LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

atunci fie..imi place ideea de 'mergem si noi la dus' ne permiti sa o imprumutam?



Cu drag !! noi ne distram de minune mai ales cand suntem in diverse cercuri si vine vorba, nu intelege nimeni de ce radem cand e vorba de

Faza faina tot cu nasii care sunt de fapt prietenii mei fin faculatae deci avem vechime, ne cunoastem familiile, asa eram la ei la un gratar si au venit si parintii nasei si la un moment dat zice tatal ei ''ma duc sa fac un dus'' avand in vedere ca erau veniti de pe drum, noi am izbucnit in ras de nu ne mai puteam opri si o tot imbiam si pe sotia lui sa-l urmeze pana la urma le-am decodificat textul si mai nou vad ca folosesc si ei expresia (cine stie pt ce )

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Si Monnvas se bucura ca-s mai mica decat ea




Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodica2008

Aris multumesc ca m-ai luminat ma pregateam de chiar am inteles aiurea mesajul .De asemenea si pt Nikoleta va multumesc mult


Pai tu asa repede te superi ?? eu chiar am inteles din prima ce vroia sa-ti transmita Aris
Si daca ar fi fost asa, ce ne parasesti asa fara sa ne zici vreo doua, nu de alta dar ne prindeam de eroare si o remediam ?



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Ca venii vorba de impiedicat eu stiam ca expresia asta vine de la un banc care avea morala ceva de genu: "Daca stai esti usurateca, Daca fugi esti proasta asa ca Ma impiedic din cand in cand." Imi pare rau ca nu mai stiu tot bancul ar fi sunat mai frumos.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Este un banc de genul:

Un cocos vrea sa "calce" o gaina, iar gaina nestiind ce sa faca, gandeste in sinea sa: Daca stau zice ca-s curva, daca fug zice ca-s proasta, asa ca mai bine ma impiedic...

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 6+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001
Un cocos vrea sa "calce" o gaina, iar gaina nestiind ce sa faca, gandeste in sinea sa: Daca stau zice ca-s curva, daca fug zice ca-s proasta, asa ca mai bine ma impiedic...

Magdy, asta-i imperechere la gaini.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Am gasit si primul mesaj de la odisee cu nick-name-ul meu, imi amintesc ca uitasem parola si prima data a scris Alex, Haios, stiu si zicea sa imi fac alt nick-name ca ce vor zice fetele de pe forum ca scrie el la odisee.
In final a ajuns chiar sa scrie.
Deci sunt cu voi din capitolul 5 al odiseei asta ca scoatere de ochi cand va mai necajesc, sa nu uitati ca-s baba veche pe aici.



Vad ca eram deja si eu activa

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Am gasit si primul mesaj de la odisee cu nick-name-ul meu, imi amintesc ca uitasem parola si prima data a scris Alex, Haios, stiu si zicea sa imi fac alt nick-name ca ce vor zice fetele de pe forum ca scrie el la odisee.
In final a ajuns chiar sa scrie.
Deci sunt cu voi din capitolul 5 al odiseei asta ca scoatere de ochi cand va mai necajesc, sa nu uitati ca-s baba veche pe aici.



Vad ca eram deja si eu activa

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



Da, da, si ma conversam cu tine si cu Aris.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Novus , nu ma suparasem , dar oboseala m-a facut sa inteleg aiurea mesajul,v-am regasit dupa 9 luni m-ati primi asa de frumos si eu sa fug asa e usor? Va pe toate Aris scuze de neintelegere un milion de .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Kea, nu ziceam ca ma ingras cu varsta, ci ca dau jos mai greu.

Ilinca, bineinteles ca nu ala era main argument, dar era un argument. Unul printre multe altele.

Hai ca si eu am scris fara sa recuperez. I'll be back.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

magdy - saraca de tine...uite de asta imi era cel mai frica mie(nu de kg,nu de sarcina,nu de nashtere) ci de nebunia asta cu somnolenta. nici eu nu am avut greturi la prima si se pare nici la a doua, decat foamea aia decare zici si tu(aveam un gust in gura de zici ca nu mai mancasem de 3 zile)si soooomn...dar somn nu gluma.

multipt burtik noastra

sa nu mai lipsesti asa mult ca ne facem griji. scrie si tu macar 3 cuvinte/zi


niko - merci
m-ai scos din rahat


25 martie 2009



Aris .
Peste zi nu prea pot la comp, pt ca Gabitu incepe sa planga cand ma vede ca citesc ceva sau tastez, iar seara asa cum am mai spus sunt rupta. Pe langa ce ma solicita asta mic, mai am de facut si alte treburi, plus urcatul si coboratul scarilor de cateva ori pe zi, cu bb sau fara bb in brate.Dar de cele mai multe ori cu .
In privinta kilogramelor nu-mi fac nici eu griji.Sarcina trecuta nu am luat decat 9kg si am dat jos 13. Problema mea cea mare e sa nu imi recomande nefrologul iar repaus la pat, pt ca atunci chiar nu stiu ce am sa fac, ca nu am pe nimeni sa ma ajute...

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 6+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput