Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna dimineata tuturor!

Monik, eu intentionez sa nasc la Filantropia, la doctorita Militaru. Nu am cunoscut-o inca, momentan merg la Medsana la Benedict Ancar. Te voi tine la curent.

Pupici!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna fetelor!
Ma numesc Monica. Am cont aici dar am uitat parola si ca sa primesc parola, habar nu am ce minunatie de adresa am trecut. Sunt sotia lui Alex si in final am decis sa intru pe nick-name-ul lui. Se poate asa deocamdata? Eu am trimis mail la admin si astept sa vad daca voi reusi sa intru pe nick-name-ul meu, sau sa imi fac alt cont. Deocamdata ma alatur voua asa.
Sunt in saptamana a 8-a de sarcina, si mi-e din ce in ce mai rau cu greturile. Sunt slabuta de felul meu, iar acum nu pot manca decat pepene rosu. Am fost in concediu, si a fost ingrozitor. Mai bine nu mergeam. Sambata am fost si la eco, cu intarziere, si e totul ok.
Noi ne-am facut analizele cand am decis sa vina bebe, ar oricum luni merg si la medicul de familie. Am sa va citesc indeaproape. Sper sa ma primiti printre voi.

MONICA 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Va spun sincer, cand mi-am creat cont aici am facut mai mult de curiozitate, si nu am fost membra fidela. Motivul pt care am revenit este sarcina, si ma fascineaza atat de mult ce ati pus la inceputul subiectului. Acele detalii despre sarcina. Am acum ce citi.
Am si o intrebare, posibil sa gasesc si pe acolo: in ce saptamana se pot auzi bataile inimii la ecograf?

Monica 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

[quote]citat din mesajul lui oanaiacovita

Pupici la burtici...

Fetele noi va rog sa-mi dati datele complete sa va trec in lista de pe prima pagina:
DN = data nasterii(a voastra)
UM = ultimul menstruatie
DPN = data probabila a nasterii ( a bebelui ).

We placut va doresc si o sa mai bag cate un ochi sa vad daca sunt fete noi sau daca e capitol nou de deschis.

DN: 30.09.1979
UM:17.06.2008
DPN:27.03.2009
Buna burtici!
Cum va descurcati cu caldura? - eu una nu mai pot e ingrozitor(aerul conditionat ma mai salveaza dar nu-l mai suport),in acest weekend nu am putut iesi la plimbare ca nu mai suport caldura.
Si beau foarte multa apa(golesc baxuri..nu sticle).
Cat despre fetele care cer detalii despre medici si materrnitati......va voispune ce am vb. cu medicul care m-a supravegheat pana acum, si la care voi merge pe 25.
Alegeri bune !




fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Monika, ne dai si tu datele sa te trec in lista de pe prima pagina?

P.S. Bataile inimioarei se aud incepand cu sapt.6...


Oana

Un vis am...un

noi2

"TODAY is a gift, that is why it is called THE PRESENT..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Monika, ne dai si tu datele sa te trec in lista de pe prima pagina?

Multumesc! Desigur, dar la nume trece te rog numele meu, nu al lui.
Data nasterii mele:12.01.1986
UM: 24.06.2008
DPN: 31.03.2009
Este posibil sa fie... 2 mai am programare saptamana viitoare la el la cabinetul privat, ca ieri am fost de urgenta la spital ca era de garda. Eu mi-am facut testul cand era, deja in concediu si nu am mai ajuns la doctor. Spuneti-mi, voi ce credeti, se poate sa greseasca?

Monica 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Bine ai venit Monik si sa ai o sarcina usoara pana la termen!!
Daca sunt 2 afli la eco!!!!

In sfarsit vad si eu o viitoare mamica mai mica ca mine!!!

Citat:
citat din mesajul lui Alex2

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Monika, ne dai si tu datele sa te trec in lista de pe prima pagina?

Multumesc! Desigur, dar la nume trece te rog numele meu, nu al lui.
Data nasterii mele:12.01.1986
UM: 24.06.2008
DPN: 31.03.2009
Este posibil sa fie... 2 mai am programare saptamana viitoare la el la cabinetul privat, ca ieri am fost de urgenta la spital ca era de garda. Eu mi-am facut testul cand era, deja in concediu si nu am mai ajuns la doctor. Spuneti-mi, voi ce credeti, se poate sa greseasca?

Monica 7+


10*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua la burtici!!
fetele pe unde sunteti??? NOVUS , JOANNA , ADEE, AALINA , ELILOV , MARIA_K , MADYMAR , FLORYNELA , SI CARE M-AI SUNTETI P-ACI(CA N-AM REUSIT SA VA SCRIU PE TOATE)...

AM SCHIMBAT SEMNATURA!

11*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Monica, cand o sa ai userul tau sa ne zici sa pot trece linkul la pagina personala la numele tau pe prima pagina.

Maria, e in concediu si de asta ma ocup eu de lista...


Oana

Un vis am...un

noi2

"TODAY is a gift, that is why it is called THE PRESENT..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bine ai venit, Monica!

... in sfarsit, cineva mai mic si decat mine! De mine mereu rade doctorita cand ma duc la control ca-s cea mai mica dintre gravidutzele ei. Imi scrie pe retete/fise 21 de ani, ii zic cu naduf c-am 23 si ca e diferenta mare!

Daca ai 2 , bucuria e de 2 ori mai mare! Felicitari! Si eu as fi vrut sa fie 2, dar n-a fost sa fie. Eh, ii luam pe rand! Oricum, o sa se vada la echo...

Eu am vazut inimioara batand la 10 saptamani (martea asta), ca atunci m-am dus la control, dar am inteles ca se poate sa o auzi si mai devreme.

Pupici pe burtici,10+

Monik

Mergi la inceput