LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

rodica- hmmmm ce ai inteles din mesajul meu????sau mai bine zis ce porcarie am scris de s-a inteles asa de auirea???
eu am vrut doar sa iti spun ca nu e bai daca nu esti la zi cu toate discutiile. intra si tu cand poti si scrie despre ce vrei sau se discuta in momentul ala. asa cum s-a mai zis aici, nu da nimeni extemporal din urma ca sa vedem ca toata lumea citeshte tot.
era o incurajare sa scrii cat mai des, chiar daca nu poti sa petreci atat de mult timp in fatza calculatorului.
eu stiu ca pateam asa, o zi nu aveam timp de loc, a doua zi aveam treaba dimineata si cand intram: jap doua capitole, ma demoralizam si nu mai scriam nimic ca mi se parea aiurea sa scriu fara sa citesc dar nici doua capitole nu puteam recupera.
acum ai inteles ce am vrut sa spun?
imi pare rau ca m-am exprimat aiurea in primul mesaj...in veci nu mi-ash permite sa fiu asa o mare nesimtita..nici daca m-ai fi atacat personal...si chiar nu e cazul. mai esti si tiza mea...cum ash putea?

ayla - hai ca nu mai zic nici eu nimic...vad ca e seara neintelegerilor

ashtept filmul, intre timp ma uit la o porcarie de comedie idioata


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodica2008

Aris multumesc pt sfat(daca deranjez imi pare tare rau eu credeam ca suntem ca o familie,ce-i drept eu nu pot sa intru atat de des cum o faceti voi,ai dreptate de ce sa alerg in urma plutonului?).

Sunt mamica fericita a lui Andrei-Florin,15 aprilie 2009.http://picasaweb.google.com/andreisimami/Andrei?feat=directlink



rodica,uite imi iau singura permisiunea de la Aris,si sunt sigura k nu se va supara;dar vreau sa iti spun ca Aris nu a spus cu rautate ceea ce a spus...adica nu a spus ceva de genul "draga,daca nu poti tine pasul,la revedere!"...categoric nu asa a vrut sa reiasa...s-a refert la faptul ca aici discutiile,dupa cum ai vazut,sunt cam aceleasi: ce papam,ce ne doare,cum mai plonjam azi...etc....si s-a referit la fatul k daca e ft mult de citit...clar nu poti citi tot....si mai ales nu poti posta un mesaj pt k inevitabil se trezeste bebe,ori s-a plictisit...de aceea si noi mai citim uneori pe diagonala...adica mai pe sarite...sau uneori ,deloc
eu,per ex am lipsit vre-o 4 luni de pe forum,daca ma apucam sa citesc tot din urma...nici acum nu eram activa

asa k te rog,nu lua in nume de rau ce a spus Aris,caci nu a avut nici o intentie rea...vedeti asta e partea "proasta " a forumului...intonatia nu se poate citi...si de multe ori se inteleg gresit anumite lucruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Niko, uite aici iti poti face o idee pe unde umblu eu pe sfantul DC. Sunt 74 de pagini de subiecte nearhivate, dar e drept, cele mai multe-multe sunt de la noi de la club/odisee. Problema e ca multe subiecte le citesc, as avea ce raspunde, dar...tac. Pt ca...asa a fost pactul atunci cand m-am inscris pe forum. iar cand vad la unele subiecte ce iasa, ma bucur ca am tacut.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

aris...sa nu iesi cu la mine k mi-am permis a vb in numele tau...dar vezi,am gandit k tine.

ayla,acum "verific" pe unde bantuiai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22
Aris ce diferenta de varsta e intre tine si surioara tam ca nu mai tin minte? Novus si la tine?



La noi diferenta de varsta e de 5 ani , de aceea eu sunt sora cea mare si iubitoare !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

rodica nu te suparaaaaa!!!! ai inteles gresiiiiiiiiitttt!!!! ideea era sa nu te stresezi ca nu citesti duin urma, mai bine scrii ceva la zi decat deloc si sa stai la recuperari
si ramona sper ca nu esti suparata de discutiile de ieri, ca ne-am dat si noi cu parerea (noi astea mai "tafnoase" cu babatii din dotare).... nici gand sa ne luam de tine si ce ai zis; oricum fetele, oferta de borcanele cu formol (chiar de calitate extra) ramane valabila... si ofer si "o mana" de ajutor la "prelevare probe" (cand imi amintesc ce circ a fost cand am taiat primul "coi" in laborator.... a fost isterie, cica-mi faceau "botezul")... nu prea era de ras, dar stiti cum e, in fiecare meserie trebuie sa faci haz de necaz, ca altfel nu supravietuiam

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

magdy - saraca de tine...uite de asta imi era cel mai frica mie(nu de kg,nu de sarcina,nu de nashtere) ci de nebunia asta cu somnolenta. nici eu nu am avut greturi la prima si se pare nici la a doua, decat foamea aia decare zici si tu(aveam un gust in gura de zici ca nu mai mancasem de 3 zile)si soooomn...dar somn nu gluma.

multipt burtik noastra

sa nu mai lipsesti asa mult ca ne facem griji. scrie si tu macar 3 cuvinte/zi


niko - merci
m-ai scos din rahat


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

GIANINA

Gata am reusit sa recuperez, puiutul meu doarme de pe la noua fara ceva, e terminat saracutul, nu am crezut ca exista atata suferinta de la niste dinti, aseara nu a mai dormit de la ora 3 pana pe la 6, ti se rupea inima de atatea suspine si azi a bolit incontinuu, face si febra, noroc ca e pana in 39.In seara asta am vazut crapata gingia la dintisorul de jos, dar nu cred ca e numai asta, are umflata gingia si la masele.

Lucian doarme de la 22 pana pe la 8, apoi de la 11.30-13 si 16.30-18 , eu o sa mai aman trecerea la un singur somnic ziua pana pe la vara cand o sa stam mai mult afara.

Plec si eu la . ca azi n-am reusit sa dorm si eu deloc am tot bantuit pe la cumparaturi, pe la soacra.

Somn usor!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Ca venii vorba de impiedicat eu stiam ca expresia asta vine de la un banc care avea morala ceva de genu: "Daca stai esti usurateca, Daca fugi esti proasta asa ca Ma impiedic din cand in cand." Imi pare rau ca nu mai stiu tot bancul ar fi sunat mai frumos.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ah, bravo...ca io uitasem
la noi sunt 6,5 ani. dar parerea mea ca e prea mare diferenta. la noi a fost cu noroc pt ca ne-a ajutat varsta sotului meu...eu mereu rad ca noi toti avem aceeashi varsta daca facem media. dar de abia dupa ce am implinit eu vreo 20 ne-am apropiat cu adevarat una de alta. sa nu ashtepti 6 ani..asta era morala

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22
Aris ce diferenta de varsta e intre tine si surioara tam ca nu mai tin minte? Novus si la tine?



La noi diferenta de varsta e de 5 ani , de aceea eu sunt sora cea mare si iubitoare !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





25 martie 2009

Mergi la inceput