ca rasul nu ingrasa?

Dyana, cum mai stai cu Monti? Ca eu is in platou

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Ayla, am inteles cu laptele praf cum zici. Mersi de lamurire!

Mai tufetelor, eu cand vad pana la ce ore stati voi noaptea ... mi-e si mila! Nu va e somn??? Bine, mila mi-e de mine ca eu daca ma prinde 11... vad stele verzi! Bris adoarme la 8.30 - maaaaxim 9! De obicei, la 8 doarme! Si se trezeste la 8am. Asa ca, eu dupa Sex and The City... dus si somn!!! Bine, cand reusesc ca acum iarna, desi iesim mai rar fiind frig si multe locuri in care se fumeaza, casa noastra si a prietenilor nosti se transforma in restaurant. Asadar de vro 3 ori pe saptamana avem lume in casa si in restul serilor, bantuim noi. Maica-mea cand vine la noi zice "voi parca sunteti la program. Sa nu cumva sa intarziati la programul de vizite!" Noi suntem 5 familii (toti cu copiii) care ne-am cuplat de muuulti ani! Cu unii dintre ei sotul meu e coleg (si prieten) de la gradinita, cu altii am studentit eu si... uite-asa ne stim de-o viata! Doar 1 familie are copii mai mari decat Bris (4, respectiv 2 ani) iar ceilalti au bebei cu cateva lunite mai mici ca Bris ca deh, s-au luat dupa noi - desi eu sunt piticoata grupului. Ei si, cum ziceam, la noi e seara de pizza, seara de ciupercute, seara italiana, fiecare cu ce se pricepe si, cea mai asteptata e seara de remy! Aici, ne-am inscris la capionatul pe sate si pana acum... al meu sot conduce detasat! Cand sunt serile de remy stam si pana la 3 dimineata! Cu cate 2 copiii dormind intr-un pat sau... uneori pe masa, in scoica in timp ce "adultii" se cearta pe 5 puncte la remy!

Sa dau si eu raportul: de dimi am fost la bazin si ne-am distrat foarte tare. Bris e mare fana de apa si am si agatat un gagiu de 1 an si 2 luni. David, sa nu te superi, ca Bris e fata de treaba, nu rupem logodna!

In rest... ca vorbeati de "lucururi sfinte": si la noi lucrurile au intrat pe un fagas bun si... ce mi se pare interesant e ca am devenit mult mai independenti de loc si timp... unde ne apuca acolo se intampla. Sa va zic ca s-a schimbat mobilierul la birou si eram singuri la firma (tata era acasa cu Bris) si... sa zicem ca am petrecut 1/2 de ora "lustruind" biroul cel nou!

Cu kg... ce sa zic? Nu ma plang, am pus 19, am dat 21. Insa... tot nu ma simt ca inainte! La 171 cm, tot timpul m-am simtit bine pe la 54-55. Acum am 59 si... nu intru in my skinny jeans dar asta e obiectivul acestei veri!

Vaai, cat am scris... diseara mergem la ziua unui prieten (profit ca e tata la noi - care by the way, e cea mai buna bona!!!), asa ca scriu cat pot, sa nu ma trezesc iar codasa!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Buna dimineata si de la noi (cu cateva poze).



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Draguta si cocheta ca de obicei !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani Gianina!
si multi



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310
Noi suntem 5 familii (toti cu copiii) care ne-am cuplat de muuulti ani! Cu unii dintre ei sotul meu e coleg (si prieten) de la gradinita, cu altii am studentit eu si... uite-asa ne stim de-o viata! Doar 1 familie are copii mai mari decat Bris (4, respectiv 2 ani) iar ceilalti au bebei cu cateva lunite mai mici ca Bris ca deh, s-au luat dupa noi - desi eu sunt piticoata grupului. Ei si, cum ziceam, la noi e seara de pizza, seara de ciupercute, seara italiana, fiecare cu ce se pricepe si, cea mai asteptata e seara de remy!


Asa suntem si noi avem 4 familii cu care ne eptrecem wkd-urile problema e ca doar 1 familie are copil (de 6 ani ) , unii vor avea la vara bebe mic si ceilalti nici nu au ganduri de-astea asa ca mai nou cam greu cu sincronizarea dar vine vara si iesim la greu
Si aseara am fost la Monopolly dar eu cu Alexandra ne-am intors mai repede pt ca era ora de somn si pana mai suntem ''conectate'' nu putem dormi una fara cealalta

Mi-ai facut pofta cu bazinul, ce as merge si eu !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Buna dimineata si de la noi (cu cateva poze).



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Draguta si cocheta ca de obicei !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



Multumim!



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

GIANINA

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik, asteptam niste poze si relatarea pas cu pas a marelui eveniment !!!


PetraTudor nu ti-ai mai reparat calcul??

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gaza, nu e acel gen de GG.
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video
De ce e rau sa aiba lapte praf?! Bris mananca numai ZUZU... ala ii place si am inteles ca si ala are lapte prf...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009


nu e rau.... doar ca mutzu nu le suporta; si-l baloneaza si-i vin inapoi; in rest.... rau nu prea are ce sa-i faca, doar ca daca scrie ca are lapte praf.... proportia e imensa fata de laptele normal

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput