LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Multumesc Ayla, am facut asa cum mi-ai zis tu...e ok acum.Deci de acum nu mai intru in Club..., dar intru in Primele 365... ?

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
8 luni si ceva
Nicho la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Intru doar sa va salut. Si sa va spun ca v-ati facut de cap cu tastele

Ayla, chestia cu impiedicatul cred ca e un fel de falsa pudoare... Ma rog, asa cum nu ne vine menstruatia ci vin rusii si Mos Craciun, la fel ne impiedicam. Stii tu, unei femei virtuoase nu-i sta bine sa recunoasca (,) ca are nevoie de sex..
Iti dai seama ca nici eu nu cred ce spun. Chiar m-ai pus pe ginduri cu intrebarea ta. Ca sa fiu sincera, eu n-o fac pe nebuna cind mi se ofera. Iar daca nu mi se ofera, imi cer drepturile. Dar daca tot s-a vorbit de impiedicat...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Stii tu, unei femei virtuoase nu-i sta bine sa recunoasca (,) ca are nevoie de sex.

Pisigri, ce spui tu acolo? Eu nu sunt virtuoasa pt ca recunosc?
Si acum serios si..."filozofic" vorbind, nevoie de sex face parte din nevoile fiziologice. Doar ca noi cred ca vorbim mai mult decat despre o nevoie fiziologica, vorbim de a face sex cu persoana iubita, si de aceea cred ca a face dragoste se incadreaza la nevoia de apartenenta si de dragoste: a iubi si a fi iubit, si anume dragostea sexuala.
Bine, expresia e funny, si nu am nimic cu ea, doar ca...nu o intelegeam.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Ca venii vorba de impiedicat eu stiam ca expresia asta vine de la un banc care avea morala ceva de genu: "Daca stai esti usurateca, Daca fugi esti proasta asa ca Ma impiedic din cand in cand." Imi pare rau ca nu mai stiu tot bancul ar fi sunat mai frumos.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

eu recunosc..am nevoie de ca sa am o zi buna..daca nu mi se intampla..parca ceva din mine lipseste..si pt ca stam cu socrii mei..pt mine este aproape singurul moment de intimitate pe care-l am cu sotul meu!..sper sa se schimbe situatia curand..dar si asa nu ma plang..ca tare bine e sa poti iesi noaptea cu prietenii si bebe sa fie asigurat cu bunicii!

pisik ce petrecere superba ati avut! la multi ani inca o data! e super fata ta! si ai o familie minunata!

lucrez si iar lucrez!

va si o sa bu-hu-hui pe aici pana mai spre 1 noaptea..asa ca nu ezitati sa va destainuiti:P sunt o buna ascultatoare in seara asta:D

f5..f5..f5 la 5 minute:P



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu va cam las..ca vreau si eu sa vad un film doua(la 11 pe pro tv e unul bun pe care eu l-am ratat pana acum...sper sa rezist la reclame)

eu habar nu aveam de bancul cu impiedicatul...deshi acum ca a zis gaza imi aduc aminte. dar eu prefer termenele de genul asta. o fi ea nevoie fiziologica dar parca tot nu imi place sa folosesc aici termene mai dure...mi se pareaiurea. in cadru intim, intre prieteni, e cu totul altceva.avem limbajul nostru


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Buna seara fetele!
Greu va mai prinde omul din urma!!!
Am apucat de am citit capitolul trecut si am vazut ca multora din voi vi sa facut pofta de bb2. Eu am deschis sezonul, sa vedem acu cine mai urmeaza...

Ilinca am vazut ca ma intrebai de greturi. Inca nu am, dar nici la gabriel si nici la Theodora nu am avut probleme cu asa ceva. La Theodora imi aduc aminte ca numai odata am luat WC-ul in brate, iar la Gabitu de doua ori. In rest nimic. Acu chiar nu mi-a fost rau deloc, in schimb am pofte si o foame de lup turbat. Aaaaa si sunt obosita moarta. Au fost cateva seri in care m-am culcat de la 21.30.Eram rupta de oboseala de aceea nu m-ati mai vazut pe aici.
Am vazut ca m-ati trecut pe prima pagina la gravidute. Multumesc mult!!!

Si nu in ultimul rand sa nu uit sa urez LA MULTI ANI ghiocicilor de ieri: ANA si SORINA. Sa cresteti mar si frumoase si sa va bucurati parintii!

Ma citesc din urma si revin.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 6+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
o fi ea nevoie fiziologica dar parca tot nu imi place sa folosesc aici termene mai dure...mi se pareaiurea.


Aris, daca te referi la ce am scris eu, sa stii ca nu ai inteles. dar, ok, schimbam subiectul, pt ca si eu am incercat sa ma exprim cat mai simplu.
Da, si eu ma simt aiurea, dar nu pt ca nu sunt intre prieteni aici cu voi, ci pt am eu ideile mele. Dar uneori ma satur de discutii despre meniu, ore de somn si jucarii, si atunci va citesc si atat. Poate ca simt ca viata mea inseamna mai mult decat activitatile exclusive ale bebelusului, si, din pacate, nici dupa 5000 de mesaje, si aproape 3 ani pe forum, nu reusesc sa ma integrez in alte genuri de subiecte pe DC. Cum am spus, sunt fixurile mele.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Aris multumesc pt sfat(daca deranjez imi pare tare rau eu credeam ca suntem ca o familie,ce-i drept eu nu pot sa intru atat de des cum o faceti voi,ai dreptate de ce sa alerg in urma plutonului?).

Sunt mamica fericita a lui Andrei-Florin,15 aprilie 2009.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui aris26
o fi ea nevoie fiziologica dar parca tot nu imi place sa folosesc aici termene mai dure...mi se pareaiurea.


Aris, daca te referi la ce am scris eu, sa stii ca nu ai inteles. dar, ok, schimbam subiectul, pt ca si eu am incercat sa ma exprim cat mai simplu.
Da, si eu ma simt aiurea, dar nu pt ca nu sunt intre prieteni aici cu voi, ci pt am eu ideile mele. Dar uneori ma satur de discutii despre meniu, ore de somn si jucarii, si atunci va citesc si atat. Poate ca simt ca viata mea inseamna mai mult decat activitatile exclusive ale bebelusului, si, din pacate, nici dupa 5000 de mesaje, si aproape 3 ani pe forum, nu reusesc sa ma integrez in alte genuri de subiecte pe DC. Cum am spus, sunt fixurile mele.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video



aha.....inseamna k dumneata te joci de mult pe forum...ma miiram eu....5054 mesaje....iar aici abia au cate 1000 s ceva fetel mai vorbarete...nu ca mine...deh...eu scriu mesaje putie....da' luuungi...tot ma gandeam....ca si daca scriam 1 cuvant per mesaj tot nu imi ieseau 5000msg

Mergi la inceput